Forum despre Iron Mountain SRL

jan Miercuri, 11 Decembrie 2013
Costel, ce salariu are prietenul tau?
dveres Sambata, 12 Martie 2016
am fost angajat al cestei firme(prin agentie de recrutare man power) timp de 2 ani.politica firmei fata de angajati este urmatoare NIMENI NU ESTE DE NEINLOCUIT ei doar isi fac treaba cu tine si cand nu mai au nevoie de tine te lasa acasa.In primul rand angajarea se face prima data prin Man power si contractul se prelungeste fie pe 1 luna fie pe 3 depinde acuma poate si pe 6 daca ai noroc.Mai zice cineva sus ca dupa cateva luni te trece pe Iron ceea ce este complet neadevarat.Poti sta si ani -in cazul meu 2 altii au si 4 ani si tot nu sunt pe Iron ci au contracte pe man power si li se prelungesc din 6 in 6 luni.Referitor pt cele care raman insarcinate...sa nu spuneti niciodata angajatorului acest lucru de abea doar in ultimul moment in speranta ca poate vei avea contract pe o perioada mai mare si o sa poti intra direc in concediu altfel ei nu iti vor mai prelungi contractul si vei avea de alergat ceea ce mi se pare o mare nesimtire din partea lor si ca nu vor sa iti prelungeasca contractul dau vina pe cei de la man power desi aceasta prelungire depinde strict de ei .programul da este de la 8-17 2 pauze de 10 min si 40 min pauza de pranz.se face si un operator cica pt ca ei cauta intotdeauna un mod de a fi mai productivi (ceea ce sa spus departamentului nostru)legat de depozit da majoritatea sunt din mediul rural (ar trebuie sa le faca un autocar special):))poate lor le convine sa muncasca acolo poate pt ca sunt invatati si cu greul insa au o altfel de mantalitate fata de oras.oricum sunt oameni cumsecade si nu ai probleme cu ei.mai zicea cineva ca este cineva care tipa toata ziua la ei -da este adevarat desi acest lucru este interzis prin politica de etica a formei dar daca este sef se poate si isi permite,si la alte departamente se tipa asa ca sa nu va mirati.o alta problema este legata de transport-exista un autocar care pleaca la 7:30 de la pacii si la 17:10-15 dupa program si ajunge la pacii la 7:40 aproximativ-cine isi permite sa piarda atata timp pe drum este traaba lui.Legat de colegi -eu unul am nimerit intr-un colectiv mic si unit chiar ne ajutam unii pe alti insa restul colectivelor lasa de dorit,barfa este la ordinea zile,ceea ce ar trebui sa ii faca pe colegi competitivi se transforma in rautate si invidie urmata de lingai pe langa sefi si datul cu para.Salariul este de 1150 si 60 ron decont plus bonuri .Atat fara prime si bonusuri (cei pe iron au bonus la 3 luni dupa evaluare)Legat de munca ...da este de munca si nu stai toata lumea trage de tine si sa intamplat de multe ori cei din depozit sa ramana dupa program ca trebuia sa le livreze clientilor cutii .volumul de munca este unul mare insa personal putin si de aceea trag de tine cat pot .ca sa nu mai zic ca te mai cheama si sambata (ma rog este optional se plateste dublu si chiar nu este obligatoriu).Eu unul nu recomand este o firma in care nu ai nici un viitor ,datorita locatiei pierzi mult timp pe drum ,foarte mult de munca si tratat cu indiferenta ,nimeni nu investeste in tine ,esti ca o carpa dupa de si-au facut treaba cu tine te arunca
VladPetre Duminica, 24 Iulie 2016

Salutare!
Proaspat plecat de la aceasta firma, am lucrat 3 luni, pot sa spun ca mi-a iesit si pe nas atmosfera de rahat, multe barfitoare, doamnele sefe niste fete aparent de treaba, dar eu sunt un baiat respectos si care se tine de treaba, numai spun ca am liceul de constructii si facutatea de stiinte economice plus cunostinte foarte bune in IT, am ajuns spre ghinionul meu fiind la inceput de drum in Bucuresti la aceasta firma, care am crezut ca este ok, dar nu e. Exact cu 3 saptamani inainte sa imi expire contractul m-au repartizat pe un proiect la Pitesti ce includea naveta, n-au tinut cont ca am zis de la bun inceput ca nu sunt disponibil pt delegatii, le-a durut in fund pe amandoua :) Doua femei care nu tin cont de parerile angajatiilor....proiect care era in un asa zis depozit la parterul lui fiind fabrica de folie+mirosuri de parca tocmai a fost bomba de la Fukusima :) mult praf, toaleta nu aveam, mergeam la un hotel , pauze nu luam, decat cand zicea "team leader-ul"...praf, conditii jalnice pe care una din sefe le-a vazut si nu a zis nimic. M-au repartizat cu inca 3 femei care fumau din 30 in 30 de min, eu nefumator trebuia sa muncesc.
Pe scurt, sclavie in toata regula, si cum era de asteptat am facut infectie respiratorie, dupa care mi-am luat medical pana la sf contractului, trimisese notificare catre Manpower, pt prelungire si cand am avut discutia, am stabilit ca merg la Pitesti sau incheiem colaborarea, m-au amentintat si santajat ca daca nu ma duc nu imi prelungesc contractul, ceea ce am si facut, am pus sanatatea mai presus de bani si loc de munca.
Asa ca, pt cine mai ii trece prin minte sa se angajeze aici, eu zic sa se gandeasca bine. App, asta doar pe arhiva fizica si electornica pe alte proiecte nu stiu cum e. Cel mai ok proiect este cel de Provident, team leader ok din toate punctele de vedere.