Forum despre HP

Grupul HP s-a impartit in a doua parte a anului trecut in doua entitati diferite: Hewlett Packard Enterprise si HP Inc.

Puteti impartasi in continuare experientele voastre, pentru acest lucru va rugam sa alegeti una dintre cele doua companii.

ben hur Joi, 24 Ianuarie 2013
hmmm asta mi se pare apogeul nesimtirii sa-ti zica asa in fata. eu pe unde am fost toate au incercat s-o dea la intors, ca au multe interviuri , sarcini complexe (nush daca graviditate:))) si isi cer scuze nush ce..
elena Joi, 24 Ianuarie 2013
puff m-ai distrus.pai tie nu-ti zisesera ca trebuie sa astepti 2 saptamani?eu am fost la test apoi f repede la interviu si tot asa pareau incantati de mine dar mi-au precizat destul de clar ca o sa dureze 2 saptamani pana la interviul cu managerul.
elena Joi, 24 Ianuarie 2013
tu ai dat 2 interviuri sa inteleg ?si care a fost durata intre primul si al doilea interviu?eu sunt acum intre cele 2 ...
laura Joi, 24 Ianuarie 2013
elena, ei asa zic 2 saptamani,dar de fapt e maxim o saptamana la hp....diferenta intre interviuri a fost de 4 zile....raspunsul dupa primul interviu l-am primit chiar a doua zi...dupa cel de-al 2-lea interviu in schimb nu am primit nimic, chiar daca trecuse deja suficient de mult timp...dupa care am sunat yo si ai citit mai sus ce raspuns am primit :D m-am dezamagit rau ...
Lisa Joi, 24 Ianuarie 2013

Pentru EB Support Specialist cu cine ati dat interviul? Direct la HP sau prin APT? Ati discutat si despre partea financiara? As vrea sa stiu daca sa mai trimit CV sau nu..par cam neseriosi din ce spuneti..:(
elena Joi, 24 Ianuarie 2013
wow deci daca au trecut aproape 2 saptamani de la primul interviu e sigur ca e nu?ce nesimtiti de ce mi-au mai zis sa stau 2 saptamani?si de ce se mai dau asa incantati de tine?doar ca sa te amageasca!o sa sun si eu totusi saptamana viitoare.
@lisa:eu am dat la hp
elena Joi, 24 Ianuarie 2013
frate nu inteleg de ce fac firmele chestiile astea.sa cheme frate doar pe aia pe care ii vor cu adevarat ,te plimba ca prostul pe la ei si nici un raspuns nu sunt in stare sa-ti dea!oricum la interviu poate fiecare sa spuna orice ,ei pun atat de mult pret pe un lucru atat de fals cum este interviul !mda..
ben hur Joi, 24 Ianuarie 2013
isi dau importanta...se fac ca lucreaza
elena Joi, 24 Ianuarie 2013
mda..lucreaza pe nervii si timpul nostru!
pinkie Joi, 24 Ianuarie 2013
@Elena, pai atunci fa o petitie sa trimiti cv-ul si sa decizi tu daca esti potrivita sau nu :3
ben hur Vineri, 25 Ianuarie 2013
pinkie mami tu estii una din fetele care-au dat probe ... la hp?
elena Vineri, 25 Ianuarie 2013
@pinkie da adevarul e ca dintr-un interviu in care ma intreaba ce hobby-uri am si ce fac in timpul liber isi da seama cat de potrivita sunt!nu mai conteaza studile,cv-ul,seriozitatea,aptitudinile ci doar cat de mult stii sa te dai mare la un interviu de 2 bani!
Dany Vineri, 25 Ianuarie 2013
In ce consta testul on line la APT,pentru postul Customer Account Admin pe limba germana?
Daca am nivel B2 la germana ,am sanse?
ioana Vineri, 25 Ianuarie 2013
e o testare la pc de aprox 2 h, si include teste de Limba straina( engleza + germana, in cazul tau), Logica, Aptitudini numerice si functionaresti. Sunt ok. Nu sunt grele, chiar super usoare. Dupa ce termini testele dai un mini-interviu de 20-30 de minute in engleza cu una din alea de la APT, si in maxim 3 zile iti dau si raspunsul. De obicei, te suna chiar in ziua aia, sau a doua zi . Bafta , Dany ;)
Dany Vineri, 25 Ianuarie 2013
Merci Ioana ;).Crezi ca va fi ok cu nivelul de limba B2 pentru acest post?
elena Vineri, 25 Ianuarie 2013
@dany la mine n-a fost ok nici cu nivelul C (alt post alta limba dar asa ca informatie) ma rog...deja cred ca s-a plictisit lumea de mine pe aici hihi
Dany Vineri, 25 Ianuarie 2013
Merci Elena .Pentru mine este binevenita orice informatie.
elena 2 Vineri, 25 Ianuarie 2013
Buna, mi-a atras atentia discutia voastra pentru ca si eu patesc la fel. Am fost la o gramada de interviuri pe la multinationale si toti par incantati de mine la interviu. Apoi imi spun ca o sa ma sune si nimic. Mi s-a intamplat la una sa imi spuna ca am facut cel mai bine la test , am avut si interviu cu managerul si mi-au zis la fel sa astept ca ma suna ei. Si am asteptat o gramada, le-am trimis email si nici in ziua de azi nu am primit raspuns. Cred ca este o regula pe la multinationale sa nu dea 2 bani pe candidati. Eu una mi-am invatat lectia si o sa fiu mai sceptica data viitoare.
Cata Vineri, 25 Ianuarie 2013
Da, eu am sustinut testele si interviurile direct la sediul HP. Elena, nu trebuie sa fii suparata sau dezamagita, sunt ei nesimtiti caci nu se procedeaza asa la ce "brand" au, in fine vom gasi noi, era de apreciat un mesaj din partea lor gen multumim insa nu va pliati pe doleantele noastre.. dar aici pretentii.. tin sa mentionez ca si mie mi-au aratat ca sunt incantati.. vrajeli:)
Romina Vineri, 25 Ianuarie 2013
HP-ul prefera sa angajeze intern foarte mult.. Poate si de aceea intarzie cu un raspuns sau nu-l mai dau deloc celor externi.. din pacate...