Forum despre IBM Romania

Irina Marti, 14 Mai 2013
Buna! Vroiam sa va intreb si eu de salariu, cam cat ar lua o persoana pe postul de System Administrator? Este o pozitie micuta, este vorba de un proiect si am inteles ca apoi daca vrei poti sa te muti pe alte pozitii gen suport.
Ana Vineri, 24 Mai 2013
@ catalina. Interviul initial este cu HR-ul si presupune o discutie despre experienta ta, ce intelegi prin jobul pt care ai aplicat si ce asteptari ai din punct de vedere al task-urilor si al salariului.
Ana Vineri, 24 Mai 2013
Eu am avut interviu cu managerul pentru postul de Project Officer. M-au sunat cei de la firma de recrutare pentru a negocia salariul. In cat timp credeti ca as primi raspunsul?
me_bis Luni, 27 Mai 2013
Buna, Ana,

Imi poti spune, te rog, cum a fost acest interviu pentru Project Officer si cam care sunt salariile pentru aceste posturi?

Multumesc anticipat
Catalina Vineri, 31 Mai 2013
Multumesc mult, Ana. AM trecut de primul interviu si urmeaza cel cu managerul de marketing :).
Andrei Luni, 8 Iulie 2013
Stie cineva cum pe QA la ei?
Constantin Luni, 8 Iulie 2013
Salutare... Stie cineva daca ibm ofera facilitati pentru sport cum ar fi abonaente la world class?
dana Luni, 15 Iulie 2013
@ Catalina, pt campaign specialist ai dat si teste de lb straine sau test de mrk? Pe mine ma int fr+en. Cum a fost la urm interviuri, a fost ok?
Viitor coleg Marti, 16 Iulie 2013

Am nevoie de un sfat ! Cat as putea negocia cu ECTA pentru postul de Project Officer (engleza) ? Cam care sunt salariile pentru postul asta ?
Va rog un raspuns cu niste sume !

Multumesc!
matei Miercuri, 17 Iulie 2013
Buna

Si eu as vrea sa stiu care sunt salariile pentru Project Officer, atat pentru engleza cat si pentru franceza.

Multumesc anticipat!
pentru Viitor coleg Miercuri, 17 Iulie 2013
ahahahahahah... ecta? ahahahahha
2500 lei. 3000 daca stii pe cineva acolo. si asteapta-te la mariri pe masura (1-200 de lei). ecta este probabil cel mai zgarcit contractor. nu se dau bonuri de masa, nu se dau bonusuri (sau se dau doar persoanelor cu pile). bafta!
pentru matei Miercuri, 17 Iulie 2013
depinde ce contractor esti. daca te duci si pe franceza s-ar putea sa primesti 3000. poate 3500 - 4000 daca e un contractor darnic. dar slabe sanse.
matei Miercuri, 17 Iulie 2013
contractorul...tot ECTA :D
Viitor coleg Luni, 22 Iulie 2013
Multumesc frumos pentru raspuns !
mario Vineri, 26 Iulie 2013
Salut

Care ar fi salariul pentru post de la ibm Technical Support cu Germana, si ce presupune?
Mediu de lucru (echipa) pe partea de support e ok? Este support pentru firma auto german.
Care e program de lucru?
pentru mario Luni, 29 Iulie 2013
program in ture de 8 ore (6-15, 9-18, 14-23, 22-7), banii depind de contractor. daca e mai generos poti sa sari de 1000 de euro. daca e mai zgarcit sub 4000 ron. suport tehnic e mult spus pentru acel proiect.
inna Marti, 30 Iulie 2013
ce vrei sa spui prin''suport tehnic e mult spus pentru acel proiect''?
imi poti spune ceva despre atmosfera de lucru?mersi anticipat.
Iuliana Joi, 1 August 2013
Cei care ati avut interviuri cu cei de la IBM, vorbiti-ne un pic va rog in ce constau...cam ce tipuri de intrebari, se dau si teste sau exista doar discutii? Se vorbeste numai in limba respectiva ( cazul meu engleza si franceza) sau si in romana? Multumesc si mult succes tuturor.
pentru iuliana Joi, 1 August 2013
Buna Iuliana,
Eu am fost angajata de curand de IBM si pot sa iti spun ca interviurile au fost foarte relaxante,primul interviu telefonic este in engleza si limba pentru care aplici,urmeaza cel tehnic care este in romana:)...iti pun tot felul de intrebari tehnice,nu neaparat grele,daca ai ceva habar de IT este ok.
Multa bafta!!!
avem o tara de ingineri, de-asta arata asa bine Joi, 1 August 2013
@inna... adica de la nivelul lui de cunoscator, e jucarie proiectul ala =))