Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

bajtan Marti, 15 Octombrie 2013
mai fratilor eu din ce inteleg din anuntul de recrutare..e un post pe supply chain maintance.
oricum mi se pare absolut hazos ca trebuie sa stii:
Oracle Siebel
VBA
MS Access
SAP Business Objects

cu toate astea nici macar nu angajeaza direct, ci prin capusa. au tupeu, nu gluma!!!
Scripcariu Marti, 15 Octombrie 2013
Eu lucrez la Hp din 2009..dar sincer nici eu nu am inteles mare lucru din descrierea jobului si plus ca pe site-ul taleo nu exista jobul asta..doar in apt din cate vad.
Ciudat
ionela Marti, 15 Octombrie 2013
Buna, am fost recrutata prin APT, urmand ca maine sa merg sa imi prezinte oferta de angajare pt postul de Infrastructure & Reporting Developer cu focus pe SharePoint. Aveti idee ce salarii sunt si care este atmosfera in departamentul din care ar trebuie sa fac parte?
arina Marti, 15 Octombrie 2013
@Ionela: felicitari Ionela, insa nu prea inteleg cum poti fi recrutata fara a-ti fi prezentata oferta salariala?
ionela Miercuri, 16 Octombrie 2013
@arina: procesul de recrutare a fost prin APT, nu prin HP direct.Deci are cineva idee care sunt salariile?
@ Miercuri, 16 Octombrie 2013
APT - intern = 600 lei/luna (dar n-o sa primiti 600 fix niciodata , in jur de 550/570/580)
-full time = probabil dublu (de cele mai multe ori dupa cele 3 luni prin APT se trece la HP direct/ depinde de departamentul pe care esti)
Anca Sambata, 19 Octombrie 2013
Buna tuturor!

Am nevoie de cateva detalii despre pozitia de Order management: ce teste se dau, ce cunostinte/pregatire trebuie sa am, ce salariu ofera APT?
Multumesc.
eu Duminica, 20 Octombrie 2013
credeti ca mai sunt sanse sa ma sune dupa 3 saptamani de la interviul cu seful de departament?citisem mai sus de faza cu freezu :) poate mai am sanse
:) Luni, 21 Octombrie 2013
Dap , sunt sanse. Pe mine m-a sunat la ~ 1 luna de la interviul cu supervisorul si TL-ul ;)
eu Miercuri, 23 Octombrie 2013
mersi :)
si cum a fost interviul cu managerul?
wow Miercuri, 23 Octombrie 2013
aveti ceva informatii despre Business reporting analyst prin APT? multumesc!
Meeks Joi, 24 Octombrie 2013
Cam cat dureaza de obicei procesul de recrutare? Cate luni?
just me Joi, 24 Octombrie 2013
Sunt in HP de 6 ani. Sfatul meu este sa nu va speriati de cerintele pompoase ale unui post. Sunt multe cerinte, dar in realitate va trebuie jumatate. :) Intre APT si HP nu este absolut nici o diferenta. Ambele variante sunt la fel de proaste sau bune. Iar in principal, poate o sa auziti multe despre HP. Probabil tot este adevarat, dar depinde mult la ce department este persoana care scrie.
eu Luni, 28 Octombrie 2013
@just me
ceva sfaturi pentru interviul cu managerul?cam cum trebuie sa te prezinti ca sa fii convingator
Me Luni, 28 Octombrie 2013
@Just me: Thanks man! Cred ca esti singurul/singura care ne da un sfat de genul: sa nu va speriati de cerintele pompoase ale unui post. Sunt multe cerinte, dar in realitate va trebuie jumatate.
raspuns Luni, 28 Octombrie 2013
la hp pe post de analist financiar..absolventa de administratie publica..
intr-adevar, nu va faceti probleme vis-a-vis de cerintele postului. e clar ca la ei e un maglavaitz
Reset message Luni, 28 Octombrie 2013
stati linistiti ca nu trebuie sa veniti la costum la modul in care se imbraca 80% dintre angajati...conteaza pilele si impresia
unumic Luni, 28 Octombrie 2013
Salut,

Stie cineva cat este salariul pe procurement operations associate - engleza?
Reset message Luni, 28 Octombrie 2013
pe la 3000
unumic Luni, 28 Octombrie 2013
@Reset message: brut? mi se pare mult