Forum despre Konkret Cargo SRL

era Luni, 20 Mai 2013
are dreptate mkd, eu sunt un fost angajat la tyrolex pitesti
oz Luni, 27 Mai 2013

mkd vrei o dovada konkreta? falimentul recent al firmei ! mai vrei alte dovezi? pe-aia cu cainele si drumul lung, o stii?

ozzz Vineri, 31 Mai 2013
te deranjeaza ca cineva spune adevarul ?
Simo Miercuri, 24 Iulie 2013
Buna, desi am citit pe aici pareri pro si contra eu am fost la un interviu si am semnat un contract de angajare cu dansii. Doamnele de aici mi-au facut o impresie foarte buna. Va promit ca revin cu pareri.
ozz Miercuri, 14 August 2013
Lasati povestea cu impresia buna caci oricum nu va crede nimeni. :))))
un coleg Marti, 20 August 2013

sefa principala este o doamna foarte draguta si dupa parerea mea corecta; mediul de lucru: stresant, nebunie, jignire, deloc colegialitate.

un om Marti, 20 August 2013
stiti cum se zice nu e fraier ala care cere ci ala care da, inseamna ca meritati ca daca erati mai destepte erati in America acum asa ca la munca fetelor.
un angajat Marti, 20 August 2013
Suntem 20 de oameni in colectiv, sediu biroului este central aproape de Unirii in ditamai compexul de birouri, salariu ca aici e cel mai important pt noi-este peste mediu iar sefele nu sunt "lapte si miere", sunt dure, exigente, taxeaza imediat cand esti in offside iar daca nu iti faci treaba ai plecat.Eu muncesc si am salariu conform muncii mele , atat ma intereseaza
un alt angajat Marti, 20 August 2013
Da bine prietene, numai munca si salariu te intereseaza, chiar si asa ,de aniversarea firmei cand am petrecut si ne am distrat nu zici nimic ? aaaaa gata stiu tu vrei sa avansezi amice , bafta dar vezi ca ai concurenta ca si eu vreau postu ala pe care l ai ochit
Konkret'sh1t' Luni, 23 Septembrie 2013
O casa de expeditii ... profita de inconstienta unor tineri, le promit sansa de a se dezvolta, de a-si construii o cariera in domeniul transporturilor...
- Transportatori, aveti grija cu cine lucrati!
NU RECOMAND KONKRETCARGO!!!
RAKU Joi, 31 Octombrie 2013
Interesanta discutie..:) In perioada asta fac angajari
eu 2013 Joi, 7 Noiembrie 2013
da, am primit si eu oferta de angajare de ei, dar din ce am citit aici mi-a fost de ajuns sa ma razgandesc.
danyyy Vineri, 8 Noiembrie 2013
si eu am citit ce scrie pe site inainte sa merg la interviu dar nu m am lasat influentat si acum fac 3 luni de cand sunt angajat si mediul de munca este total dar total opus a ce e scrie aici si chiar am recomandat la prietenii mei sa aplice ca mai sunt posturi disponibile
off Joi, 28 Noiembrie 2013
imi vine rau unii de bine, alti incerti,nu ma ajutati .....mai rau acum sunt in ceata
M.D Vineri, 29 Noiembrie 2013
Salutate!Imi place sa ma documentez inainte sa ma duc la un interviu si ma simt obligat sa imi spun parerea despre munca desfasurata la aceasta firma in cele 3 saptamani lucrate.Sunt in campul muncii de 5 ani pline de vanzari dure in Forex,Raiffeisen si La Fantana.Am fost si manager cat am stat la forex.Poate ca sunt subiectiv,dar ma consider un foarte bun vanzator.
INTERVIUL.
In urma cu aproximativ o luna m-a sunat o FATA care m-a invitat in 2 zile la un interviu pentru postul de referent contabil.Doamne Dumnezeule ce bucuros am fost.Am absolvit facultatea de contabilitate si masterul de audit la ASE si am in sfarsit ocazia sa ma duc la un interviu in care nu se cere experienta.Am invatat de-am spart contabilitate 2 zile.M-am dus la interviu si m-a luat o fata sa ma intervieveze(ulterior am aflat ca este un simplu agent de vanzari in firma :))))))))) ).M-a tinut 6-8 minute in care m-a intrebat generalitati:cum ma cheama,ce scoala am terminat si unde am lucrat.Cand a zis gata,am plecat asa de suparat incat imi venea sa musc asfalt.In cel mult 5 minute ma suna si imi spune ca vrea sa ma vada directoarea.:D zic ce maaaa?.ma duc in biroul dansei si imi pune aceleasi intrebari.ma intreaba ce bani vrea si i-am spus sincer ca nu ma intereseaza.Vreau sa-mi fructific studiile.Dintr-o data imi spune:De luni vii la munca si imi scrie pe o foaie actele pe care trebuie sa e aduc.YUPPPYYYY.
MUNCA MEA DE REFERENT CONTABIL.
