Forum despre Huawei Romania

a Vineri, 24 Octombrie 2014
pentru ce post ati fost la interviu? dupa cate zile de la al doilea interviu ati primit oferta? dupa cate zile ati fost sunat/contactat? oferta a fost mai mare decat suma pe care ati cerut-o voi ?
Huawei Luni, 27 Octombrie 2014
Salut. A mai fost cineva la Interviul Tehnic pentru Telecom Software Engineer? Primul a fost un paper test, iar acum al doilea o sa fie cu un domn chinez in engleza, pe partea tehnica din ce am inteles. Stie careva cateva detalii? Multumesc!
ad Marti, 28 Octombrie 2014
I s-a intamplat cuiva ca dupa ce a semnat oferta trimisa pe mail de hr si au convenit sa inceapa pe data x sa nu ii mai cheme pentru semnarea contractului?Ms de raspuns
alina Marti, 28 Octombrie 2014
pentru ad
pentru ce pozitie a ramas sa semnezi? data la care trebuia sa semnezi a trecut? ti-au spus ca vei fi contactat de cineva?
ad Miercuri, 29 Octombrie 2014
pentru alina

am intrebat daca i s-a intamplat cuiva cai n-am vazut pe acest forum sa se scrie despre ei ca au facut o oferta si dupa ce ti-ai dat demisia sa o retraga...si doream sa stiu daca a auzit cineva ceva de genu...multumesc
alina Miercuri, 29 Octombrie 2014
pentru ad
nu am auzit de o astfel de situatie. dar si-au retras oferta in mod oficial sau pur si simplu nu te-au mai contactat? ti-au zis data la care ar trebui sa incepi ? a trecut aceasta data? eu am trecut de toate interviurile si ar trebui sa incep in curand, dar astept sa ma cheme sa semnez.
Domi Miercuri, 29 Octombrie 2014
A mai fost chemat cineva la interviu pentru pozitia de AP Junior Accountant? Stiu ca sunt mai multe posturi. Eu am fost la toate interviurile si mi s-a spus ca inca nu se stie daca am fost aleasa, trebuie sa astept pana termina cu toate interviurile inainte sa mi se dea un raspuns... dureaza cam mult.
marius Vineri, 31 Octombrie 2014
Am fost selectat pentru postul de "Back Office". La interviu am cerut 2000lei si mi-au spus ca salariul pentru acest post este de 2600. Ieri am primit oferta de 2000lei si sa merg saptamana viitoare sa semnez contractul. Stie cineva cum evolueaza salariul pe pozitia asta, cam cu ce se mananca si mai ales daca voi avea parte de multe calatorii in afara (ador sa calatoresc)?
marius Vineri, 31 Octombrie 2014
Inca un lucru. Stiti cumva daca sunt oferite si tichete de masa in Huawei? Eu am uitat sa intreb. Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri.
x Duminica, 2 Noiembrie 2014
Mariu daca esti in back office gnoc nu calatoresti.daca esti in gsrc numai asta vei face.dar CE ma intriga pe mine este cum de ai acceptat soar 2000,soar in front office castgi mai mult de 2000,no castiga in jur de 4000 lei.vei primo si bonuri
marius Duminica, 2 Noiembrie 2014
x multumesc mult de raspunsul prompt! Eu nu sunt din Bucuresti si nici nu am aplicat vreodata pentru o pozitie asemanatoare sa stiu mai exact ce salarii sunt. Eu am cerut 2000 pentru ca imi ajung sa ma descurc in Bucuresti pentru inceput. Habar nu am daca sunt in gsrc sau gnoc (nici nu stiu ce inseamna asta), dar ma intereseaza ce se face mai exact acolo. Am inteles ca ar fi vorba despre rezolvarea unor tichete, dar ce fel de tichete? De la clienti, gen cand sunam eu la RDS sa le spun ca nu-mi merge netul? :)) Si inca o intrebare, daca o sa calatoresc mult, in ce tari de obicei si salariul iti ajunge sa te descurci acolo?
marius Duminica, 2 Noiembrie 2014
Cam cat de greu va fi pe pozitia asta, vor fi multe zile in care trebuie stat peste program? Eu nu am niciun fel de experienta, tocmai de aia nu am cerut un salariu exagerat.
Cris Joi, 27 Noiembrie 2014
Tocmai am fost la interviurile pentru GL Accountant.Primul test de contabilitate generala usurel(cu cateva erori din partea lor in raspunsuri, pentru care am fost depunctata, insa per total a fost ok), testul pentru studii de caz IFRS la fel acceptabil desi lung la prima vedere.
Inverviul cu cele 2 Coordonatoare pe Accounting foarte placut.Tinere, receptive si dragute.
Ce m-a pus pe ganduri a fost interviul cu Managerul de la HR.Pe langa intrebarile de rigoare pentru orele suplimentare in zilele de inchidere de luna, a zis ca uneori se lucreaza si pana la 4 dimineata cam 10-12 zile lunar.Ati primit si voi aceeasi avertizare?Daca da,cat e de adevarata pentru pozitia de GL Accountant.Multumesc!
Leia Vineri, 28 Noiembrie 2014
Hello all. Toata lumea a trecut prin asa multe interviuri?Am si eu o curiozitate, mai exact daca sansele de promovare sunt reale si cum e atmosfera in general im companie?Multumesc
mike Sambata, 29 Noiembrie 2014
Poate cineva sa-mi spuna, este adevarat faptul ca in contabilitate,in perioada inchiderii,se sta si pana la 4 dimineata? Si eventual ce se intampla a 2 zi, mai veneati la munca si ce randament mai aveati a doua zi daca va duceati
D Marti, 2 Decembrie 2014

Mike, asa mi-au spus si mie la fiecare interviu. La inchiderea lunii se sta peste program si in weekend daca asa pica sfarsitul de luna... si la sfarsit de an, se sta cam 2 sapt asa. Oricum, pet total am ramas foarte dezamagita de ei dupa interviuri. Primele 4 au fost ok, dar ultimul a fost hilar, domnul de la HR nici nu vorbea engleza la un nivel la care sa ne putem intelege. Eu nu am fost aleasa.

ssalex Marti, 2 Decembrie 2014
am fost si eu la interviu pt revenue accountant si mi s-a spus aceasi poveste cu statul peste program la inchidere. Stiti daca colegii de la conta gen sunt romani sau chinezi? stie cineva ce salarii ofera pt astfel de posturi?multumesc
fforce Miercuri, 3 Decembrie 2014
stiu ca se sta in inchidere si pana la 4 dim,poate cineva sa spuna exact cat se lucreaza in medie,cineva care a lucrat sau lucreaza acolo
g. Miercuri, 3 Decembrie 2014
Inchiderea de luna dureaza 3 zile si da, se lucreaza pana tarziu, uneori pana la 1 , 2 dim .orele suplimentare din inchidere sunt platite si pana la urma nu a murit nimeni muncind. In restul lunii se pleaca de la munca normal.alte intrebari?
g. Miercuri, 3 Decembrie 2014
Am uitat sa precizez, daca inchiderea de luna pica in weekend, sarbatori legale etc, se munceste.colegii sunt ok, mixt.