Forum despre Kellogg Company

@Diana: Imi pare rau :(
Ana Marti, 2 Septembrie 2014
A mai primit cineva ceva?
@Andreea: Te-au chemat la interviu? Testul numerical este f asemanator cu cel online si mai este un test de contabilitate, fiecare 15 min :)
Baciute Marti, 2 Septembrie 2014
Auziti am tot vazut ca se dau teste numerice , intrebarea mea este daca ai nota mare la mate la bac sau la examenul de capacitate nu poti sa te duci sa prezinti diploma?Nu de alta , dar e munca voastra pana la 18 ani si e pacat sa fie calcata in picioare de piti de la HR cand va duceti sa va umileasca cu testele numerice.Noroace :D
Andreea Marti, 2 Septembrie 2014
Eu am luat testul online si am fost chemata la testari ieri. Am dat interviu in engleza cu tipa de la recrutare, test numeric in engleza, teste de limba pentru franceza, italiana si spaniola.
Testul numeric a fost cel mai usor din toate pe care le-am dat pana acum pe la alte multinationale ... cu intrebari care au fost si in testul online. La testele de limba ti se dau spete si tu trebuie sa raspunzi conform spetelor respective. Ca si timp: testul numeric 15 minute, franceza 5 minute, italiana 15 minute, spaniola 15 minute. Nu va speriati de ce am scris, cred ca se dau testari pentru limbile pe care le are fiecare in cv.
Daca trec si de testarile astea, voi avea interviu cu UK people.
cristi Marti, 2 Septembrie 2014
am primit un alt e-mail de la o pers din UK.
mai dureaza rezultatetele interviului...intrucat au de analizat multi candidati...
Ana Marti, 2 Septembrie 2014
Si eu am primit la fel...
Giorgi Marti, 2 Septembrie 2014
Deci au inceput sa trimita email sa stam linistiti ? SA ASTEPTAM ?
cristi Marti, 2 Septembrie 2014
Exact..
andreea Miercuri, 3 Septembrie 2014
voi pt ce post ati aplicat?
Andreea Miercuri, 3 Septembrie 2014
Cred ca va mai fi de asteptat.
Mie mi s-a spus ca voi primi rezultatele testarilor cam intr-o saptamana si apoi urmeaza interviul cu UK. Deci mai dureaza cam doua-trei saptamani.
Cris Miercuri, 3 Septembrie 2014
Nu cred ca va mai dura atat...se presupune ca pe 13 Octombrie se incepe...si nu se mai poate aplica, posturile nu mai sunt vacante.
Cristi si Ana ...voi ati trimis un e-mail sa intrebati in ce stadiu este totul sau nu, pur si simplu au considerat ca la trei sapt dupa interviu ar trebui sa trimita e-mail?
Bogdan Miercuri, 3 Septembrie 2014
Buna

Imi puteti da va rog mult adresa la care ati fost la interviu? Eu nu ii gasesc..

Multumesc !
Cris Miercuri, 3 Septembrie 2014
Scuze ...azi au redeschis joburi pentru aplicatii pana pe 13 septembrie
cristi Miercuri, 3 Septembrie 2014
Interesant...zic ca au aplicat fff multe persoane si mai dureaza sa se uite peste rezultate, dar scot din nou pozitii deschise..
nu am intrebat in ce stadiu..s-au exprimat in sensul ca analizeaza rezultatele interviului.. eu am aplicat printre altele pt cash mng..pt pozitia aceasta am fost chemata la interviu..desi aplicasem pt inca alte 3 posturi la momentul respectiv..interviul a avut loc la hotel radisson
cristi Miercuri, 3 Septembrie 2014
iar pt cash mng nu au mai scos pozitii libere..doar un post de team lead..
abcdefg Miercuri, 3 Septembrie 2014
Eu am plicat la mai multe posturi pe financiar miercurea trecuta, pe 27 aug, si pe 28 am primit mail cu testele online. Nu m-am incardat in cele 30 de minute ptr ca eram la job si am mai raspuns la telefoane in timpul ala , my mistake! Postul pentru care m-au ales in faza cu testele online e cel de Finance Reporting and GRIR Associate. Acum astept un raspuns de la ei. Maine se face o saptamana de la testele online. Inainte sa gasesc joburile lor pe siteul oficial, am trimis un mail catre HR-ul lor. Am luat adresa din contact de pe site si azi am primit un mail de la European Recruitment Administrator care ma sfatuieste sa imi fac cont pe rubrica speciala si sa aplic direct pe pozitii. Par ca isi dau interesul pana acum. Restul, om vedea! Succes tuturor in continuare, indiferent daca la un moment dat, vom concura ! :)
Andreea Joi, 4 Septembrie 2014
Pe mine m-au sunat in 2 zile dupa testul online. Testele sunt completate de Kellogg.
georgi Miercuri, 10 Septembrie 2014
Mai stiti ceva despre rezultatele interviurilor? Eu am fost la Interviu in 14 August la hotel Radisson, insa de atunci nu am primit nimic. Am vazut ca unii dintre voi ati primit raspuns negativ, altii au primit un mail in care erau anuntati ca mai dureaza analiza interviurilor... Mersi
Giorgi Miercuri, 10 Septembrie 2014
Salut! A primit cineva raspuns sau ceva vesti?
Ana Miercuri, 10 Septembrie 2014
Eu nu am mai primit nimic de martea trecuta de cand am primit acel mesaj in care ne spuneau ca inca lucreaza la rezultatele noastre. Insa am vazut ca au inca anunturi active ...