Am stat 2 saptamani la contabilitate.A fost foarte frumos pentru mine.Atributii:luai comenzi,faceai facturi,asezai comenzi,te duceai la posta,lucruri usoare.Va dati seama ca oarecum nu era pentru mine,dar am invatat cate ceva.Responsabila m-a ajutat si ii multumesc din suflet.este o fata de nota 20,serioasa,muncitoare,simpatica :D.Am stat 2 saptamani pana acum 8 zile.Am fost la wc si intru in birou.Vorbea FATA cu iubitul ei referitor la mine.Au luat decizia sa ma mute pe operational dupa de langa mi-a cautat nod in papura.A facut cateva greseli si dadea vina pe mine.Am tacut pentru ca zic ca pe mine ma iarta ca sunt la inceput.Team leader-ul imi spune ca ma vrea la el in echipa deoarece m-a auzit cum forbeam cu transportatorii si sunt bun.Mie mi-a picat greu decizia.Eu am vrut sa fac contabilitate nu vanzari operational sau ce vor ei.Am zi sa o fac si pasta ca vine iarna,sa am si eu un job.mai aveam un pic contract.Sa vedem....Ma ia cu el si imi tine training 2,poate 3 minute. incep activitatea si ce trebuia sa fac eu era sa fac rost de transportatori .Postam anunturi,sunam oameni,nimic spectaculos.Dupa 3-4 zile am inceput sa am si rezultate,chiar eram pe drumul bun,culmea imi si placea ce faceam(asta poate ca tatal meu are un camion si cu el m-a intretinut pe mine).,seara ma gandeam ca ma duc la munca si o sa am cat mai multe rezultate,sa fac treaba si sa ii convng sa ma tinasi sa-mi ofere un contract bun asta in ciuda faptului ca pe mn team leaderul nu m-a bagat in seama si imi raspundea cu greata atunci cand intrebam ceva si eram si oarecum certat cand mai greseam desi nu-mi explicase nici macar o data lucrul respectiv.
DEMISIA:Ma cheama team leaderul intr-un birou si imi da 2 foi si imi zice: "Citeste-le".Citeam ca prostu tot si nu titlul :D cand intr-un final ups DEMISIA.M-am gandit si ca nu o sa ma opreasca si facand un calcul cu ce mai aveam de luat si cat este mancarea la cantina din cladire chiar nu avea rost sa ma complic.Am semnat,am intrebat de bani,mi-a zis sa intreb la contabilitate.Am vorbit si in aceeasi stare de confuzie am primit un raspuns ca pe 15.SUNT SIGUR CA NU OR SA SE TINA DE CUVANT deoarece asa fac si cu transportatorii.le dau banii la 60 zile.A sunat unu care avea de primit din ianuarie bani.Asa ne si invata sa le zicem la oameni.Ca sa lucrezi in contabilitate trebuia sa stii sa vorbesti cu transportatorii si sa-i amani cat mai mult cu plata.O SA VA ANUNT DACA O SA-I PRIMESC.pe 15 vin cu informatia referitoare la plata salariului.
COLECTIVUL
Mai oameni buni,ca peste tot sunt oameni buni si oameni nebuni :))))).eu desi sunt un tip lipicios nu prea am reusit sa socializez cu nimeni.Poate ca imi stiau deznodamantul,chiar nu stiu.Oamenii buni sunt buni in absolut tot.Desi se chicoteste ca sunt singuri sau plinuti sau batrani ei in realitate sunt painea lui Dumnezeu.Sincer vorbesc.Iti vine sa ii pui intre 2 felii de paine si sa-i mananci.RESPECT VOUA.Oamenii rai sunt rai.In primul rand incompeteni.Doamne,team-leaderii sunt praf pe meserie.Nu stiu de capu lor deloc.Cei criticati mi-am dat seama poate pe propria piele ca sunt un pericol pentru ei si poate or sa aiba acelasi deznodamant.Chiar nu glumesc.Au ales team leaderii gresit.Sunt subalterni mult mai priceputi decat leaderii.
BANII
Foarte rar se vorbeste despre subiectul asta.Va spun sigur un lucru.Nu stiu cum se impart dar sunt agenti de vanzari,agenti de vanzari de pe operational,team leaderi contabili ca nu e decat unu si poate altii.Sunt cel putin 20 angajat si se dau salarii de 20000 brut la toti.Tinand cont ca sunt probabil dintre leaderi cu 3000 zic(nu e nimic sigur) deci brut pentru cei mici vreo 1500,deci in mana 1100,1200.Eu pe contract am avut 600 lei :D,e determinat pe o luna ce-i drept
SFATUL MEU
Nu as putea recomanda sa va pierdeti timpul cu dansii.Activitatea indiferent ca e de vanzari,operational sau contabilitate e call center.Agentii de vanzati aduc clienti telefonic,operationalul face rost de transportatori telefonic si contabilitatea vorbeste cu transportatorii incredibil de mult sa-i amane cu platile.Stiti ce este ciudat?Ce a spus tata este ciudat si simpatic in acelasi timp.
M.D. Vineri, 29 Noiembrie 2013

