Forum despre Kellogg Company

mihaela Marti, 18 Noiembrie 2014
@adriana Duminica aceasta plecati? Sau duminica viitoare? Plecarea in Uk e doar aceasta pana pe 19 dec sau mai este una si dupa anul nou?
mary Miercuri, 19 Noiembrie 2014
@iulia pe ce daca in decembrie incepi?
ioana Miercuri, 19 Noiembrie 2014
Pe RTR mai este cineva care incepe la inceputul lui decembrie?
@mary Miercuri, 19 Noiembrie 2014
Incep pe 15 dec. si tu esti pe OTC? O prietena mi-a spus ca peste 50% din activitate reprezinta collection dar fisa postului imi lasa alta impresie.
adriana Miercuri, 19 Noiembrie 2014
plecarea e dum aceasta. o alta plecare e de pe 4 ian .
Ioana Joi, 20 Noiembrie 2014
@adriana, sa inteleg ca cei care vor incepe in prima saptamana din decembrie vor pleca in UK abia in ianuarie? asa v-au informat? merci
elena Joi, 20 Noiembrie 2014
@ioana. Cand ai fost anuntata ca te-au acceptat?
Mihaela Joi, 20 Noiembrie 2014
@adriana. Multumesc. Ce mai stii de cei din Uk?Unde va cazeaza?
adriana Joi, 20 Noiembrie 2014
Rtr , ptp, otc pleacaa achm dum aceasta pana pe 19 dec. apoi pe 4 ia. doar Rtr pleaca din nou. in manchester e ok cazarea, apartamente de 2 camere, cate 2 .
elena Vineri, 21 Noiembrie 2014
Astazi dupa mai bine de 1 luna (+35 de zile) mi-a ajuns prin posta si contractul cu ei. Cred ca a trimis postasul pe jos din Uk in Romania. :)

@adriana. Cum esti cu impachetatul/bagaje..? Am citit ca duminica asta plecati. Ce chestie. Eu stiam ca plecarea era dupa vreo 2 sapt dar vad ca lucrurile se schimba.
mihaiparaschiv Marti, 25 Noiembrie 2014
Am si eu nevoie de un contact de la companie va rog frumos. Am fost apelat de catre ei zilele trecute si a intervenit ceva.. Am nevoie urgent!
cristina Marti, 25 Noiembrie 2014
@adriana, ne mai poti da detalii despre cum este in manchaster? in weekend veniti in tara sau ramaneti acolo pana pe 19 dece? multumesc
adriana Vineri, 28 Noiembrie 2014
in manchester este ok, oamenii se poarta f frumos, oncearca sa raspunda la toate i trebarile. am avut taxiurile platite dus/ intors de la munca, incearca sa ne faca sa ne simtim cat mai "acasa". in weekend se duc acasa o parte, cei care sunt din oct aici, noi tocmai pe 19 dec. a fost mult volum aceasta perioada, acum s-a mai eliberat . Suntem cazati in apartm. cu toate conditiile, si langa metrou. e fain. deocamdata !
Cristina Vineri, 28 Noiembrie 2014
Multumesc @adriana. In weekend aveti training sau este liber ? Diurna acopera si zilele de weekend?
adriana Vineri, 28 Noiembrie 2014
da, diurna avem si pentru weekend . . si avem si noi liber, si cei de la birou, trainerii!
Caty22 Sambata, 29 Noiembrie 2014
Weekendul este liber...diurna acopera si zilele de weekend.
Mary Miercuri, 3 Decembrie 2014
Buna Adriana. Momentan stati peste program la munca? Trebuie sa faceti proceduri cu operatiile pe care le veti efectua sau veti prelua procedurile deja facute in UK (daca exista)? Multumesc
adriana Joi, 4 Decembrie 2014
buna, e responsabilitatea noastra sa le creem, dar pe anumite task-uri deja exista. deci e un punct de plecare, print screen-uri, nicidecum nu pornom de la zero, in majoritatea cazurilor. poate mici mici exceptii. peste program, la fel, doar 2, 3 zile in inchidere , si in finctie de cum se miscau lucrurile pe tara fiecaruia. nu e o regula generala sa faca toti overtime. depinde de departament si tara.
mary Joi, 4 Decembrie 2014
Mersi mult. Apropo de alte joburi nu ai auzit pe acolo ca ar muta in Romania? Momentan au 3 pozitii noi pe VAT associate si 1 ca team leader. Stii ceva de aceste pozitii?
Isa Vineri, 5 Decembrie 2014
Am o intrebare pt cei care au plecat in Ojt, ati fost cumva obligati sa semnati vreun act cf caruia ramaneti in companie o anumita durata? Multumesc