Forum despre Kellogg Company

adriana Joi, 9 Octombrie 2014
@elena, probabil ca nu te incadrai in transa lor de salarii, nu stiu c sa zic. Ciudat ca mie mi-au dat fix cat am cerut, eu precizand ca e vorba de un minim, normal :))
@ Adrian, inseamna ca e prea bine sa crezi ca e adevarat .nu? K nu e vorba de niciun HR aici, suntem 2 persoana care am luat un job, fix cu detaliile de care zic aici, Dc atata haitareala? Gandeste pozitiv si poate o sa atragi si tu circumstante pozitive, Inca o chestie, abia s-a deschis compania, au fost puse la bataie peste 80 locuri, ce HR ar avea 80 de cunostinte sa le bage pe toate pe posturile respective? Nu e o companie veche in Ro sa zici ca scoate un singur post liber, si ala e dat pe "nepotisme". Hai sa fim seriosi, ca nu e vorba de niciun HR , la mine cel putin, si la Elena, din cate zice. Bafta
Ramo Joi, 9 Octombrie 2014
Hei. Si eu am aplicat pentru o pozitie de RTR si am fost acceptata. Cat a durat la voi pana ati primit oferta prin email?
elena Joi, 9 Octombrie 2014
@Ramo. Cand ai primit telefonul din UK prin care te- au anuntat ca ai fost acceptata? Eu inca astept emailul.
elena Vineri, 10 Octombrie 2014
Voi stiti daca au fost contactate persoanele pe care le-ati trecut ca va pot recomanda? Daca au fost contactate cum au fost contactate? Pe email sau telefonic?
Giorgi Vineri, 10 Octombrie 2014
Salut! Felicitari celor selectionati! Am o intrebare, a fost cineva sunat pentru alta pozitie in afara de RTR?
Multumesc!
adriana Vineri, 10 Octombrie 2014
@ Elena, inca nu au fost contactate . Eu am primit si contractul si acolo spune ca vor fi contacte prin email.
@Ramo: Eu la cateva zile dupa telefon 3 , 4 , am inceput sa tot primesc emailuri de la diferite persoane din companie, ultimul fiind de la HR cu oferta, fisa postului si contractul sa il semnez si retrimit pe mail. Dupa asta, iarasi niciun semn,... mailul l-am trimis alataieri. De asemenea se mai trimit si copii fizice ale contractelor acasa, prin posta. Va vor contacta sa confirmati adresa .
elena Vineri, 10 Octombrie 2014
@adriana macar tie ti-au trimis mai multe emailuri. Pe mine m-a intrebat codul postal si cam asta a fost toata conversatia mea cu uk. Am primit un email de la pers care ii ajuta in tranzitie, deci nu Kellogg direct prin care imi cerea sa le confirm adresa.
adriana Vineri, 10 Octombrie 2014
@elena, da, de la un anumit sebastian am primit si eu . Ei , o sa mai tot primesti, Eu pe 1 oct am primit telefon din UK ca am fost acceptata, apoi o serie de emailuri . Important e ca te au sunat si ca au dat numele tau mai departe sa iti trimita si fizic contractul , si pe mail. Iti dai seama ca au super multe posturi libere acum si dureaza mai mult sa ne contacteze pe toti . M-am uitat acum pe mail si pe 3 oct am primul mail de "welcome" , apoi am tot primit dif mailuri, O sa le primesti si tu, pana pe 17 nov mai e timp + ca preavizul e de 20 zile si contractul se semneaza in 48 h dupa ce trimiti mailul lor . Deci pana la sf lunii ai tot timpul sa primesti mailul dar nici vorba sa dureze atat de mult, o sa vezi.
elena Vineri, 10 Octombrie 2014
@adriana, multumesc, m-am mai linistit. Nu ramane decat sa astept emailul cu oferta.
Mary Sambata, 11 Octombrie 2014
@Elena sa stii ca nici eu nu am primit inca oferta formala, cred ca au ceva de lucru cu atat nou personal si de aceea dureaza atat. Salariul gross lunar oferit este de 5625 si pt mine e super OK :).
Si eu voi anunta la serviciul actual abia dupa ce voi primi oferta.
@Adriana si @Elena- deja cunosc doua colege :)
ramo Sambata, 11 Octombrie 2014
M-au sunat marti sa imi faca oferta telefonic, apoi mi-au trimis si pe mail. De atunci am tot discutat prin email cu Sebastian si cu Kirstie. Desi i-am rugat sa imi trimita oferta prima data pe mail si abia apoi prin posta...inca nu am niciun raspuns in legatura cu asta.
diana Duminica, 12 Octombrie 2014
Eu am primit un ok pe rtr cash management. Voi veti lucra tot pe c.m.sau pe altceva?
Bravo celor care au fost acceptati!
adriana Duminica, 12 Octombrie 2014
noi am fost acceptati ptr rtr associate pricing and intercompany. ai semnat oferta , Diana? tot pe 17 incepi?
diana Duminica, 12 Octombrie 2014
da, tot pe 17
am primit oferta si tot cu cele 2 persoane vorbesc si eu pe mail
adriana Duminica, 12 Octombrie 2014
super diana, ok, te rog sa scrii si aici daca ai vreun raspuns de la ei dupa ce ai trimis oferta semnata!
elena Luni, 13 Octombrie 2014
Toata lumea a primit emailul prin care cei de la Kellogg le confirma ca au fost acceptati? Eu de martea trecuta tot astep, dar inca nimic....
Giorgi Luni, 13 Octombrie 2014
A fost sunat cineva pentru OTC sau nu? Multumesc
adriana Luni, 13 Octombrie 2014
@elena: eu am primit mailul cu oferta sapt trecuta, am trimis-o semnata, si in ciuda faptului ca am cerut o confirmare, nu mi-au rasp nimic... incepe sa fie aiurea, pt ca noi trebuie sa ne dam demisiile pana pe 17 oct, adica vinerea asta, pt a avea previzul de 20 zile lucratoare nevesare, adica 17 nov cand ar trebui sa incepem. probbail suntem multi, se organizeaza greu.
btw, mai e cineva care e cu pas inainte , si a primit vreo confirmare dupa ce a trimis contractul sennat inapoi la ei?
multumesc! sa postati si aici va rog daca aveti ceva vesti !
elena Luni, 13 Octombrie 2014
Eu la o saptamana dupa telefonul de acceptare inca sunt la confirmarea adresei. Probabil de craciun, daca nu mai tarziu voi primi si oferta.
Postacul Marti, 14 Octombrie 2014
Buna, unde au fost publicate cele 60 de joburi ?Eu nu am vazut decat 8 parca la ei pe site.Are firma la ora actuala birou in Bucuresti?De ce restul candidatilor nu mai sunt activi pe acest forum?De ce nu se numeste aceasta rubrica a site-ului ,, forumul Adrianei , Elei si Mariei'' pentru ca pe ultimele pagini activitatea acestora a devenit brusc extrem de vizibila si aproape exclusivista?