Forum despre Huawei Romania

boss Vineri, 24 Mai 2013
salut int , te-au mai contactat ? cumva sunt in aceeasi situatie ,si as dori sa stiu la ce sa ma astept ..intr-un final primesc vreun raspuns de la ei ?( am trecut tot ..test ,interviu tehnic ,HR si MANPOWER)
boss Vineri, 24 Mai 2013
MANPOWER <-> managerul de proiect
MR. H Duminica, 26 Mai 2013
"MANPOWER <-> managerul de proiect", vorbesti prostii . manpower se ocupa doar de payroll( un fel de PR ) . Nu sunt manageri de proiect, ma faci sa rad , aia abea stiu sa se lege la pantofi .
Daca iti pui numele "boss" ceva ma face sa cred ca nu o sa te sune .
boss Luni, 27 Mai 2013
ok ...poate in ce priveste ideea de manpower ,vorbesc prostii,pt ca chiar nu stiu cu ce se mananca toata ierarhia asta ,ideea de manpower o cunosc ca fiind omul de care depinde intreaga ta recrutare ,...ceea ce ma intereseaza este in fond si de fapt ce inseamna ca a trecut perioada asta fara nici un raspuns ? au mai fost chemati oameni si dupa perioada asta ? sau a fost tot timpul raspuns negativ daca a trecut perioada asta ? (p.s. in ce priveste nickname-ul meu nu are nici o relevanta ,ce voiam eu era deja ocupat ,n-a fost prima mea optiune ,n-ai de ce sa fii ironic )
MR. H Luni, 27 Mai 2013
Glumeam man ...chill. Nu depinde de manpower nimic referitor la recrutarea ta. O sa ii cunosti cand faci medicina muncii . Atat ! problema cu raspunsul este ca dureaza mult pana se dau toate aprobarile ( din Ro - China , si invers ) . Singura problema este poate salariul pe care l-ai cerut . Daca nu li se pare lor avantajos o sa astepte si cererile altor candidati si la urma o sa se faca o lista de prioritati . La nivelul acesta ( daca ai trecut testul si interviul tehnic ) nu mai conteaza cunostinte sau experienta , tine numai de suma ceruta . Imi pare rau ....dar asta e realitatea .
boss Luni, 27 Mai 2013
intr-adevar asta e realitatea si nu numai la ei ;))...merci mult de raspuns ;)
maia Luni, 27 Mai 2013
@A

In ce departament au fost cei siliti sa plece? TSD? (intreb din pura curiozitate)
gogo Marti, 28 Mai 2013
Salutare,

Am mai multe intrebari: cand te angajeaza esti angajat Manpower sau Huawei?Iti face contract pe 6 luni si pe urma nedeterminat sau cum?
Politica asta e pt toti angajatii sau e dupa cum le place lor de tine?
fabio Miercuri, 3 Iulie 2013
salut!
Am si eu o intrebare legata de Huawei. Pe o pozitie de Front Office NOC, cam ce limta salariala exista? Se poate negocia? Daca ceri mai mult decat e baremul lor, te poate exclude?
parpa Vineri, 5 Iulie 2013
La QA cum sta treaba? Ce salarii sunt pentru junior si mid level?
romania Duminica, 14 Iulie 2013
Salut,
Care e nivelul salarial pentru o pozitie de Global Technical Services Engineer?
Sau mai exact cam pe la cat ar trebuii sa cer cat sa nu fie nici prea mult, dar nici sa ma pacalesc singur?
Pozitia presupune plecare in Suedia!
rog promptitudine, interviul va fi in scurt timp! :)
mara Miercuri, 17 Iulie 2013
2000 euro
miha Vineri, 19 Iulie 2013
mara ai ramas in urma ... mai nou se ajunge si la 2300-2500 euro net pt pozitia asta
boieru Vineri, 19 Iulie 2013
Eu lucrez pt acesta pozitie din 2012 si salariul meu net este 2.700 Euro net.
Stima!
alessi Marti, 23 Iulie 2013
poate cineva sa precizezi care este range-ul salarial pentru senior project manager?
Alex Joi, 8 August 2013
Puteti sa-mi spuneti va rog in cazul pozitiei de Global Technical Services Engineer cam cat de mult esti plecat intr-un an si cam cat este durata maxima a unei plecari ?
Multumesc
sparkus Vineri, 9 August 2013
pt un post de Senior Engineering Procurement Buyer cam in ce interval se situeaza salariul ?
stima !
Buna ziua
Aveti idee pentru o pozitie de HR Business Partner cu cat este platita
Stima
mamaie Miercuri, 14 August 2013
aceeasi intrebare ca sparkus, ce interval salarial este pentru Senior Engineering Procurement Buyer si ce conditii de lucru (program, deplasari etc) Multumesc