Forum despre Inditex Romania (Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Uterqüe)

r Marti, 10 Septembrie 2013
Am fost si eu la interviu pt mssimo dutti. A fost foarte interesant. A fost un interviu de grup in englrza. A trenuit sa creem haine din ziare. Mi a placut foarte mult abordarea lor. Ne au spus ca vom primi raspuns in 2 saptamani si evident inca astept. Ideea e ca nu am nici cea mai mica idee despre ce salarii sunt in massimo dutti. Plus ca eu le am spus ca vreau sa lucrez full time. Au si astfel de posturi? Am vazut ca majoritatea persoanelor care au scris aici vorbesc despre salarii pentru part time.
de-a lu nelson Marti, 10 Septembrie 2013
interesant? sincer mi se pare tampita abordarea.
doar nu e admiterea la scoala de design vestimentar.
in magazin trebuie sa stii sa abordezi un client, nu sa faci lucru manual
r Marti, 10 Septembrie 2013
Pe langa interviul normal mi a placut si partea asta mai nonconformista de abordare a interviului. Eu spre exemplu imi doresc sa devin intr o buna zi visual merchendiser...deci pt mine a fost o foarte buna ocazie de a le demonstra ca sunt creativa.
george Marti, 10 Septembrie 2013
am fost eu azi la interviu....cum se spune si mai sus au fost prezenti max 20 pers care dupa ce ni s.a prezentat un scurt film despre evolutia firmei etc fiecare a fost pus sa aleaga brandu la care vrea sa lucreze...am ales zara ...a fost un interviu obisnuit cu intrb uzuale de interviu..
nu stiu cum altzii au fost pusi sa faca din ziare ca cel putin aici nu a fost vorba...rsp o sa fie primit in max 2 sapt...stie cnv ce salariu este la zara pt 6 ore???
mihaela Marti, 10 Septembrie 2013
ce fel de intrebari s-au pus la interviu? interviul a constat si in intrebari in lb engleza?
alex Marti, 10 Septembrie 2013
si eu am aceleasi intrebari ca ale Mihaelei. multumesc!
elvira Marti, 10 Septembrie 2013
Buna!
Eu am interviu maine la 15:40....mai are cineva la aceeasi ora?ms
elvira Marti, 10 Septembrie 2013
Am o prietena care lucreaza la Zara 6 ore si ia cam 14,15 mil pe luna.
flrn Marti, 10 Septembrie 2013
exista si program de 4 ore?
Georgiana Marti, 10 Septembrie 2013
Nu sunt intrebari in lb engleza, poate doar pt massimo dutti. Au fost intrebari normale, cu referire la experienta, de ce ai ales brand-ul respectiv, sa explici ce atributii crezi tu ca are un fashion adviser, sa spui ce ai face in cazul in care vine o clienta si iti cere sfaturi cu privire la o tinuta pentru o dupa-amiaza petrecuta la o terasa (ce haine ii oferi) si cam atat:)
mihaela Marti, 10 Septembrie 2013
Multumim frumos, Georgiana!
george Marti, 10 Septembrie 2013
@georgiana - scz ca te intreb dar pt ce brand ai optat ca cel putin pt zara nu mi-a cerut nici engleza si nici faza cu sfaturiile nu au adus vorba...pana la urma job e fashion advicer sau casier/sale assitent??? ms ast un rsp
Georgiana Marti, 10 Septembrie 2013
Stradivarius, si eu am spus ca NU sunt intrebari in engleza!:) nu stiu exact ce este pana la urma:)) cred ca mai nou fashion adviser=sale assistant pt ei:d
george Marti, 10 Septembrie 2013
:))) ms ms...am vazut/stiam ca nu s-a cerut engleza, eu doar nedumerit in trb cu sfaturi si etc :)))...oricum ms de rsp :D
Georgiana Marti, 10 Septembrie 2013
Nu ai pentru ce:d .. in cat timp primim raspunsul?
george Marti, 10 Septembrie 2013
in max 2 sapt s-ar zice !!!
Florin Marti, 10 Septembrie 2013

Sa nu fiti tristi daca nu va da niciun raspuns, e tipic romanesc. Probabil va mai chema la un alt interviu pe cei cu ceva experienta in domeniu. Vad ca spuneti doar chestii generale, nici legat de program, salariu.

Ioana Marti, 10 Septembrie 2013
Am si eu maine interviu la 5, dar nu stiu daca sa ma duc sau nu...
roxi Marti, 10 Septembrie 2013
Cineva care ar putea sa dea mai multe detalii in legatura cu mediul de lucru si salariu la Zara Home?!
mihaela** Miercuri, 11 Septembrie 2013
A fost cineva care a mai optat pt bershka? Eu am avut un interviu asemanator cu ce povestea georgiana,de ce ai ales brandul respectiv,ce experienta in domeniu ai,daca ai in magazin un client nervos cum procedezi etc. Nu mi s-a specificat in cat timp primim raspuns,intelesesem ca pana joi mai sunt interviuri deci in cel mai scurt timp banuiesc ca anunta,unii din noi avem totusi si alt job...makr sa stim pana pe 17 octombrie cum stau lucrurile;))