Forum despre Huawei Romania

biscuite Marti, 3 Decembrie 2013
celor din interior: Project Quality Manager va spune ceva? mediu de lucru, load, asteptari salariale?
DC Vineri, 6 Decembrie 2013
are cineva informatii despre postul de Project Specialist?
brad Miercuri, 18 Decembrie 2013
Dar pe AP s-a angajat cineva? Cum au fost testele? Cum e la job, efectiv? :-)
hi Vineri, 20 Decembrie 2013
Salutare,

Cum este contractul la Huawei: pe perioada determinata si pe urma permanent sau sunt cazuri in care este si direct permanent?
AM inteles ca in general e pe perioada determinata si pe urma se prelungeste..cum ca asa ar fi politica firmei
In ce conditii iti face un contract permanent din prima?Este vorba numai de experienta sau si de proiecte si modul in care merg lucrurile in firma?
James Luni, 23 Decembrie 2013
Salut

Lucrez in HW la AP de 1 an si jumatate...Conteaza foarte mult echipa din care vei face parte...sunt 3 manageri pe AP si fiecare are stilul sau de lucru. Organizarea nu este un punct forte si din acest motiv se sta peste program ( si de cele mai multe ori nu se plateste)...pe principiul, daca nu iti convine, poti sa pleci.
Daca este primul job, este ok...dar cariera, nu se poate face aici ...cel putin pe accounting
re Marti, 24 Decembrie 2013
dar pe tehnic cum sta treaba?
James Marti, 24 Decembrie 2013
Din cate am inteles, este mult mai ok...dar birourile sunt in cladiri diferite si cei de la financiar nu au legatura directa cu inginerii
ty Sambata, 4 Ianuarie 2014
James, de AR ce stii? Mie mi-au spus la interviu ca dupa 6 luni se platesc orele suplimentare, ca de stat peste program nu m-as plange, dar sa stiu ca am si beneficii.Multumesc.
alex Marti, 7 Ianuarie 2014
m-au chemat si pe mine la un interviu luni... pentru AP... am primit in mail ca o sa am un test de conta... dar si discutie... stiti ceva despre procesul de recrutare? cam cate etape are, in ce consta/? ms
Joy Marti, 7 Ianuarie 2014
Buna Alex, testul de conta in engleza cuprinde intrebari din toate clasele de conta, eu zic ca e simplut, mai ales ca ai planul de conturi in romana, pe masa. Nimic complicat, zic eu.Discutia este cu un reprezentant Manpower care te intreaba chestii generale, resurse umane, direct.Calitati, defecte, de ce pleci, de ce ii preferi pe ei, planuri de viitor, etc. Apoi mai vine cineva, care te ia tehnic, adica pe conta.Si iti explica despre pozitia pe care ai aplicat, ce faci la locul de munca actual etc.Daca treci mai departe, te anunta ei in cam 3 zile.Si te prezinti apoi la alte interviuri.Eu am avut discutii cu 5 oameni , pe rand cu fiecare, in 3 zile, pe parcursul a 3 saptamani.Si a fost cu noroc.Multa bafta
alex Marti, 7 Ianuarie 2014
Si discutia tehnica pe partea de conta, plus celelalte interviuri cu restul perosanelor, in ce au constat? in caz ca voi ajunge si eu in acea faza :) multumesc !
alex Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Revin,,, am mai fost azi la un interviu pentru un post, la o alta frima, numit: operator introducere date contabile, pe lb franceza. Am fost chemata la un prim interviu cu firma de recrutare iar azi cu angajatorul. Dupa primul interviu, imi facusem sperante, pentru ca mi s-a spus ca din partea lor e foarte bine, si nici cerintele nu erau mari, zicand ceva de genul: nu o sa fie nimic greu, cu termenii o sa te obisnuiesti pe parcurs, iar pentru restul ti se va oferi instruire. ei, azi au stat altfel lucrurile. Cu franceza m-am descurcat, cu toate ca cei doi care mi-au luat interviul erau din Franta, dar cu contabilitatea a fost cam jale. Ma intreb cam in ce consta testul la cei de la Huawei, daca a dat cineva, pentru pozitia de AP engleza. Eu in CV am scris exact ce stiu, fara inflorituri, si totusi la interviul de azi m-am simtit cam pe dinafara, din cauza faptului ca aveau nevoie de cineva cu cunostinte avansate de contabilitate, nu cum au scris ei in anunt. Multumesc
alex Joi, 9 Ianuarie 2014
a mai fost cineva de curand la interviuri ?
ioana Luni, 13 Ianuarie 2014
Buna, alex am fost si eu astazi la interviu pt AP tie ce ti-au spus in cat timp iti dau un raspuns?
inaptu Luni, 13 Ianuarie 2014
joburile AP se dau prin firma de recrutare?
alex Luni, 13 Ianuarie 2014
Buna ioana... tu cucine ai avut azi interviul? Eu mai am ink vreo 2 interviuri...:-s azi am vbit cu cineva de la resurse umane si apoi din departament...
alex Luni, 13 Ianuarie 2014
Interviurile sunt direct la huawei
ioana Luni, 13 Ianuarie 2014
Si eu la fel, cu vreo 2 tipe de la hr si cu cei din departament
alex Marti, 14 Ianuarie 2014
Vor mai urma si alte interviuri, nu ai fost programata?
ioana Marti, 14 Ianuarie 2014
Am fost azi la ultimul interviu, acum astept sa ma sune, mi-au spus ca m-am descurcat bine, sper sa fie cu noroc :) toti au fost foarte amabili