Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

buna
am fost sunata astazi pentru un post pe limba spaniola,am un test miercuri...credeti ca am sanse sa fiu luata?dar mai ales are cineva modele de teste mi-e frica de cele de logica ,nu le pot gasi niciunde va rog mult cei din interior !!!multumesc
elena Luni, 7 Ianuarie 2013
mersi cory ,speram sa gasesc pe cele care se dau la hp
revin cu informatI despre post :Channel Sales Support PSG & EB Support pe limba spaniola.ce stiti despre el??eu vorbesc spaniola avansat credeti ca am sanse sa fiu luata din exterior??
de asemenea testele mi s-au spus ca se dau la sediul hp si sunt urmatoarele:
"Aceasta sesiune va consta intr-un test de Limba straina, Logica, Aptitudini numerice si functionaresti, precum si o sectiune de intrebari de business."
Daca aveti informatii despre testele de logica ,aptitudini sunt grele?si intrebarile de business la ce se refera??
va multumesc anticipat!!
cory Luni, 7 Ianuarie 2013
daca stii limba, 90% esti ca si luata. bine, tre sa fii si un pic logica in gandire, dar asta tine mai mult de experienta nu de teste standard. ai mai lucrat pana acum?
elena Luni, 7 Ianuarie 2013
da am mai lucrat si am mai fost la mai multe interviuri la multinationale inclusiv genpact ,oracle tot pe spaniola ,eu vorbesc f bine limba ei par incantati dar pana la urma nu ma iau nu stiu exact de ce.poate am mai mult noroc la hp.
tu lucrezi la ei ?:)
cory Luni, 7 Ianuarie 2013
pai ce motiv iti dau cand te resping?
elena Luni, 7 Ianuarie 2013
pai..unele companii nici nu mi-au dat un raspuns final, am sunat eu dupa ei si nici atunci, tot imi zic sa astept,altele erau pe it (tot cu spaniola) si erau teste grele desi eu ...
cory Luni, 7 Ianuarie 2013
eu zic ca depinde de companie.... nu dezarma :) mai ales ca ai mai lucrat. cati ani ai?
elena Luni, 7 Ianuarie 2013
28.pai nu am alta optiune decat sa nu dezarmez :)) .tu lucrezi la hp?
maria Luni, 7 Ianuarie 2013
Elena,tu ai aplicat pe site-urile de specialitate (ejobs,bestjobs) ?
elena Luni, 7 Ianuarie 2013
de obicei aplic acolo dar am fost si la targul de joburi din noiembrie si se pare ca de acolo m-au sunat cei de la hp
maria Marti, 8 Ianuarie 2013
cand te-au sunat,ai dat si interviu prin telefon?daca da,in ce a constat interviul?a fost interviu in romana si in limba straina?merci
elena Marti, 8 Ianuarie 2013
nuu..interviul e maine la ei la sediu de fapt e un test banuiesc ca apoi e si interviul!sper sa fac bine la test e cel de care vorbeam mai sus ,speram sa gasesc ceva sfaturi de la ...
Mara Marti, 8 Ianuarie 2013
@ elenanu as vrea sa iti dau un sfat gresit, insa in multinationalele pe la care te-ai plimbat la interviuri in general nu prea se cauta oameni siguri pe ei care nu pot fi ...
elena Marti, 8 Ianuarie 2013
da mara mi-am dat seama,eu am avut sefe pe lb spaniola pe care o vorbeau de telenovela si erau sefe..nu mai comentez,am vazut ca ei asteapta anumite raspunsuri si atitudine,daca ...
Andrei Miercuri, 9 Ianuarie 2013
Buna, am si eu o intrebare. A avut cineva experienta sa fie angajat la HP Romania fiind peste hotare? Daca da, cum decurg interviurile, telefon/skype..? Multumesc
elena Joi, 10 Ianuarie 2013
iee se pare ca am trecut testul.maine ma duc la interviu!!!va tin la curent!
maria Joi, 10 Ianuarie 2013
felicitari elena !!!! cum a fost testul?ce fel de intrebari au fost? ai mai sustinut vreun interviu dupa test (eu asa am auzit ca imediat dupa test mai sustii un interviu,in ...
elena Joi, 10 Ianuarie 2013
buna.testul nu a fost neaparat greu doar ca este contra timp de ex 20 de intrebari in 3 min .nu am avut niciun interviu dupa ,daca iei testul te suna a doua zi si te cheama la ...