Forum despre Honeywell Romania

dudu Luni, 20 Mai 2013
Alex unde ai lucrat?eu cu 4t aveam 2800 ........... BRUT si ridicam aproape 4 tone in 8 ore 7 zile din 7 .Am deja o operatie pe coloana dar sant colegi care au si cate doua .daca spui ca ai lucrat 7 ani trebuie sa ne cunoastem.Zici de rautati de ce au ascuns accidentul de munca cu Gica de pe 1-2 de s-ia rupt coastele si l-au fortat sa vina la munca
coco Marti, 21 Mai 2013
dar ce anume cantarea 4 tone, materia prima de pus pe banda la masina??? nu se poate utiliza altceva ...???
la a 3-ia operatie nu te mai angajeaza nimeni......
dudu Marti, 21 Mai 2013
o piesa la o operatie intermediara are in jur de 8 kg in 8 ore iei 210 piese de la operatia anterioara efectuezi operatia ta depinde la ce post esti si le dai drumul in stinga tot de 210 ori daca esti la ultima operatie in termenii interni opertaia 40-50 final pui 210 piese in container si va spun eu in doi trei ani ma cautati sa va dau nr de tel al doctorului care ma operat pe mine.Nici nu vreau sa ma gandesc daca mai esti om dupa a treia operatie nu mai este vorba de angajare.Totusi astept un raspuns de la Dl Alex care la vrajit 770 de lei bani pt concediu pe an si 90 ron pe luna la benzina .Daca nu muncesti suplimentar (sinbata duminica sau nopti ca berila)la cea mai mare categorie iesi la 1850 ron pe luna nu spun ca este putin este binisor dar in comparatie cu restul stam sa ne mai gandim putin
k Miercuri, 22 Mai 2013
cred ca ar fi bine sa deschidem un post separat , cei de la Ploiesti, pt ca fata de Bucuresti e o diferenta ca de la cer la pamant, mai ales din punct de vedere al salariilor
dudu Miercuri, 22 Mai 2013
stai linistit ca asa va fi si la ploesti este aceasi conceptie am spus an alt post ca persoane din conducerea de la bucuresti sant acum la ploesti deci viitorul e luminos
George Marti, 28 Mai 2013
Va salut ,

nu se intra greu ..daca ai "referinte" ..la Ploiesti pentru posturile "cheie" se angajeaza numai asa.
Restul fraierilor ...3-4 interviuri(pe care le si pica)
George Marti, 28 Mai 2013
pt posturile din productie stergeti facultatea din CV
Cata Marti, 28 Mai 2013
Salut, am interviu maine pentru posrul de Senior Buyer Service. Pot primi ceva recomandari despre atmosfera din departament, ce tip de colegi gasesti la achizitii etc? Mersi.
Q Miercuri, 29 Mai 2013
sunt de acord cu K
k Miercuri, 29 Mai 2013
draga Q,
ma bucur ca esti de acord cu mine, te-as ruga sa ne spui si tu cate ceva.
Cata Joi, 30 Mai 2013
Despre atmosfera din corporate inca nimic?
Gi Miercuri, 10 Iulie 2013
In financiar o pozitie de middle - order management sau contract administrator cum e? Pe engleza care ar fi salariile? La bucuresti ma refer. Multumesc
maria Miercuri, 17 Iulie 2013
pe finance sunt salarii mici pentru o corporatie americana, se sta peste progr..etc
Gi Miercuri, 17 Iulie 2013
poti da mai multe detalii despre programul de lucru, atmostfera? un interval salarial eventual.. cam cat de mici? sub 2500?
service admin? Miercuri, 31 Iulie 2013
Hello!
Cam ce stiti de posturile de service administrator pe engleza? atmosfera, asteptari salariale, over time, etc. Pt. Bucuresti.
Ms frumos anticipat :)
ss Joi, 1 August 2013
si eu am fost la un interviu pt service admin pe engl. m-ar interesa cel mai mult salariul. ms
service admin? Joi, 1 August 2013
si cum ti s-a parut interviul? testul cum ti s-a parut?
multam
ss Vineri, 2 August 2013
testul f usor, interviul ok... cam grabite managerele, nu aveau rabdare sa vb f mult, mi le cam scurta :D .. la tine a fost ok?
service admin? Vineri, 2 August 2013
Da, insa a venit doar team leader-a nu si cea de la HR, si cred ca am stat de vb vreo 50 de minute, m-a luat un pic la bani marunti de ce vreau sa plec de la actualul job. Foarte tare mi s-a parut tipa, a fost mai mult la nivel de conversatie, nicidecum interviu..
Acum sa vedem, daca am convins-o :))
Marian Miercuri, 7 August 2013
Si eu am fost la un interviu la Honeywell, Bucuresti pe o pozitie de purchasing. M-a sunat o tipa de la HR care a fost foarte draguta. Am avut interviu cu 2 manageri, unul dintre ei mi s-a parut ca nu prea avea chef sa ma asculte si facea tot felul de grimase cand explicam diverse chestii. Dupa acest interviu am avut un altul cu HR managerul (o tipa foarte tacuta care nu mi-a pus nicio intrebare) si o tipa responsabila de acel proiect. Cea din urma, pe langa faptul ca nu a vorbit cu mine absolut deloc pana in sala unde s-a tinut interviul, mi s-a parut foarte "bitchy" si cu nasul pe sus. M-a "mitraliat cu intrebari stupide o ora jumate. Mai aveam putin si plecam din interviu... Mi s-a parut prea mare bataie de cap pentru 2500 ron.

Nu am mai fost sunat dupa ultimul interviu desi am insistant sa mi se dea un raspuns indiferent de rezultat. Atitudinea asta o au absolut toate companiile. Frate, o fi asa greu sa dai un mail sa zica esti respins din motivul asta, asta si asta ?