Forum despre ICME ECAB SA (Cablel)

ADMIN - undelucram.ro Sambata, 9 Februarie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma ICME ECAB SA, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de ICME ECAB SA.

star Joi, 20 Februarie 2014

M-au chemat la interviu pentru inginer controlul calitatii.
Am avut 2 intalniri: cu HR-managerul si cu directorul general.
Ambii mi-au spus cu seninatate, citez:"se lucreaza 9-10 ore pe zi, plus Sambata".
Oferta lor: 2300 ron net......
Am refuzat fara regrete!

Stelica Sambata, 12 Iulie 2014
2300 lei net?!

Star... sunt oameni care muncesc atat cat ai zis tu acolo si care iau un salariu de tot rasul.
Noi valoram mult mai mult decat atat.
Dar sa refuzi 2300 lei.. care a fost salariul de la fosta firma la care ai lucrat? Sau asta a fost prima?
CCV Vineri, 18 Iulie 2014
Cred ca pentru el asta era primul loc de munca. Am fost si eu la o firma, imi ofereau 1.954 lei salariu, plus bonuri de masa, deci in total undeva la 2100-2200 lei si i-am refuzat. Acum imi doresc sa ma angajez pe 1.600 lei si nu gasesc.
Cristian Miercuri, 20 August 2014
Eu lucrez in ICME si e primul meu loc de munca ca inginer, ce pot sa spun este ca aceleasi raspunsuri le-am primit si eu la interviu, dar se pare ca la fata locului lucrurile stau altfel in sensul pozitiv ma refer. Pauza de masa iti iei cand doresti nu te deranjeaza nimeni de la masa, programul este program, referitor la ore suplimentare este adevarat, nu se platesc la ingineri, doar in cazuri extreme, de exemplu cand este liber de la stat si vi la munca iti sunt platite acele ore dublu, dar atata timp cat pleci la program automat ca nu ai de ce sa te plangi de ore. Referitor la salariu mie nu mi s-a oferit ca persoanei de mai sus 2300 net, dar cu cat primesc consider ca de inceput este mai mult decat onorabil. 1800 plus bonuri de masa.
abc Marti, 13 Ianuarie 2015
pentru postul de secretara a fost cineva la interviu?poate oferi mai multe detalii?multumesc anticipat
Cmihai1987 Joi, 16 Aprilie 2015

Un mediu de lucru urat, dar salariu este foarte decent.