Forum despre ING Romania

geo Marti, 4 Februarie 2014
stie cineva cam ce salariu se ofera pentru un consultant ING office in bucuresti? multumesc
alin Vineri, 7 Februarie 2014
de o luna astept un raspuns la interviu
Wanda Vineri, 7 Martie 2014
Buna. Eu am lucrat la ING pe un post de consultant. Am rezistat numai 4 luni. Fiind un sistem de franchiza, esti angajat al unui SRL iar salariul il negociezi cu acel SRL, deci poate sa difere mult de la un office la altul. (plus ca eu, de ex, aveam un contract de munca pe 2h/zi cu sal de aprox 300 lei brut..cu toate ca programul era de la 9 - 18:30 si stateam pana pe la 19:30 ca sa trimitem documentele in centrala).Eu aveam parte fixa 1200 lei net + bonusuri in functie de target. Cel mai mult am luat 1800 lei. Din pacate e destul de greu sa faci targetul, ptr ca singura sursa ar fi oamenii care intra in office, iar de multe ori sunt zile la rand in care intra numai pentru probleme cu cardurile, cu platile, etc.. Timp sa iesi pe teren nu prea este, ca raman prea putine persoane in office, si iar nu e bine...
Daca mai aveti intrebari...va raspund....in limita experientei mele de 4 luni :)
Iuliana Luni, 17 Martie 2014
buna... cum decurge interviul la INg pt postul de consultant ING office??

Multumesc
creola Miercuri, 26 Martie 2014
Buna.. dar un interviu ptr call center, la ING? care este atmosfera acolo, ce salarii sunt?
Multumesc frumos,
R Joi, 17 Aprilie 2014

Am fost la un interviu pentru post de consultant. Ideea e ca ti se da un comision din asigurarile facuta CARE ITI POATE FI CERUT INAPOI DACA SE INTRERUPE CONTRACTUL FACUT PENTRU CLIENT!!! ADICA TU LUCREZI, ITI FACI TREABA, SI TE POTI TREZI CA TREBUIE SA RETURNEZI ING SUME CONSIDERABILE!!! e o tampenie, sa nu mai aud de asigurari!

pifix Luni, 26 Mai 2014
Buna...stie cineva cum decurge un interviu pentru postul de consultant ING office?salariu?program?
Raisa Miercuri, 28 Mai 2014
Buna ziua! Am fost la primul interviu pentru postul de junior system analist, acum o luna si nici pana in ziua de astazi nu am primit niciun raspuns, desi le-am trimis si un email, deoarece eu din pacate nu mai pot sta in Bucuresti decat pana se termina sesiunea de examene la facultate, ori daca ei au de gand sa ma anunte in vacanta sa merg la al doilea interviu.... Mi se pare putin penibila situatia pentru ca la primul interviu le-am explicat situatia si mi s-a zis ca in termen de maxim 2 saptamani voi primi un raspuns...
Raisa2 Miercuri, 28 Mai 2014
pai ce sa zica si ei... nu ii doare gura sa iti spuna ceva sa scape de tine. tind sa cred ca a pune astfel de intrebare se 'soldeaza" de cele mai multe ori in respingere.. deci ori nu o mai pui ori o pui si ti se va raspunde ceva generic si cam atat
Tatiana Sambata, 7 Iunie 2014
Buna, pentru postul de Operations Officer la ING ce salariu se ofera? Multumesc
Eu Marti, 17 Iunie 2014
Foarte putine firme mai trimit un raspuns negativ in ziua de azi si e urat din partea lor. Eu am fost la un interviu la Ing Bank, mi-a placut sediul lor din sticla, programul flexibil... in schimb nu mi-a placut deloc aroganta persoanelor care au participat la interviu. Si, sincer, nu mi-ar fi placut sa am astfel de colegi...
un angajat Joi, 19 Iunie 2014
Buna ce stiti despre Mobile Data Analyst ? Sau in general despre departamentul de IT ?
Multumesc
Praf in ochi Joi, 19 Iunie 2014
Praf in ochi anunturile pe IT. Acestea sunt postate ca o politica de marketing, sau ca sa aiba cei de la IT si HR de ce sa se amuze. In realitate posturile acelea ori nu exista ori o sa fie ocupate de cine trebuie!
cici Joi, 3 Iulie 2014
@ praf in ochi ...bine spus :). Am o cunostinta care lucreaza in ing si intr-adevar se promoveaza si se vine pe pile. Stiu de un proces de recrutare pe o pozitie in departamentul de IT si a venit cineva din afara, dar cu "recomandare". Si , culmea, ca unele persoane care au venit la interviu erau mult mai bine pregatite decat "presoana recomandata"...deci...trageti concluzia :).
diana Joi, 3 Iulie 2014
Buna, am fost chemata la un interviu pentru consultant asigurari de viata la ing. Stie cineva ce salariu se ofera pentru acest post? orice detaliu mi-ar fi de ajutor sa ma decid daca merg sau nu la acest interviu.va multumesc!
philips Luni, 14 Iulie 2014
Custom care 4 ore pe partea de banca..stie cineva cum e ?ce salariu ai>
Botis Monica Marti, 5 August 2014
Buna,am lucrat 3 luni la ing asigurari in calitate de consultant si nu va recomand sa incercati...se plateste comision fix(bunicel) la fiecare contract,se cere minim 2 contracte pe luna(de cel putin 100 de lei,luna),daca reusesti sa faci 7 contracte in 3 luni ai 1.000 bonus super nu!!!?...dar partea proasta e :-daca unul din contracte iti pica,tu pui comisionul luat pe el; raspunzi de contracte 3 ani indiferent ca ai lucrat doar 3 luni sau 2ani la ei,tii se trage garantie la fiecare comision (100-200lei)care nu-l mai vezi sigur inapoi (te anunta ca ti-a picat un contract si ti-a luat banii),comisionul ti-l da dupa 6 luni cand te lasi de ei!!!.....sper ca intelegeti sistemul de plata pentru cei interesati de asigurari la ing,eu va dores bafta multa !!! Monica
radu Joi, 21 August 2014
Ce stiti de call center-ul ing bank? Am primit un raspuns favorabil si ma intereseaza cum stau lucrurile mai departe. Cum se promoveaza? Cat se sta de obicei pe firma cgs , cea care face angajarile initial?
rares Duminica, 24 August 2014
@Radu
Salut. Radu imi poti spune cum a fost interviul la ing pe call center?
interesat Joi, 28 August 2014
Stie cineva care este salariul pe call center la part-time?
Este salariu fix pt toti agentii sau se poate negocia salariul?