Forum despre Ipsos Research Romania

DorRis Luni, 20 Iulie 2015
Buna Ilinca. Ai avut interviul? Cum a fost? Iti multumesc frumos.
hainutelesmarandei Miercuri, 18 Noiembrie 2015
buna, stie cineva ce salariu este la Pricing Specialist? ms
catalinF Marti, 1 Decembrie 2015
Pentru Database Analyst ceva detalii? Teste, interviu, etc
Monyk Miercuri, 9 Martie 2016
La ce va referiti prin "algoritm"? Un exemplu puteti da?
Multumesc!
axel123 Duminica, 20 Martie 2016
salut. trebuie sa ajung la un interviu zilele astea pentru postul de jr. project manager. stie cineva cam ce teste or sa dea? stiu ca se da test de engleza si test de probleme logice Gmat. aveti idee daca testele logice sunt in engleza? sau orice detaliu de genul asta? salariu etc
12flasc Miercuri, 20 Iulie 2016
nu va pierdeti timpul, am fost la 3 interviuri pt stimabili si nici macar nu se obosesc sa-ti trimita feedback-ul, a trecut deja o saptamana jumatate dupa termenul dat de ei
ADaniela94 Joi, 21 Iulie 2016
Hei. A fost cineva la interviu peste postul de Sample Analyst?
Sau daca nu pentru acest post, stiti cumva cum este testul de Excel + Gmat + Engleza? (Nivel sau orice detaliu)
:D
Reck Miercuri, 19 Octombrie 2016
Am fost la ei la un interviu pentru postul de programator junior. Interviul a constat practic intr-un test pe care trebuie sa-l rezolvi in 2 ore. Testul este alcatuit din 2 algoritmi pe care trebuie sa-i rezolvi in orice limbaj de programare sau pseudocod(ex: sa se verifice daca un nr este palindrom sau sa se faca un algoritm care trece un nr din baza 10 in baza 2), de facut o schema logica la un chestionar(optional), test html(un tabel din cate imi aduc aminte) si javascript(un alertbox), test limba engleza si o parte in care sa spui cate ceva despre tine. Eu unul am facut tot in afara de partea cu algoritmii(pe care ei pun accent) pe care am bajbaito, dar nu corect. Nu am primit niciun feedback din partea lor desi dupa ce am dat testul am intrebat daca voi primi si mi s-a spus ca da, in maxim o saptamana,
Francezul Vineri, 16 Decembrie 2016
Am dat si eu o testare la ei (Brasov) pe postul de programator junior.
2 ore, 5 exercitii:
Primele 2 puncte erau de acris de mana 2 algoritmi in pseudocode sau in orice limbaj de programare. Am avut de calculat "cel mai mare divizor comun" pentru 2 numere iar la al doilea sa fac un cod care sa spuna despre un sir de numere "camila" sau nu. Adica daca primul nr e mai mic ca al doilea dar al doilea e mai mare decat al treilea si tot asa
Ex de sir "camila" 4, 9, 2, 6, 5, 8, 1.
La punctul 3 si 4 m-a lasat sa accesez internetul. La 3 era de facut un tabel in HTML cu insertie de imagine si drop-down menu. La 4 era sa scriu un cod in HTML folosind si javascript care sa apara o alerta in caz ca in spatiul destinat introducerii unui numar are 6 cifre (un cod postal).
La 5 am avut de facut diagrama (schema) unui chestionar. Ei dadeau chestionarul si eu trebuia sa fac schema cu pasii pe care ii urmeaza. Ex. De la intrebarea 3 sari la 6 in caz ca raspunsul e C (din avariantele A, B, C) daca e A sau B mergi la 4.
Eu am luat punctajul 6,7 din 7 asa ca nu am mers mai departe.
Sper sa va fie de folos.
alle Joi, 22 Decembrie 2016
Buna..sunt programatori care au trecut de prima testare au fost si la a doua si inca nu au primit raspuns (Brasov)?
junior2970 Marti, 17 Ianuarie 2017
Buna seara!
Pentru un post de junior data analyst testul este in limba engleză?
Seara frumoasa!