Forum despre Inditex Romania (Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe)

Ionica Luni, 29 Decembrie 2014
@ Claudia ,

Ai mare dreptate in ceea ce priveste descrierea facuta de tine , intradevar nu sunt conditiile de pe santier dar cel de pe santier mai are ragaz si de o pauza pe cand ca si manager nu te menajeaza nimeni si cand faci un lucru gresit lucrurile bune sunt sterse cu buretele . Dar partea dureroasa e alta ca oameni cu grade stiu sa citeasca doar procente nu si calitatea muncii si efortul depus.

Si la @claudia , depinde in ceea ce spui tu si de manager, nu toti sunt la fel .
andreea Vineri, 9 Ianuarie 2015
buna.am fost si eu selectat pentru postul de staff responsabil pt massimo dutti. stie cineva cu ce se manaca si care e rolul acestuia in magazin. Am primit descrierea postului dar as vrea sa stiu mai exact daca este job de asitent de vanzari sau ceva mai mult....voi invata ceva mai mult la acest job??Multumesc
Florin Luni, 12 Ianuarie 2015
Stie cineva cum decurg interviurile in masa organizate la magazine ?
Alicia Vineri, 6 Februarie 2015
la Bacau posteaza anuntul inca din vara lui 2014. In fiecare luna il reactualizeaza. Ce se intampla? Se fac disponibilizari in masa ori angajatii isi dau demisia in masa? Nu vreau sa aud raspunsuri de genul: "firma se extinde, de aceea avem nevoie de un numar mare de angajati".
Alicia Miercuri, 11 Februarie 2015
Ce salariu se ofera in februarie 2015, avand in vedere ca salariul minim pe economie a crescut la 975 Lei? Poate cineva sa specifice salariul, atat brut, cat si net? Mersi!
Jessy Miercuri, 18 Februarie 2015
Buna, pentru cei din Cluj-Napoca ,e careva care a fost chemat maine la un assessment pentru Massimo Dutti ? Mi s a spus ca va dura trei ore ! wow , mult , nu?Intr o prima faza un interviu in grup , dupa care individual ...
MariaA Vineri, 13 Martie 2015
Buna, stie cineva cum e atmosfera in magazinul Bershka din mall-ul Unirea din Brasov? Am primit mail cu acceptul pentru a face parte din echipa lor pe pozitia de Sales Assistant, dar mai am o oferta de la alt magazin si nu stiu ce sa fac...Multumesc anticipat
nrg Vineri, 3 Aprilie 2015
Salut ! Stiu ca s-a mai intrebat de multe ori pana acum dar totusi nimeni nu a dat un raspuns clar. A mai fost cineva contactat in legatura cu angajarea dupa ce a trecut deja timpul in care trebuia sa primiti raspuns daca v-au angajat sau nu? De ex daca v-au spus ca va dura 2 saptamani, a primit cineva raspunsul dupa mai mult timp? Sau a primit cineva raspunsul negativ ? Multumesc
ion12 Luni, 6 Aprilie 2015
Ni s-a spus ca o sa primim un email cu raspunsul in termen de doua saptamani, indiferent daca este afirmativ sau negativ. A trecut mai bine de o luna si nu am primit nici un raspuns.
Valentina33 Miercuri, 3 Iunie 2015
Am fost la un interviu la Stradivarius, din pacate nu am fost angajata. Se pun intrebari de genu: de ce ai ales un magazin de haine? Ai mai aplicat si in alte parti? Se da o proba practica, te pune sa alegi o tinuta din magazin in 5 minute, eu am avut de ales ceva sa mearga si la office si in club, sincera sa fiu nu prea am gasit in magazinul lor ceea ce mi doream pt o astfel de tinuta asa ca am cam dat-o in bara, dar asta depinde de marfa din fiecare magazin. Bafta!
delcaalex Vineri, 17 Iulie 2015
Zara salarii -- norma 4 ore 850+ coms poti ajunge si la 900 + bonuri
5 ore 1100 + coms poti ajunge si la 1200+ 13 bonuri
6 1250 + commision din vanzare poti ajunge la 1370 + 16 bonuri si tot asa.
Numai daca aveti aceste norme.La zara normele nu sunt sigure se modifica de la o zi la alta.Depinde de manager tot.te poti trezi la jumatatea lunii ca de la 6 ore poti ajunge cu 4 si te gandesti cum iti platesti cheltuielile la sfarsitul lunii.De unde scoti banii.Nu te anunta daca ti se spune nimic.Uni manageri spun ca au norme dar nu meritu tu ca nu faci treaba cum trebuie si asa mai bine norma ta o da la altu.Nu ai un salariu stabil sa stii ca ai banii fixi macar in fiecare luna.Bataie dejoc.Legea o fac managerii.Cand iti scade norma la 4 de la 6 numai faci nimic esti demotivat complet .Un semnal de alarma este ca norma cand ajunge la 4 ore este clar ti se cere demisia.adica nu ai cum sa traiesti cu 850 pe luna.Ti se pune un program de gen --- 10 - 14 ,12 -16 sau 16-20.Sa nu poti lucra in alta parte pur si simplu sa iti dai demisia sa pleci.
Westbrook1 Marti, 28 Iulie 2015
Am fost si eu chemat la interviu la Zara. Am tinut interviul cu managerul magazinului, care avea multe probleme cu limba romana si inca era la nivel de scoala generala. Mi-a spus ca voi primi un telefon care ma va anunta rezultatul interviului, chiar daca am fost angajat sau nu. Evident ca nu m-au mai contactat deloc dupa
Bombastic Duminica, 17 Ianuarie 2016
Claudia ai lucrat in Bershka sau lucrezi si in momentul de fata?
Bombastic Duminica, 17 Ianuarie 2016
Asa este Paulica are mare dreptate!!!!Am lucrat foarte multi ani si din pacate ai mare dreptate !!!Mai bine de atat nici nu se poate detalia!!!Felicitari pentru ce ai scris!Inainte sa va agajati la Inditex cititi ce a scris Paulica!!:))
Gazka Miercuri, 23 Martie 2016
Interviu pt post de manager la Pull And Bear cu reprezentant HR.A durat 30 minute,intrebari generale,atmosfera relaxata,Mi- s-au prezentat atributiile postului,program de lucru,tot.Dupa acest interviu ar mai fi urmat inca unul cu directorul regional.Am fost contactat pe e-mail dupa o saptamana asa cum mi s-a spus si mi-au transmis ca vor merge mai departe cu alt candidat.Nota buna din partea mea,au oferit feedback dupa interviu.
Claudiux Miercuri, 4 Mai 2016
Salut.As dori sa stiu si eu cam cat e salariul NET pentru un lucrator part-time (5 ore) in cadrul companiei Pull&Bear.daca se poate sa imi spuneti si cate bonuri sau care e treaba cu comisionul.Multumesc anticipat!
lavimirea Marti, 5 Iulie 2016
buna tuturor ! am fost sunata pentru un assessment.ce presupune asta ?ce se intampla acolo ?ce hinturi imi puteti da ?multumesc!
lalexandru Marti, 13 Septembrie 2016
Salutare tuturor! Sunt programat zilele urmatoare pt un assessment si as vrea sa stiu cam ce se intampla pe acolo.