Tata a spus ca ma folosesc pe bani putini si or sa ma dea afara.A avut gura poleita.Eu am luat locul unei fete care la randul ei a luat locul altuiva care a plecat deoarece venise de curand.Asta am aflat din biroul de operational.In locul meu o sa vina "Frumosu''.La cum este trendul in locul lui "Frumosu" o sa vina alt fraier.Tata se pare ca a avut dreptate.Sfatul meu este ca sunt sanse destul de mari sa va pierdeti timpul pe 6 milioane -4 milioane bani de mancare- banii de transport degeaba.Propuneti sa va testeze cum vor ei si sa va ofere un contract ferm pe perioada nedeterminata.O sa va abureasca cum m-a aburit pe mine si cum au aburit pe altii.
PS.Mi-au fost furate 3 comenzi in aceasta perioada.Asta dovedeste inca o data amatorismul lor.Peste tot pe unde am lucrat se specifica clar asta.Cine fura clienti pleaca din firma.De aici s-au iscat si certuri intre colegi.Nu stie nimeni de capu lor cu cine s-a vorbit cu cine nu.Cel mai bun agent de vanzari nu auzise de lista firme.Da fratilor....sunt el ala prost.Cei obiectivi mi-au spus bravo de 5 ori pe zi,dar din pacate nu au functie de decizie. Daca nu aveti relatii esti victima clara.
NU MAI VREAU NIMIC DE LA EI DECAT SA-MI DEA BANII.Nici la salarii nu au dat banii la timp.A fost scandal monstru pe tema asta.
Mult succes tuturor.Sarbatori fericite!!!!!!!!!Doamne ajuta!!!!!

