Forum despre Kellogg Company

Oana Marti, 30 Septembrie 2014
Am participat si eu la procesul lor de recrutare pentru o pozitie de Team Leader O2C. Pana acum am primit doar un e-mail in care mentionau ca inca se decid, deci ma tin oarecum in pending. Parerea mea este urmatoarea: pentru pozitiile scoase la concurs in august ei nu au gasit candidati pentru toate posturile, motiv pentru care in septembrie au publicat o parte din job-uri si pe Linkedin, iar saptamana aceasta este ultima runda de interviuri pentru cei care au aplicat pe Linkedin. Daca vor gasi candidati mai buni, e clar ca toti cei care am primit faimosul e-mail ca inca se decid, vom fi anuntati ca it's over. Mie mi-au spus ca pana pe 6 octombrie voi afla un raspuns. Pe de alta parte, sunt si persoane care au primit si semnat deja oferta lor :)
diana Marti, 30 Septembrie 2014
@a
Interviul se va purta in limba engleza cu englezii care vin special pentru interviu.
a. Marti, 30 Septembrie 2014
Multumesc Diana
cristi Marti, 30 Septembrie 2014
Dupa parerea mea era normal sa caute mai multi candidati si sa i ia pe cei care considera ca sunt potriviti..Nu puteau sa se limiteze doar la interviurile tinute in august, avand in vedere cate numarul pozitiilor deschise. Dar,pe de alta parte, mi-ar fi placut sa anunte mai devreme deciziile lor, nu neaparat ca nu am unde sa lucrez momentan, ci asa ca idee sa stiu daca e alba sau neagra..In rest mie mi-au placut de ei, au fost amabili si interviul chiar pot zice ca a fost ok fata de altele la care am mai participat.
Giorgi Joi, 2 Octombrie 2014
Salut! Oana, ti-a zis cineva ca a semnat contract? Te intreb pentru ca mie mi-au zis ca pana nu evalueza toate candidaturile nu pot lua o decizie, si ca saptamana decisiva va fi 6-13 octombrie pentru ca sustin interviuri in aceasta sapt. la Bucuresti.
diana Vineri, 3 Octombrie 2014
S-au semnat contracte deja . Presupun ca mai au cateva posturi pe care inca nu s-au decis, insa cred ca pentru marea majoritate sunt deja semnate.Cunosc mai multi oameni care au semnat contract si au intrat in preaviz pe partea de OTC.
di Vineri, 3 Octombrie 2014
Pai din cate stiu eu ar fi vorba de 80 de posturi. Probabil cei care au cerut un salariu mic au fost acceptati ceilalti fiind pusi in pending pentru o analiza mai amanunta.
diana Vineri, 3 Octombrie 2014
Ce inseamna salariu mic? Nu cred ca s-a dus nimeni sa ceara sub 2000 RON avand in vedere ca pe toate posturile se cerea experienta relevanta de cativa ani.Eu cred ca companiile de HR din Romania le-au recomandat sa mai astepte pentru ca din toamna se intorc multi studenti in Bucuresti, studenti care pot sa fie dornici sa se angajeze.
diana Vineri, 3 Octombrie 2014
Ca sa ne intelegem : nici eu nu am primit un raspuns de la ei, sunt in asteptare. Nu stiu absolut nimic despre salarii, stiu doar ca pleaca oameni din wns la ei pe partea de OTC.
dya Vineri, 3 Octombrie 2014
salut,
si eu am ajuns la faza de interviu cu tipele de la HR UK, dar nu am primit nici un raspuns.
Stiti pe cineva sa fi semnat contract pentru postul de Finance Cash management team leader?
Asta macar sa nu mai astept degeaba...sa inteleg ca interviul de la Hotel Radisson e ultimul si ca urmeaza oferta sau anuntul negativ?
dya Luni, 6 Octombrie 2014
A primit cineva raspuns? Telefon/email ?
di. Luni, 6 Octombrie 2014
A primit cineva raspuns de la ei? Telefon/email dupa caz?
Giorgi Luni, 6 Octombrie 2014
Nu am primit nici un raspuns inca, dar am vazut ca au redeschis joburile pana pe 31 Octombrie...asa ca daca se poate aplica pana pe 31 Octombrie ,rezultatele vor veni mai tarziu.
alta dya Luni, 6 Octombrie 2014
dupa cum vezi nu a primit nimeni...sau cel putin eu nu am primit
di. Marti, 7 Octombrie 2014
Unde sunt postate joburile? Pe siteul lor? Sau a firmelor de recrutare?
Giorgi Marti, 7 Octombrie 2014
sunt pe site-ul Kellogg´s
di. Marti, 7 Octombrie 2014
Buna Cristi. Cand ai primit rasp negativ? Sapt aceasta?
di Marti, 7 Octombrie 2014
Giorgi esti sigur ca anunturile sunt pe site-ul Kellogg? Eu sapt trecuta am vazut ca nu mai erau disponibile.
cristi Marti, 7 Octombrie 2014
Da au scos din nou posturi libere..sunt nesimtiti de acum.. Ieri am primit raspuns negativ.
Probabil iau posturile pe rand si fac selectii. In fine..pe mine deja ma dezgusta toata chestia... sa fie sanatosi
Mary Marti, 7 Octombrie 2014

Eu am primit raspuns pozitiv pentru RTR Associate. Mi-au placut persoanele care m-au intervievat si testele de contabilitate si rationament numeric au fost rezonabile spre foarte simple.
Salariul e OK. Am experienta in domeniul acesta cam de 3 ani. Succes si numai bine!