Forum despre IBM Romania

Vladimir Vineri, 14 Octombrie 2011
Ce pozitiii sunt disponibile in IBM Romania? se cauta vorbitori de limba engleza si germana? multumesc!
Geo Vineri, 14 Octombrie 2011
IMB-ul e acum ultima fita in materie de corporatii. Se cauta orice, engleza e by default.
me me Miercuri, 19 Octombrie 2011
ultima fita in materia de corporatii? :)))) asta e tare, ei bine e o corporatie care ca toate celelalte a inceput sa recruteze la greu si evident oameni sub nivelul normal de cunostiinte deci e cu dus si intors. in functie de ce departament esti poti sa dai de oameni cu bun simt dar si de marlani, asta ca atmosfera. legat de restu, om trai si om vedea.
Deia Joi, 20 Octombrie 2011
sunt contracte pe perioada determinata la IBM? asa am auzit.
ce fel de proiecte sunt acestea?
mesteru Sambata, 29 Octombrie 2011
@Delia: nu cred ca sunt contracte pe perioada determinata. din cate stiu eu din vara asta la orice firma e chestia cu primele 3 luni perioada de proba. in perioada asta ai voie sa pleci fara preaviz insa daca esti "norocos" poti sa fii dat afara fara un motiv foarte intemeiat.

dupa 3 luni expira perioada de proba, probabil e un contract pe perioada determinata, deci ajungi pe contract pe perioada nederminata.

oricum daca ai aplici pt ceva anume nu inseamna ca ai si "sansa" sa fii angatati pe postul ala. vorbesc de IBM aici. la resurse umane acolo te poate repartiza si iti vor oferi o oferta pe ce vor ei si pe cei au ei nevoie.
Robert Duminica, 30 Octombrie 2011
deci nu gasesc pe siteu lor nimic de joburi. ma intereseaza orice ce are de a face cu limba germana. din pacate n-am avut cum sa ajung la targul de joburi de ieri :(((( a fost ...
Raducu Marti, 1 Noiembrie 2011
ibm.com/start.ro e pe un flyer de la ei, dar cauta pozitii foarte foarte tehnice din ce se prezinta aici SQL, linux etc. foarte multe in brasov si bucuresti.
unom Joi, 10 Noiembrie 2011
IBM in Romania e pana la urma tot o firma de outsourcing sau offshoring la fel ca HP, genpact, wns, wipro si ce mai e. deci din punctul meu de vedere ce-i la una e si la ...
Codrut Marti, 7 Februarie 2012
as dori sa stiu si eu cat se plateste un technician pe limba olandeza in IBM Romania. multumesc
alberto33 Duminica, 19 Februarie 2012
iei cel putin 1000 de euro in mana. numai ca altceva nu mai ai (bonusuri, tichete de masa, alte facilitati). daca esti nativ s-ar putea sa mai iei o suta - doua de euro in plus ca ...
oven Miercuri, 21 Martie 2012
1000 - 1200 de euro pe olandeza?!?! iti dau si mai mult daca stii sa te vinzi ;) in special daca intradevar stii limba (olandeza si germana sunt super cautate).
morosanu Duminica, 17 Iunie 2012
salutare.cum este atmosfera la IBM? poate cineva sa zica va rog?
Vlad Sambata, 30 Iunie 2012
Stie cineva care este salariul pentru postul de Market Segment Manager? Am vazut o pozitie disponibila pe limba germana si as vrea sa stiu daca se merita sa aplic.
Robert Joi, 12 Iulie 2012
Suport pe italiana se cauta? Si daca da range-ul de salariu pentru un italiana nativ+ 3 ani experienta in suport si nu numai?
Lupascu Sambata, 28 Iulie 2012
Imi poate spune cineva care este salariul unui Project Manager la IBM ?Multumesc.
Nick Vineri, 5 Octombrie 2012
Atmosfera e nasoala, din ce in ce mai proasta.Au plecat multi oameni, acum ca a plecat B poate se schimba ceva.Nu va recomand, incercati in alta parte.
@Nick Joi, 18 Octombrie 2012
Subscriu! Dar nu ced ca cu plecarea lui BB o sa se faca primavara...
Alex Sb Vineri, 9 Noiembrie 2012
Hello! Stiti care sunt salariile pe germana? Multam fain
Dex Luni, 12 Noiembrie 2012
Robert, cum nu gasesti joburi la IBM pe site? Cauta aici: https://jobs3.netmedia1.com/cp/search.jsp
zalut Vineri, 23 Noiembrie 2012
cum mai e? totul roz?