Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

un candidat Sambata, 9 Februarie 2013
pai da..am mai dat eu interviuri "usoare" si apoi ti se spune ca nu ai trecut ..desi nu prea parea nimik greu de trecut..asa ca eram curios cam ce cauta ei la un candidat,cum vor sa fii.
. Sambata, 9 Februarie 2013
@ un candidat
Pt ce post ai aplicat? daca nu te deranjeaza ca te intreb.
Eu urmeaza sa am interviul luni la sediul Hp pt Customer Account Admin.
LaLa Duminica, 10 Februarie 2013
Da..ati fost de foarte mare ajutor... Vroiam sa stiu de TESTE, in ce anume consta testul, despre ce este vorba... Poate cineva sa-mi rapunda sau aberati aiurea pe langa subiect?
Multumesc!
ben hur Duminica, 10 Februarie 2013
ne cerem scuze ca nu oferim informatii pe care nu le avem. totul GRATIS.
unii ati vrea o fituica pe care sa fie scrise raspunsurile corecte cum atj avut in scoala si-n facultate.
carolina Duminica, 10 Februarie 2013
bine punctat BEN HUR ;) in fine, fiecare cu ce poate :)
LaLa Duminica, 10 Februarie 2013
Un singur raspuns cu "nu stiu" era de ajuns. Dar hai sa ne dam cu curu pe razatoare ca suntem cei mai destepti... Si btw a fost o cerinta pe care multi au pus-o aici dar imi pare rau ca v-am deranjat din starea vegetativa in care stati zilnic!
m&m Duminica, 10 Februarie 2013
bbuuun, atunci facem echipa :D

urmaresc si eu de ceva timp multinationalele astea, vedem pe unde se impiedica :))))
ingrid Duminica, 10 Februarie 2013
quick question: au portugheza la HP?
elena Luni, 11 Februarie 2013
@ lala..am scris eu un pic despre teste...sunt gen 20 intrebari in 3 minute, 25 in 5minute cateva seturi din astea.apoi niste intrebari despre business,adica sa dai niste definitii dar sincer nu-mi mai amintesc termenii sunt in engleza.apoi sa scrii un mail in engleza si alta limba daca e cazul si apoi o problema de matematica nu f grea.testele de care ziceam sunt de logica gen cu patratele sau fraze ce trebuiesc continuate ,desene ,incearca sa cauti teste de logica pe net sau eu am o carte si am mai facut din ea sincer m-a ajutat caci unele erau din formatele date.a si mai era un exercitiu sa numeri litere sau cifrele dintr-un fel de chenar cum spuneam nu f greu dar poti gresi din cauza neatentiei sau a lipsei de timp.e aproape intrebarea si secunda adica daca nu stii raspunsul pe loc nu o sa ai timp sa revii sau sa te mai gandesti.sper sa-ti fie de folos in cazul in care nu ai fost deja!!oricum ce sa zic eu am trecut acest test dar nu interviul care desi pare usor totusi din nu se stie ce motive te pot refuza!
Lala Marti, 12 Februarie 2013
Multumesc Elena :)
ich Miercuri, 20 Februarie 2013

Eu am avut un test online la APT in urma cu o luna,nu am primit nici un raspuns dupa test.
Acum am vazut ca au mai bagat joburi si APT si Hp as vrea sa mai aplic inca o data .
Credeti ca ma vor mai suna?
ceasca de cafea Joi, 21 Februarie 2013
Aveti idee ce salar se acorda pentru vorbitorii de lb.turca-financial analyast?
Multam
andreea Joi, 21 Februarie 2013
Credeti ca pot gasi un internship pe HR la HP? Ma gandesc ca au si ei un departament de HR, chiar daca lucreaza in mare parte cu APT... Se organizeaza asfel de internshipuri?
RoseMaple Sambata, 23 Februarie 2013
Am avut si eu un interviu ieri la APT pt un job HP.Dupa teste am avut o discutie cu domnisoara de la HR care mi-a spus ca am avut rezultate bune spre foarte bune la teste si ca o sa ma anunte cand va fi programat interviul de la HP.Sa imi exersez cat de cat partea de discutie in engleza si sa las emotiile.Eram cat de cat entuziasmata,dar dupa cate am citit aici,am devenit sceptica
ben hur Sambata, 23 Februarie 2013
de-asta e bun forumul:P..recrutorul spune multe cand te are in fata, dar mai apoi...
RoseMaple Sambata, 23 Februarie 2013
Da,din pacate asa e.probabil ramane de vazut ce va fi :D
ELi Sambata, 23 Februarie 2013
am si eu o intrebare pentru posturile de collection ce salarii se ofera? pe limba franceza senior?...va multumesc mult
Mada Marti, 26 Februarie 2013
@RoseMaple fata,tu esti?:))))) Daca expresia''cartela ta e la mine'' iti zice ceva,da un semn:)))
dae Marti, 26 Februarie 2013
Ce se aude ca Hp va fi preluat de Oracle? k se fac restructurari?stie cineva din interior sa ne zica si noua?
ben hur Miercuri, 27 Februarie 2013
hp preluat de oracle? unde ai auzit grozavia asta?