Forum despre Inditex Romania (Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe)

mony Joi, 15 Noiembrie 2012
@bebe, nu cred k esti tratata de clienti ca o carpa, eu am intrat in mag zara unde am fost tratata cu amabilitate. Daca nu.ti place job.ul asta, de ce nu renunti? E foarte simplu;)
eu Joi, 15 Noiembrie 2012
@mony....depinde unde ai depus cv-urile; daca ai depus direct la magazin banuiesc ca sti ca sansele sunt cam mici sa fi chemata, deoarece multzi angajatzi isi aduc cunostintzele pt angajare, si pe ejobs/bestjobs drept sa-ti spun si eu am vazut f. rar anunturi pt Inditex...eu am fost sapt trecut la interviu, am primit rsp afirmativ in max 5 ore, fr sa mai sustin al2lea interviu, direct sa vin cu buletin, salariu si alte detalii la telefon seara. Tine mult si de noroc si binenteles de nevoie lor de personal; banuiesc ca acum cererea a fost putin mai mare fiindca vin sarbatoriile.
eu Joi, 15 Noiembrie 2012
Sincer nu am asteptam sa fiu acceptat imediat, tinand cont ca eu am si schimbat de 2 ori ora interviului pt ca lucram plus ca odata ajuns acolo, tipu cu care am sustinut interviu avea o mapa plina cu cv-uri :)))...adica sansele erau mici
mony Vineri, 16 Noiembrie 2012
@eu, pai si tu unde ai depus cv-ul? Si despre ce magazin e vorba? Si tu esti una din " cunostinte"?: P
eu Vineri, 16 Noiembrie 2012
@mony...daca citeai toate comentariile observai ca am specificat ca am depus cv-ul pe ejobs pt massimo dutty care apartine de Inditex...si stay calm ca nu am acceptat...poate cu alta ocazie...bafta la angajare !!!
mony Sambata, 17 Noiembrie 2012
@eu..ok. scz, intelesesem eu gresit:P dar de ce nu ai acceptat?k am auzit ca sunt salarii ok la mag care apartin de inditex..
eu Sambata, 17 Noiembrie 2012
@mony...ideea este ca eu lucrez si m-am dus la interviu de curiozitate mai mult sa vad ce se ofera, plus ca nu ma interesa un job de 5h...poate daca era ceva pe full acceptam si in ultimu rand contractul era pe determinat ceea ce nu-mi ofera sigurantza...asa ca toata adunate am ajuns la decizitia de a sta cuminte in banca mea...
Oana Miercuri, 28 Noiembrie 2012
Buna.spuneti-mi si mie va rog,cum as putea sa fiu chemata la un interviu ptr.unul din magazinele din firma Inditex.Unde as putea sa las CV-ul.Eu tot am lasat interviul prin magazinele lor,dar inca nu m-au sunat...
gaby Miercuri, 28 Noiembrie 2012
Buna oana ..si eu am lasat cateva cv-uri in toate magazinele Inditex si a trecut o luna fara sa primesc nici un tel de la ei..uite incearca la adresa asta de mail :office@ro.inditex.com.Le-am trimis si eu un cv si o mica scrisoare de intentie dar nimic pana acum..Succes!
florin Marti, 15 Ianuarie 2013
daca iti lasi cv ul in magazin si vrei sa fi sunat trebuie sa ai o poza unde "sa dai bine" si cv ul sa fie redacatat corect !! nu va bateti capul cu faptul ca la inceput aveti contract pe per determinata. puteti fi da ti afara la fel de usor indiferent ce contract aveti (pe per determinata sau nedeterminata) . am auzit ca daca tin angajatii cat mai mult timp pe per determinata scapa de anumite taxe (nu stiu cat de reala e treaba asta). cat despre manageri, sunt oameni si oameni. respectati va fisa postului ca , avand in vedere ce trebuie sa faceti, a ti fi platiti peste media din romania
iuli Vineri, 18 Ianuarie 2013
Salutari! Eu lucrez in Zara de 3 luni. Am depuns CV-ul la mai multe magazine din lantul Iditex, mai exact, l-am lasat casierelor. Am fost sunata dupa vreo 4 zile de la depunerea CV-ului si m-au chemat la interviu - destul de complex, a durat vreo 20-30 min, mi s-au pus foarte multe intrebari. Dupa vreo 2-3 zile am fost sunata sa mi se spuna ca am fost acceptata. Acum, dupa 3 luni, pot spune ca este destul de ok, un job decent, esti respectat si managerii sunt corecti cu tine. Prima luna este mai greu, pana te acomodezi si ajungi sa cunosti produsele si sarcinile pe care le ai.
alina Luni, 21 Ianuarie 2013
@ iuli..in ce magazin zara lucrezi? in bucuresti sau in tara? am fost si eu ieri la un interviu pt magazinul Zara Home si astept un raspuns de la ei pt cel de-al doilea interviu... ce parere ai despre magazinul Zara home? e ok? bineinteles ca job.ul e part time..5 ore. ms
Rares Duminica, 27 Ianuarie 2013

Salut. Am dat din intamplare peste acest forum si m-am gandit sa va spun cum sta treaba, cel putin la Zara Ploiesti. Este un job de mizerie, esti chemat la munca in zilele libere, se modifica programul tot timpul. nu-ti poti face un plan niciodata. De exemplu mi-a spus un prieten ca a fost chemat la munca si era in concediu (i-a spus ca e prezenta obligatorie, poate omul era plecat in afara). Salariu e foarte mic, adica iei in jur de 740 de lei + comision care nu e cine stie ce.

ani Miercuri, 6 Februarie 2013
salut.am fost si eu chemata la al 2 lea interviu la zara in iasi.stie cineva care e salariul pentru vanzator la 6 ore?
ics si zero Joi, 21 Februarie 2013
oamenii platesc bine. ti se cere atentie foarte mare la detalii. e un nivel mai ridicat al magazinelor de haine si e normal sa ti se ceara mai multe. la 5 ore se ajunge la aproximativ 900 de ron. pentru un magazin de haine, e bine :)
amza Joi, 21 Februarie 2013
au standarde ridicate, poate in comparatie cu concurentii sunt potriviti. salariul este bunicel
maria.pitesti Joi, 18 Aprilie 2013
buna ziua,numele meu este ilie maria din pitesti. in curand se vor deschide 2 magazine inditex in pitesti.as dorii sa lucrez si eu la unul din ele.am experienta in vanzari si as dorii sa fiu de la inceput in echipa.va rog spuneti mi cum sa fac.unde sa depun cv ul meu sau la ce nr de tel sa sun.va multumesc anticipat. emailul meu este maria.ilie83@yahoo.com..astept rasp dumneavoastra!
coane fanica real Joi, 18 Aprilie 2013
incearca la aceste numere: 0317309272 | 0213611662 | 0317309272
crishtian Joi, 18 Aprilie 2013

Am fost si eu la un interviu tot in Afi si ma tot intreba despre fashion retail le-am explicat despre ce si cum era vorba dar nici nu sa-u sinchisit a ma suna.

Oana - Elena Sambata, 25 Mai 2013
Buna, as vrea sa stiu, va rog, daca angajatii au discount la produsele Zara?