mimi Duminica, 1 Decembrie 2013

ZIUA 1 -a inceput ca o zi obisnuita de toamna cand frunzele incep sa capete un contur auriu iar in aer se simte o usoara adiere racorasa semn al iernii ce va sa vina ; era exact anotimpul cand oile behaiu in calduri si urmau sa fie duse la monta le berbeci ca sa fete de paste.In aceasta zi am inceput eu munca ca si ajutor de secretara, mi au pus jeaca alba de piele asortata cu o curea si cizmele albe peste genunchi si am plecat increzatoare la noul job , bucuroasa ca de data asta ma duc si eu la o munca de birou si nu trebuie sa mai paralizez de frig ca vanzatoare prin Dragonul Rosu sau la Gogoasa Infuriata. Ce marfa ce mistoooooo, avea cafea si apa la dispozitie si mamamaaaa birou in buricul targului , cladire tata de birouri nu gluma , am pus o mi am zis in sinea mea .

mimi Duminica, 1 Decembrie 2013
ZIUA 2-cam naspa, au reguli, cica sa te semnezi in condica si ce ma arde pe mine cel dar cel mai tare, tigarile, aveam pauza de 5 minute la fiecare ora. Cum naiba vine asta, eu fumez 2 pachete jumate pe zi , nu mai pooot, nu mai pooot cu nervii capului ,pai la tigara e cea mai misto parte a zile , mai ziceam si eu o barfa la ce telenovele ma uit, ce shaora marfa e la dristor , ca pot duce multi kilometrii , cunoscatoarele stiu :)))))))) . ZIUA 3-zi de cacao- a inceput naspa, ca mi a venit problema lunara si am niste dureri de zici ca nasc , daca nu iau 5 agogalminuri nu imi trece neam . M am dus normal la wc ca orice femei de bun simt sa nu stau sa mi se scurga sangele pe pantaloni si sa imi pun un tampon ,apropo fetelor nu puneti vata peste tampon niciodata ca se face cocolos si zici ca ai cohones . Cand m am intors , de nervi si durere ce fac, iau o punga din aia mare de seminte prajte in sare si incep sa rontati si normal scuipam cojile intr un coif de hartie nu pe jos ca taranii si deodata brusc ma ia unu si ma cheama in birou si zice ca nu ma potrivesc si am semnat demisia. Auzi tu fata, nu ma potrivesc , atata lipsa de omenie sa dai un om afara cand e pe stop si il doare burta si ce daca am mancat si eu seminte si Florin Piersic in Margelatu manaca seminte si e cel mai mare actor roman de tragedie , e o trasatura a romanilor pe care ei nu o inteleg ,necultii ...... Vorba aia romana ca orice sut inapoi e un pas in fund , la o saptamana dupa m a sunat impresaru lu F. Salam sa filmez un videoclip ,asa ca urmari ti ma pe Taraf tv fratiorii mei ca am ajuns bine de tot .......
Coleg Referinta Joi, 5 Decembrie 2013
BAI M.D. M-AU SUNAT PENTRU REFERINTE CEI DE LA KONKRET. LE-AI FACUT BELELE SI LA OAMENII AIA MAI M.D.??? MAI AI TUPEUL SA SCRII CAT ESTI TU DE DESTEPT CAND TU ESTI DE FAPT PRAF...TE AM DAT AFARA IMEDIAT PENTRU INCOMPETENTA TA!!!
MM Joi, 5 Decembrie 2013
Doamneee cata prostie!!!! puneti fratilor mana si munciti nu mai stati de palavre!!! eu nu stiu cum MD din director la fantana a ajuns ajutor de secretara pe 600 lei. Inseamna ca este foarte capabil si au gresit astia de la Konkret ca l au dat afara:)))))) de ce nu zice MD adevaru ca el de fapt este plin de frustaari??? multa lume nebuna!!!!! pacat de tara asta!!! tinerii in loc sa fie barbati si sa munceasca dau cu pietre in cei care chiar fac ceva!!!