Forum despre Jouve International

ADMIN - undelucram.ro Marti, 27 Noiembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Jouve International, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Jouve International.

bobo222 Sambata, 8 Decembrie 2012
La Jouve nu se cauta competenta si oameni foarte siguri pe ei deoarece angajatul trebuie sa fie usor de manipulat. Se promoveaza incompetenta si pupincurismul de catre niste "sefe" cu aere de corporatiste si competente de "kissengeala".
Daca aveti deja experienta si cautati un loc de munca EVITATI! pe cat se poate, asta daca va cautati un loc de munca adevarat si nu doar o ocupatie, si daca aveti respect de sine si personalitate si nu sunteti gata sa va lasati indoctrinati si sa va contopiti intr-un univers care nu face altceva decat sa va uniformizeze personalitatile si stilul, sa va inrobeasca si sa va stoarca de toate resursele in folosul personal.
Si totul deghizat intr-o maniera prietenoasa, cu un mediu decent, un salariu destul de caldut unde ti-se bate capul ca sunt adepti ai managementului participativ....iti creaza iluzia ca esti important si poti face performante. Iti creeza o senzatia de pretuire a angajatului si a sustinerii acestuia.......of si ce pacat cand realizezi ca totul este atat de steril si lipsit de substanta, ieftin, meschin si cand odata cu inaintarea in timp realizezi ca se surpa fiecare caramida pusa la altarul pe care tu le-ai construit in inocenta si naivitatea ta de la inceput...si te trezesti un soi de robotel care ajunge sa presteze munca din inertie si dependenta de bani in general sau alte cele.
Asa nu sunt nici seriosi nici atat de competenti pe cat par sau se pretind .... pentru cei ce sunt la inceput si reusesc sa reziste tendintelor de indoctrinare si sa nu-si compromita si altereze propria personalitate si pentru cei ce pot privi lucurile in profunzimea lor si pot penetra cu mintea dincolo de fatada superficiala a tot ce inseamna aceasta companie si nu numai este un loc bun pentru o perioada scurta de timp ... pentru cei care au deja experienta nu recomand DELOC ....e o parere personala doar insa daca cineva dintre voi va ajunge acolo va trage singur concluziile...mult succes tuturor!!!
gugu26 Luni, 10 Decembrie 2012
da, asa este. daca stii sa ... ai sanse de promovare mergi in Franta si alte favoruri. exista 4 serpisori in aceasta firma care dirijeaza toate operatiunile, ele sunt niste tarancute venite de la mama natura carora le-a intrat in cap ideea ca sunt SEFE. unde sunt numa femei e de rau, se mananca intre ele mai rau ca ...dar in rest sunt prietene bune si ele decid cine ramane si cine pleaca. asa ca sper sa aveti brevet de... daca vreti sa reusiti in aceasta stimata firma.
adi28 Luni, 10 Decembrie 2012
firma de ...!!!
bissisica Luni, 10 Decembrie 2012
asta nu este atitudine de angajati..o sa fiti penalizati!!!
like Marti, 11 Decembrie 2012
As vrea sa dau si eu un like la ce s-a scris mai sus da' nu nimeresc butonu', off, facebook-ul asta...
cineva Miercuri, 16 Ianuarie 2013
Sunt intru totul de acord cu ce s-a spus mai sus...din pacate, pana nu ajungi sa simti pe propria piele, parca iti este imposibil sa crezi ca pe lumea asta poate exista atata mizerie umana...
y Duminica, 3 Februarie 2013
bobo222 - aparent, un mesaj atat de muncit, scris din suflet... In realitate, un copy-paste dintr-un mesaj scris de Anna Menzies despre Accenture, postat cu o luna inaintea acestuia:
Nici macar greselile gramaticale nu au fost corectate ("ti-se"). Foarte credibile aceste mesaje!
