Forum despre Huawei Romania

Madalin Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Daca e cineva care lucreaza ca IP network planning & Optimization Engineer ar putea sa-mi spuna daca se merita sa vin pe pozitia asta in firma si cat timp trebuie sa calatoresc.
De asemenea si un salariu estimativ m-ar ajuta.
Multumesc anticipat, o seara buna.
Simi Joi, 7 Noiembrie 2013
Salutare,as dori sa stiu un salarii range netul pt o positie de BSS Engineer:
1)Implementation engineer
2)Managed Services Suport Engineer
1 am inteles ca e m ai putin cu plecari iar al doilea implica deplasari m ai multe.
Experienta mea este de 2 ani din care 1 an in telecom pe BSS in cadrul departamentului de facturare in cadrul compani in top 3 in romania servici mobile telecom.
Mentionez ca am si un amic care a trecut de testare ,discutie tehnica cu project line manag. si asteapta telefon pt discutia cu HR pt detalii si ofertare dupa care am zicea ca m ai e o intalnire si Managerul general parca ? rog confirmati daca a inteles el corect si legat de salarizare pt a sti ce sa ceara in cadrul discutiei cu HR care urmeaza.
corina Luni, 11 Noiembrie 2013
salut,

pentru postul de Junior Cost & Revenue care ar fi salariul de inceput? este aceeasi incadrare ca pentru Junior AP? eu as avea experienta ....pot sa avansez relativ repede? adica intr-un an?

merci frumos pentru raspuns!
AAA Luni, 11 Noiembrie 2013

salut,
Cunoaste cineva un range de salarii pentru postul de BSS Telecom Engineer ?

gigi Miercuri, 13 Noiembrie 2013
700$ up in principiu dar depinde de experienta anterioara pe care o ai si relevanta pt postul acesta si na cat de bine te si vinzi .
Dar un cuvant de care sa ti seama scartari :)
mmm Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Urmeaza sa ma duc sa dau testul la ei. se poate s aimi zica cineva ce contine testul?
AAA Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Test pentru ce post ?
mmm Joi, 14 Noiembrie 2013
AAA. pentru postul de Desktop & Terminal Support Engineer.
Bolo1981 Joi, 14 Noiembrie 2013
Buna ziua stiti in ce constau in mare la ei testele de network si server...asta scrie in invitatia la interviu ca se da test de network si server :)
AAA Joi, 14 Noiembrie 2013
@Bolo1981

Citeste anuntul pentru care ai aplicat. Acolo ar trebui sa-ti recomande ei niste certificari. Teste or sa fie cu subiecte de la acele certificari.
mmm Vineri, 15 Noiembrie 2013
Am dat testele si sunt destul de grele.
AAA Luni, 18 Noiembrie 2013
Stie cineva, dupa ultimul interviu, la cat timp iti vine un raspuns ?
Adela Luni, 18 Noiembrie 2013
Pe marketing se fac angajari?
milup Miercuri, 20 Noiembrie 2013
pentur pozitia project specialist poate da cineva detalii, eventual date referitoare la testul tehnic?
Multumesc
deea Joi, 21 Noiembrie 2013
stie cineva pana la urma cate interviuri se dau pentru angajare? am participat deja la 3 interviuri si totusi am ramas in pom nu am aflat nici salariul nici nimic, pe o parte am inteles ca se fac foarte multe ore suplimentare de la o persoana, de la o alta persoana am aflat ca se ramane peste program maxim de 2 ori pe luna..cine ma poate lamuri?
ty Luni, 25 Noiembrie 2013
deea, pt ce post ai aplicat?
deea Marti, 26 Noiembrie 2013
ty, am aplicat pentru accountant payable. de ce?
Xxy Marti, 26 Noiembrie 2013
Lumea vrea sa stie cum e la huawei. Despre asta e vb aici.
Nu vad ce tot intrebati de salarii.

Parerea mea. Daca sunteti incepatori, poate e un loc bun pentru a invata una alta.
ty Marti, 26 Noiembrie 2013
deea, ai avut interviu si cu dir. economic? cum a fost?
je Luni, 2 Decembrie 2013
Salut, pe tehnic se poate ajunge sa lucrezi si non-stop, nu glumesc!