Forum despre Inditex Romania (Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe)

alexandra.eu Duminica, 2 Iunie 2013
Buna Maria! in legaatura cu mesajul tau.. ai reusit ceva? si eu sunt tot din Pitesti si mi-ar placea sa lucrez la unul dintre magazine..
I love my job!!! Sambata, 3 August 2013

Lucrez in aceasta companie de 5 ani. Am inceput ca staff la 4 ore si am ajuns manager fara sa pup in fund pe nimeni sau sa fiu dispusa sa fac orice, avand manageri fete. M-am angajat in urma unui Cv lasat in magazin fara a avea pile "sus puse". Recunosc ca am avut noroc in a promova in aceasta companie pentru ca pretentiile si cerintele sunt mari insa am muncit cu responsabilitate si am incercat sa invat si sa fac cat mai multe chiar daca nu erau in fisa postului, fara a ma da bine pe langa manageri. Atitudinea celor care comenteaza o regasesc in cea a fostilor mei colegi care erau vesnic nemultumiti de cat de mult muncesc ei in cele 4/5/6 ore, cand de fapt isi aduceau aminte pentru ce sunt ei in magazin doar dupa ce erau mustrati de catre acei manageri "analfabeti".In concluzie pentru cei care doresc sa munceasca si sa evolueze nu va luati dupa aceste comentarii facute de oameni care nu vor sa munceasca, Ganditi-va intai ce stiti voi sa faceti pentru pretentiile salariale pe care le aveti. Bafta celor care isi doresc mai mult de la viata!

M.L Luni, 5 August 2013
Salut!
Am si eu o intrebare. Nu stiti daca cumva se fac angajari in Cluj in unul din magazinele mentionate?
Multumesc :)
@M.L Luni, 5 August 2013
Daca nu sunt pe site-urile de recrutare cel mai probabil nu. Cel mai simplu si cu putin noroc e sa depui CV direct in magazin, poate ai noroc si nu ti-l arunca imediat dupa ce iesi pe usa.
Succes :)
M.L Joi, 8 August 2013
ok, multumesc :)
AMG Joi, 8 August 2013
Cu placere. Ai rezolvat ceva?
antonia Sambata, 10 August 2013

Spunea cineva ca cel putin la Zara intri pe recomandarea unui angajat,mi s-a confirmat si mie treaba asta.Or mai exista si exceptiile care infirma regula asta:).Oricum pt lucrator comercial salariul este ok comparativ cu alte firme.

mimi Sambata, 10 August 2013
eu m'am angajat d curand la unul din branduri,nu am o luna d zile.deocamdata sunt la 4 ore.Intr'adevar salariile sunt mai bune k in alte parti,insa si asteptarile sunt p masura.eu una nu stiu dak voi putea tine pasul cu stilul d lucru.managera mi.a spus k ma misc incet si m'a demoralizat un pic,chiar imi doream sa ajung in inditex,dar aqm nu stiu c sa zic.Imi doresc sa ma integrez,dar p d alta parte ma intreb,oare cati dintre angajati s'au miscat foarte rpd in 2 sapt.as vrea sa stiu dak e o problema la mine sau o sa fie mai bn in timp.acum orice fac mi se pare k nu ma misc suficient d rpd
And Sambata, 10 August 2013
Continua sa-ti fac treaba asa cum poti, cu timpul vei prinde dexteritate si vei sti exact ceea ce ai de facut.
Ps: sper ca nu vei scrie asa si prin acte cu limbaj de chat... E trist ca nu ti ai dat seama ca de la o varsta nu mai poti scrie cu k, q sau alte litere.
antonia Duminica, 11 August 2013
@mimi
Asa cum ti-a zis si And nu te demoraliza,era de asteptat ca pretentiile sunt putin mai ridicate, si oricum inceputul e greu oriunde.Unde esti tu, la casierie?
mimi Vineri, 16 August 2013
scriu cu limbaj de chat pt a scrie mai rpd,stai lin ca nu scriu in acte asa.Antonia,nu sunt la casirie,staff.Am observat ca fetele sunt bagate in priza,sa zic asa doar cand e managera pe tura,in rest eu cred ca sunt si fete mai incete ca mine?Sper sa ma adaptez,daca nu am de gand sa plec din tara la parintii mei,unde munca asta e depusa pt un salariu mult mai mare.Am zis ca nu vreau sa plec dar vad ca ne ducem tot mai jos
And Sambata, 17 August 2013
Nini-mimi, trebuie sa intelegi managerul are niste sarcini de realizat (impreuna cu voi) intr-un anumit timp, iar de obicei ele trebuiesc realizate intr-un timp scurt si totodata pot veni multe sarcini chiar si zilnic. Acum depinde cu e ea ca persoana daca va lasa doar pe voi sau trage si ea cot la cot. E "normal" ca fetele sa faca mai incet cand sunt doar ele pt ca nimeni sau foarte putini se duc de placere la serviciu.
mimi Duminica, 18 August 2013

Deocamdata sunt bine,m'am acomodat un pic mai mult si stiu ca o sa fie bn pt ca a inceput sa imi placa si ma misc mai bine,chiar am fost laudata.

And Luni, 19 August 2013
Bineee mimi, curaj ca poti:-)
antonia Luni, 19 August 2013
@mimi
Ti-am spus ca e o chestiune de timp pana te acomodezi .....pas cu pas.Apropo,esti din buc, cum ai reusit sa intri la zara?
Ias Miercuri, 21 August 2013
Stie cineva cat e salariul la massimo dutti?
Eu Luni, 26 August 2013
Lucrez la Zara de 1 an... La 6 ore/2 libere pe sapt. iau intre 950-1000 lei in mana + 14-17 bonuri de masa de 9 lei, cu totul ajungi la 1100-1150 lei. Angajarile se fac pe recomandari, cunostinte din partea managerilor etc. .... Ce e mai greu de acceptat este tratamentul diferential intre "cunostintele" managerelor si restul...gen weekenduri libere, sarcini mai usoare, stat la barfa, hai sa dam staff-ul lunii celor care freaca menta ca e prietena cu managera, desi are 1,5 luni de cand lucreaza si habar nu are de nimic etc.
mimi Marti, 27 August 2013
Sunt la oysho eu.Mi-am lasat un cv pe la inceputul verii si am fost sunata dupa o luna. @Eu nu stiu cum iei doar 1000 de lei la 6 ore, voi nu faceti target?
EU Vineri, 30 August 2013
Ba da...daca salariul brut este de 1050 (in jur de 7 mil net) restul pana la 950-1000 in mana este comisionul din vanzari...probabil la Oysho sunt salarii mai mari
EU Vineri, 30 August 2013
@mimi ...mai ales daca esti in Buc...