Forum despre Huawei Romania

micro Sambata, 24 Mai 2014
salutare, as dori si eu informati despre FO OSS / IT Engineer, daca se da test tehnic,interviu etc.
multumesc!
mihai Marti, 27 Mai 2014
Salutare, salariul pe customer care cu 3 lb straine stie cineva cat e aprox?
mihaivls Joi, 29 Mai 2014
si eu sunt interesat de informatii pentru FO OSS / IT Engineer... cam ce se cere la interviu?
jj86 Miercuri, 4 Iunie 2014
Hey can someone tell me how the shifts are organized? From which hour it starts the night shift? Multumesc
isus Miercuri, 4 Iunie 2014
salut, detalii pentru spare parts specialist? Multumesc
zola Miercuri, 11 Iunie 2014

Am si eu vineri de dat teste si interviuri pentru Inventory Accountant. Imi poate da cineva mai multe detalii, echipa, salariu, se sta peste program excesiv etc.

Multumesc
maria Vineri, 13 Iunie 2014
nu se sta peste progr, poate ff rar, sal 2200-2800 dep de exp ta, echipa de obicei e ok, dep ce team leader ai; de obicei romanii sunt mai nesuferiti decat chinezii
unu Marti, 17 Iunie 2014
Despre pozitia de Software Services Engineer stie cineva ceva? Ce exact faci in pozitia asta? Cam pe unde zboara salariul?
lavinia Marti, 17 Iunie 2014
A fost cineva la interviul tehnic pentru postul de TAC IP Customer Support Engineer si a fost sunat sau are vreo informatie?
mihai Miercuri, 18 Iunie 2014

Revin si eu cu intrebarea daca stie cineva ce salariu se ofera pe customer care cu 3 lb straine si lucru in 3 schimburi?in rest care e atmosfera de lucru?referitor la faptul ca angajeaza doar pe perioada determinata cu posibilitate de reinnoire prin Lugera a avut cineva prob sa nu i se prelungeasca contractul?am inteles ca asta e politica contractuala, nu esti direct angajatul lor si contractul se prelungesre din 3 in 3 luni.

green Joi, 19 Iunie 2014
@zola,

Cum a fost la interviu pentru Inventory Accountat? A mai fost cineva, a primit raspuns pozitiv/negativ? Cate interviuri sunt in total? Am auzit ca ar fi 4 + test. Asa e mereu?
mandark Duminica, 20 Iulie 2014
Salut!
Imi poate spune cineva ce presupune functia de Global Technical Services Engineer si cam ce presupune interviul tehnic pentru entry level?
ion.vindecatorul Marti, 22 Iulie 2014
Care stie care e faza cu programul de internship, e platit, neplatit. Exista vreo certitudine ca s-ar angaja cineva dupa ?
Bibi Vineri, 1 August 2014
Salut,

Recent am primit o invitatie de la Huawei la o discutie tehnica pentru postul Global Technical Service Engineer - Core Network Engineer.

As dori un sfat in vederea pretentiilor salariale pentru acest post.

Mentionez ca am 1 an si 2 luni experienta pe FO, certificare CCNA, cursuri CCNP si Linux/

Multumesc anticipat
Diana Duminica, 10 August 2014
Buna, pentru postul Global Technical Services Engineer freshly graduated au mari cerinte la angajare? Va rog sa imi raspunda cineva deoarece eu vin din alt oras pentru un interviu deci eforturile mele sunt ceva
ion Duminica, 24 August 2014
intre huawei si ericsson cam aceeasi bani ce ar fi mai ok?
Alexandra Luni, 15 Septembrie 2014
am fost si eu acum 2 saptamani pentru un post de Account Payable Specialist, am avut interviurile si urma sa primesc un raspuns..neoficial, primisem ok-ul, urma sa primeasca ei aprobarile, dar nu au mai dat nici un semn..
a mai fost cineva la ei la interviu pt postul acesta, amai fost contactat ulterior cu oferta?
D Miercuri, 15 Octombrie 2014
I s-a intamplat cuiva sa fie respins dupa ultimul interviu? Ati stiut direct sau v-a anuntat mai tarziu prin telefon?
alina Marti, 21 Octombrie 2014
buna ziua! stie cineva care este salariul pentru customer care representative la huawei? este negociabil? poate fi marit in timp ?
Andrei Marti, 21 Octombrie 2014
Salut,

Eu am fost la interviu la ei le-am trexut pe toate si am si acceptat oferta.
am vb cu ei si mi-au zis sa imi dau demisi de la lcoul meu de munca si dupa ma suna sa ma programeze la medicina muncii... Si mai am 1 sapt si un pic pana termin si inca nu m-a sunat nimeni la medicina muncii.... Stiti cumva cam cand trebuie sa o fac? Ar trebui sa sun la ei?