Forum despre Kellogg Company

Ana Joi, 11 Septembrie 2014
@Andreea: Buna! Poti te rog frumos sa mi dai exemplu de cateva intrebari pe care le ai primit la testele de limba straina cel de franceza sau de italiana? Merci mult
Ana Luni, 15 Septembrie 2014
A mai primit cineva ceva?
cristi Marti, 16 Septembrie 2014
eu nu..am vazut ca au deschis pozitii din nou pana pe 26..
georgi Marti, 16 Septembrie 2014
@Ana: Buna, eu nu am primit nimic. Mai are cineva vesti?
georgi Vineri, 19 Septembrie 2014
Buna, Am primit astazi mail in care ma anunta ca au multi candidati si inca nu au o decizie. Imediat ce se vor hotari, ma vor anunta. Insa posturile sunt deschise inca pana pe 26 Septembrie. :)
cristi Marti, 23 Septembrie 2014
si eu am primit astazi email cum ca vin din nou la Bucuresti sa sustina interviurile care au ramas si abia dupa aia, in functie de rezultate, vor da un raspuns
mihai Marti, 23 Septembrie 2014
Cam mult dureaza procesul de recrutare.Nu stiu de ce dar am senzatia ca posturile sunt deja ocupate. Toti care am fost la interviuri nu vom fi angajati . Dar vor aparea aici mesaje ca iupii am primit ok-ul si m-au anagajat insa acestia vor fi de la HR ca sa ne dea noua impresia cum ca acel proces de recrutare chiar a fost pe bune , iar problema este la noi , ca nu am fost suficient de buni in cadrul procesului de selectie
Ana Marti, 23 Septembrie 2014
@Cristi: Le-ai trimis tu mail sa-i intrebi ceva? Mie nu mi-au mai trimis nimic de atunci de cand mi-au spus ca nu s-au decis inca ca au multi candidati...
cristi Miercuri, 24 Septembrie 2014
Nu le-am trimis nimic...Eu am fost in august la interviu. Este al doilea email pe care mi-l trimit in care imi spun ca mai dureaza pana se decid..
Raluca Vineri, 26 Septembrie 2014
Pe voi v-au sunat sa va testeze nivelul de limba si la telefon? Cei care ati dat testare scrisa pt spaniola, italiana si franceza...
a. Vineri, 26 Septembrie 2014
Saptamana viitoare vin cei din UK pentru a sustine interviurile. Cei care au fost deja la interviuri cu ei ne pot impartasi si noua din experienta lor?
Raluca Vineri, 26 Septembrie 2014
De unde stii ca vin sapt viitoare?
diana Vineri, 26 Septembrie 2014
am avut interviu in august
a fost facuta o prezentare a companiei si apoi interviu individual cu 2 dne de la hr
intrebari standard intalnite la orice interviu
2 teste de 15 min : unul de conta si unu de mate
Rooks Sambata, 27 Septembrie 2014
Salutare! Eu am rezolvat testul acum mai bine de o saptamana si...nimic. Ce e drept, l-am rezolvat la birou si am facut greseli. Eu aplicasem pentru HR. Va anunt daca se intampla ceva... Mult succes!
Giorgi Sambata, 27 Septembrie 2014
Raluca tu ai dat testele de limba straina la interviu sau nu ai fost la interviu?
Pentru ce limba te -au sunat ?
Eu am fost la interviu si partea orala a fost telefonic.
Raluca Luni, 29 Septembrie 2014
Giorgi, am dat testele de limba la sediul firmei de HR "APT", scris, pt spaniola,italiana si franceza. M-au sunat pt toate cele 3 limbi sa testeze si nivelul de vorbit. Nu am fost la interviu inca.
a. Luni, 29 Septembrie 2014
Eu am fost chemat la interviu sapt aceasta cu cei din UK. Si sunt curios cum va fi interviul. Am inteles ca va dura circa 2 ore.
Eu nu am dat decat test de conta ci ceva numeric la APT. Test de limbi straine nu am dat. Toata lumea a dat test de limbi straine?
a. Luni, 29 Septembrie 2014
Buna Georgi,

Ne poti spune cum a decurs interviul din14 August la hotel Radisson?
Mersi
diana Marti, 30 Septembrie 2014
@a
Eu am dat test in August , dar nu am dat si test de limbi straine pentru ca postul nu solicita o alta limba straina in afara de engleza. Pentru ce pozitie ai aplicat?
In August a fost facuta o prezentare a companiei si apoi am avut interviu individual cu 2 persoane de la HR. Trebuia sa faci o prezentare a ta si apoi sa raspunzi anumitor intrebari tipice acestor situatii (exemplu de tot felul de situatii cu care te-ai confruntat in trecut).
a. Marti, 30 Septembrie 2014
Mersi diana. Interviul a fost in engleza sau in Romana? Eu am aplicat pt finance rrporting and Grir associate