the keymaster Joi, 7 Februarie 2013
@y
una dintre..? luminatia ta, te rog sa faci un proofreading, sa pui litera mare si litera mica, tu maestra a corecturilor, care te crezi o enciclopedie ambulanta si un geniu pustiu cu o slujba mareata, antrenanta. uuu! sa-mi numeri erorile si sa le treci in excel!!!!
sa va spun eu pe sleau cum sta treaba in aceasta firma: avem asa: CP scoate niste dume de te doare capu', si se ataca atunci cand este corectata de prietena ei, M., pierzatoare de vreme pe facebook, care spre deosebire de restul are cativa neuroni in actiune, ele nu rateaza nicio ocazie de a se barfi intre ele, fie la ora mesei, fie cand lipseste una din ele, D., ce sa zicem ca tonalitatea vocii ei ar face-o invidioasa si pe cea mai buna soprana? ca trage cu dintii de scaunul pe care este asezata, uitand ce inseamna sa fii om? ca se preface mai bine ca Florin Piersic? da, putem spune si asta. da, toate sunt adevarate. Mai este P, sau omul din umbra, nu stii ca se afla acolo, dar ea exista, nu se stie ce dracu' profesie are ea, dar ea exista in Jouve, ai zice ca este un om bun asta m-a indus in eroare Cele 4 care au speriat Vestu', nu ai zice ca este posibil asa ceva, se cred reginele corecturilor, nu stiu daca sa-mi fie mila pentru ele sau sila, niciuna nu prezinta stil, eleganta, feminitate, sau trasaturi de manager, insa ele sunt micile sefe din Jouve, ele decid in acea firma, probabil intr-un final se vor manca intre ele cand nu vor mai avea ce sa haleasca, a, si sa nu uit de protejate: RC si MD. Mi-e mila de voi, iar tu Y daca citesti acum poti sa dai acest link si vedetelor de mai sus. Si inca ceva, ti se citeste frustrarea chiar si din acele doua randuri scrise, sa te obosesti atat de mult sa cauti acea postare intr-o zi de duminica, ce pot sa zic, viata trista trebuie sa ai!
M-am suit pe-o sa si v-am spus povestea asa!
te rog sa-mi trimiti excelu' cu erori la adresa de mail!
un angajat Joi, 7 Februarie 2013
Bey , mica blonda vopsita bruneta vezi ca e "cultivata", stie literaturi franceze, l-a citit chiar si pe Rudyard Kipling, in plus iti raspunde la orice intrebare de cultura generala cu google in fata, asa ca termina cu blasfemiile. Cat despre "isterie" dragul meu keymaster afla ca este starea ei naturala.
Apropo de credibilitatea mesajului de mai sus. Deranjeaza ca se potriveste?
Este bine ca oamenii sa stie in ce ape se scalda asa zisa conducere. Nu va mai dati destepte si competente pe munca altora. Pune-ti mana si transpirati putin pe munca vostra nu pe skype si facebook la barfe despre cum sa mai infundati sau penalizati un om ca nu va canta voua in struna.
Mai bine incarcati sa va specializati in ceva nu sa pierdeti timpul cu rautati ca va zboara scaunele de sub fund si o sa va treziti ca nu va angajeaza nici babau pe ce stiti voi sa faceti.
In rest, va doresc mult scaun la cap si sa aveti succes!
hihi Joi, 7 Februarie 2013
@ the keymaster
nu are o viata trista, doar ca isi cauta si ea de munca disperata...na daca tot fac francezii restructurari, le tremura si stau si ele pe saituri din astea sa studieze piata ca deh avand in vedere statutul lor la Jouve..:))))))
Cautati fetelor joburi nu mai stati pe feisbuc toata ziua!!!...
vera Joi, 14 Februarie 2013
la aceasta firma se fura mancarea din frigider
curioasa Vineri, 6 Septembrie 2013
Si dupa aproape jumatate de an, sa vedem in ce ape se mai scalda lumea. Ati scapat de firma sau firma de voi? "Conducerea" o duce bine? Am auzit ca nu prea :))