Forum despre Huawei Romania

a Sambata, 2 Martie 2013

@Int
Probabil ca ai cerut tu un salariu care nu se reflecta cu munca. Daca ai trecut testul in mod normal esti 60-70% ca si angajat.

Int Luni, 4 Martie 2013

Salut a.
Am cerut un salariu decent. Mi-ai putea spune cu cat se plateste o pozitie similara in Huawei ? Depaseste sau nu 1000 E ? . Interviul l-am terminat intr-o ora ( fata de cele 2 alocate) .

abc Miercuri, 13 Martie 2013
Int, ai reusit sa aflii ceva?
Inainte de anuntul pus pe 1 martie a mai fost o serie pt postul asta, am fost cam in aceiasi situatie ca tine si inca nu am primit nici un raspuns. La mail nu iti raspunde sub nici o forma, am dat un telefon tipei de la HR dar nu prea am aflat mare lucru. La ultimul interviu ramasese ca imi trimit o oferta pana pe un termen pe care l-au depasit de mult. Tu ce ai rezolvat?
andreea Luni, 18 Martie 2013
Aveti cumva un nr de telefon de la ei?
Int Miercuri, 20 Martie 2013
Salut abc,
Nu am mai aflat nimic. A ramas ca in plop. Adica nu stiu nimic, nici un telefon / e-mail, dar nu stau eu in baza acelui test. Mai mult imi e de timpul pierdut pe drumuri , cu testul.
Pt andreea . Cred ca te-au sunat ei inainte de pe un numar ? Sau nu ai pe mail macar ceva ?
Lasa o adresa de mail si ti trimit. Nu ar fi ok sa postam numerele de tel / nume pe aici.
Toate cele bune!
Int
abc Duminica, 24 Martie 2013
@Int,

eu am mai sunat-o pe tipa de la HR si mi-a zis ca tre sa mai astept, ca inca nu s-au decis si ca nu stie cand se decid. am sunat-o de doua ori pana acum, presupun ca putea sa-mi zica ca au angajat deja si scapa de mine, deci poate chiar se decid foarte greu... or astepta sa semneze vreun contract sa prinda un proiect nou sau ceva...
A Marti, 26 Martie 2013

ma baieti stati cuminti ca la hw nu e lapte si miere dupa cum spun unii mai sus..
pe posturile de inginerie se cam munceste : tac, noc , la greu. daca vi se spune ca postul e de plecat in afara e bine financiar dar nu prea o sa mai ai viata. eu de cand sunt aici , aprox 1 an jumate au plecat 9 colegi.

B Miercuri, 27 Martie 2013

@A
Daca inca lucrezi , inseamna ca suntem colegi . Ce nu inteleg sunt urmatoarele :
- "pe posturile de inginerie se cam munceste ". Caut si eu de mult timp un post pe care NU se munceste , dar nu il gasesc .
-maririle se fac odata pe an - nu foarte mult - poate undeva la 10% -dar tinand cont ca salariile sunt in general destul de mari ajunge sa se simta.
-se mai da un bonus anual prin primavara, nu are data exacta.Si asta se ia sigur , crede-ma .

Legat de alte corporatii unde te transformi in clona/drona , aici ai o libertate destul de mare .Totul tine de tine sa iti faci parte din treaba repartizata .

Iulia Luni, 15 Aprilie 2013
Alina, in ce consta testul de conta pt Accounts Payable?
mistretul albastru Marti, 16 Aprilie 2013
As vrea sa stiu in ce masura as putea sa ma angajez la aceasta firma din moment ce se pune atat accent pe limbi straine. Portofoliul meu consta in : engleza, germana, franceza si.....chineza
curios Marti, 16 Aprilie 2013
Pe partea de BSS care este nivelul salarial pentru un candidat cu 4 ani de experienta dintre care 2 in telecom ?
anamaria Luni, 29 Aprilie 2013
buna, as avea si eu nevoie de cateva detalii despre testul pt Accounts Payable, are cineva idee in ce consta acest test?
anamaria Luni, 29 Aprilie 2013
please, am interviu in curand si as avea nevoie sa stiu cam ce ar trebui pt acest test:d
Student Luni, 6 Mai 2013
Anamaria ce ti-a dat la test?
face Luni, 6 Mai 2013
imi puteti spune care e nivelul salarial pentru pozitia global technical service engineer ?
r Miercuri, 8 Mai 2013
Student/anamaria/Iulia, puteti sa ne spuneti,cu multumirile anticipate, in ce consta acel test de contabilitate (pentru ACCOUNTS PAYABLE), si cum a decurs interviul de dupa test?
y Joi, 9 Mai 2013
nu va mai agitati atata!!!!! e un test si un interviu ca toate interviurile!!! ce atata stres pe capul vostru? atunci nu va mai duceti...
corina Luni, 13 Mai 2013
Buna ! Am maine programat un interviu pentru Payment Accountant .
Care sunt salariile, atmosfera? Din unele pareri esti cam ,,sclavagit''. Se sta des peste program, care este atmosfera in departamentul financiar?
A Luni, 20 Mai 2013
salut int ,

intr adevar ai dreptate .. pe pozitia ta , daca ai si experienta ar trebui sa sara de 1000 E lejer....

pt salarii exista un barem , care difera in functie de experienta insa este si usor negociabil.

faptul ca nu te au contactat denota lipsa de profesionalism destul de intalnit la multe firme /HR
mariana1991 Miercuri, 22 Mai 2013
Stiti cumva cum se lucreaza la front office,care e salariul?Ms anticipat!