Forum despre Interbrands Marketing & Distribution

Mitru Vineri, 28 Noiembrie 2014
@Chiroptus: Ai uitat limba romana pe aeroport sau ti-au pierdut-o pe la bagaje?
@chiroptus Duminica, 7 Decembrie 2014
Sa intelegem, chiroptus, ca ti-ai luat costum si cravata din UK si cu aceasta "otinuta bussines tot timpul" ai reusit sa treci de interviu?! Norocul tau ca Interbrands pune accent pe acel test de logica tip grila; daca puneau accent si pe gramatica limbii romane nu era ok pentru tine.
PSR Duminica, 7 Decembrie 2014
In ibr este bine daca iti faci treaba . Ca peste tot exista si uscaturi dar sefii sunt in marea lor majoritate de treaba . Am lucrat in distributie si inainte de ibr si va zic cu mana pe imima ca nu se poate compara cu ce este aici. Este foarte adevarat ca am lucrat inainte la companii mai mici.
eu Marti, 9 Decembrie 2014
Poate sa-mi spuna cineva o parere despre divizia pharma....am trecut de testul de logica/matematica, am avut si prim interviu cu HR, si am raspuns pozitiv ca sa merg la al treilea intalnire.....
PSR Marti, 9 Decembrie 2014
Pharma este o divizie mai linistita in comparatie cu divizia mixt sau rural ! Pe ce zona ai candidat ?
altul Miercuri, 10 Decembrie 2014
Buna ziua, am si eu o intrebare, si anume daca un angajat este in concediu medical primeste si el al 13-lea salariu?
PSR Miercuri, 10 Decembrie 2014
In Interbrands nu exista al 13 lea salariu. Exista bonus anual daca se realizeaza un target anual. Intreaba la hr daca se acorda si pentru angajatii aflati in concediu medical.
Stefan Miercuri, 10 Decembrie 2014
@Altul - bonusul anual se acorda tuturor angajatilor IBR, iar in perioada de CM esti tot angajat IBR. Pentru linistea ta poti ruga seful direct sa se intereseze desi logica/bunul simt etc. spune ca vei lua bonusl anual daca acesta se va acorda.
PSR Joi, 11 Decembrie 2014
Bonusul anual nu se acorda la toti la fel ci in functie de gradul de participare la realizarea targetului . Daca acum esti in concediu medical probabil se acorda proportional cu numarul de luni in care ai fost activ. Sa te faci bine cat mai repede .
nad PH Marti, 16 Decembrie 2014
Salut. Exista angajati IBR din Ploiesti/Prahova pe aici? Am observat pe ejobs ca mi-au selectat CV-ul pentru interviu. Nu caut sfaturi pre-interviu ca am citit mai tot ce s-a scris pana acum si stiu la ce sa ma astept.
Daca aveti placerea sa stam putin de vorba, baietii de pe Prahova :D nu ezitati sa lasati un mesaj!

Multumesc
nad PH Miercuri, 17 Decembrie 2014
Hai ma chiar nimeni? :D Barem careva sa fi fost la ei? Ca agent vanzari
Costel Vineri, 19 Decembrie 2014
Pentru un amarat de agent,teste de logica?pentru 2500 de lei?super tare
io's Vineri, 19 Decembrie 2014
Mai Costel, pentru unii suma de 2500 de lei reprezinta o suma importanta. Nu cred ca are rost sa faci afirmatii de genul acesta.
Vali Sambata, 20 Decembrie 2014
Da' de ce te-ar deranja testele de logica, mai Costele? Sunt prea simple pentru tine si nu vrei sa te cobori la nivelul asta, sau cum? Sau tu faci deja doua trei mii de euroi fara sa fi fost nevoit sa iti arati logica pentru asta!?!
Prostel Duminica, 21 Decembrie 2014
Lui Costel nu i se pare logic...
PSR Rural Miercuri, 31 Decembrie 2014
Costel , ca sa nu te dea afara vanzatoarele din magazin ca nu esti in stare sa calculezi pretul de raft al produsului X sau te incurci la numaratul banilor cand faci incasarea este imperios necesar sa dai un test BASIC si de bun simt de logica si matematica clasa a 4 a ! Iar daca 2500 lei nu reprezinta pentru voi nimic atunci dragii mei nu aveti ce cauta pe acest forum ! Eu cam in jurul sumei de 2000 ajung lunar ( sunt doar de cateva luni in companie ) insa am ghinionul de a lucra alaturi de cea care a fost premiata anul acesta agentul anului si pot sa va spun ca "sare" in mod constant de 4000 de lei iar lucrul acesta mi-l doresc si eu ! Pentru ca a facut performanta a mai primit o excursie la alegere in valoare de 1 000 de euro plus alte premii materiale ! Ideea este ca in IBR se "premiaza" performerii , deci inainte sa intrebati cat imi vor da salariu intrebati-va daca sunteti "croiti" pentru acest job si mai ales pentru aceasta companie ! Cred ca ar trebui sa intrebati mai degraba despre job in general despre ce si cum se face sau ma rog informatii generale apoi sa va ganditi bine daca sunteti dispusi sa "trageti" tare si spun asta pentru ca acolo unde este performanta cu siguranta banii sau remuneratia nu intarzie sa apara. PS : nu sunt discursuri , nu ma plateste nimeni sa cant ode IBRului pur si simplu este realitatea , dar daca nu lucrezi alaturi de noi este oarecum dificil sa intelegi ca aceasta este o companie in care nu poti sa o "freci" si sa astepti salariul , trebuie sa depui eforturi si sa te imbunatatesti permanent ! Fie o faci , fie te retragi :)
flori Joi, 8 Ianuarie 2015
Buna tuturor,
Acum ceva timp ma interesam de test iar azi am fost sunata ptr a stabili o intalnire, saptamana viitoare, pentru a primi oferta de angajare. Testul este destul de solicitant dar se poate trece cu ceva cunostiinte de mate- logica- contabilit; urmeaza imediat interviul cu Hr-1 ora iar apoi interviul cu ASM si Directorul National de vanzari-2ore. Acum sa vedem oferta!
kawasaki Luni, 9 Februarie 2015
Buna tuturor, am aplicat si eu pentru un post in interbrands, am fost la test, intradevar este de matematica, am trecut testul facand cea mai buna lucrare, am fost felicitat in nenumarate randuri, am fost la interviu, acum astept raspunsul. Stie cineva ce urmeaza dupa primul interviu?
danandrei Marti, 3 Martie 2015
Salut , am fost contactat sa merg sa dau testul , precizez ca sunt student , am o zi pe saptamana aglomerata ,in rest pot lipsii ......intrebarea mea este daca are rost sa ma prezint ? Cu gandul ca daca iau testul ma poate depuncta faptul ca o zi / saptamana o sa pot merge decat dimineata
scorpyonu05 Joi, 2 Aprilie 2015
Salutare. am fost la interviu unde am testul de matematica si logica ,etc si maine ma duc la al doilea interviu. imi poate spune cineva cum se desfasoara al doilea interviu cu hr ul ? ce inseamna zona rural ? salariul fix cu aproximatie care este? Multumesc!