Forum despre Konkret Cargo SRL

ami Joi, 5 Decembrie 2013
am vazut ca MD a scris normal numai de rau cam peste tot pe unde a fost, a scris si pe pagina LA FANTATA, tot asa un pomelnic si cica acolo avea salariu de 200 ron .Poate nu cunosc eu piata dar sa ai salarii de 200 si 600 ron sa te dea toti afara inseamna ca omu are ceva ........................
Coleg Joi, 5 Decembrie 2013
Daaaaa asa este.Multumim Coleg Referinta...MD nici macar o factura nu stie sa faca ...marele director de la FANTANA...E praf...E frustrat saracu si arunca cu noroi in noi...care i-am dat o sansa reala si am stat sa il invatam....
M.D. Joi, 5 Decembrie 2013
Normal ca sunt frustrat.Am perdut timp pretios cu voi.Cum puteti sa fiti asa de ipocriti sa spuneti ca am fost incompetent cand fata care conduce contabilitatea mi-a spus si de 5 ori pe zi ca sunt bun si bravo.Cum puteti fi asa de ipocriti cand am avut rezultate(nu spun 5,dar am adus firmei 550-600 euro cu 3 randuri de notite,poate mai mult decat cei vechi)Cum este posibil sa se tina interviuri cu un simplu agent de vanzari sau cu ajutorul de contabila.De ce sunteti voi in ultimul hal de ipocriti si M-ATI DAT AFARA SA INTRE IN LOCUL MEU LOGODNICA LA TEAM LEADER.DE CE?Sunteti amatori.
De ce mi-ati creat un email si ati vorbit in numele meu cu cei de la undelucram si ati spus ca s-au rezolvat divergentele intre noi si sa stearga mesajele mele.NESIMTITIOR!!!!!de ce angajati oameni doar sa ii dati afara?Dupa cum am mai spus,pe postul meu de la operational au fost 4 persoane intr-o luna.Nu cred ca noi am fost prosti,cred ca voi sunteti in neregula.Sustin cu tarie ca team leaderii sunt incompetenti.Cel putin unul nu stia sa foloseasca bursa din polonia si intreba un agent de vanzari cum se foloseste.Batranelul si individul din las fierbinti sunt 2 monstrii in comparatie cu superiorii lor.:D Sanatate voua!!!
Nu am fost demis,am renuntat pentru a munci in alt domeniu decat cel al vanzarilor.Am fost clar cu voi de la inceput.AAAA....am si eu vina mea.Am auzit-o pe barfitoare cand spunea ca ei nu angazeaza persoane cu experienta.Sigur le cereau salarii de minim 1000 lei si nu-si permiteau.Aveti 350 lei sa-mi dati.De ce nu ma sunati maine sa mi-i dati?Sunt sigur ca cei care citesc o sa stabileasca cu dansii de la inceput detaliile contractului si sa nu lucreze pe o perioada determinata de 1 luna sub nicio forma.Pacat ca pe omul cel mai capabil din firma l-ati pus sa aduca certificat de la psihiatru.E o capacitate iesita din comun si fara aceasta persoana o sa va scada grav rezultatele.
Referitor la experienta mea in La Fantana,a fost cea mai stresanta experienta din viata mea,dar scumpii mei,aia dau salarii de minim 3500 lei.Mintiti si referitor la referinte si la absolut tot.Trebuia sa va numiti PINOCHIO SRL.
colegu Vineri, 6 Decembrie 2013
poate ca fantana o da alarii de 3500 de tie ti a dat 200 de bun ce esti, poate si la aia le ai adus asa vre 1 mil de euro , am pe cineva la fantana si a zis numai de rau de tine adica ceea ce am vazut si el ca esti un incapabil frustrat , daca atat te duce capu , lasa viseaza in continuare ca esti bun si vai de capu la aia care te or mai angaja
MD Vineri, 6 Decembrie 2013
Tu te crezi credibil?Dai 4 mesaje cu 4 identitati diferite in mai putin de o ora.Penibilule/Penibilo,ai curaj sa facem un pariu ca in ultimul an de zile nu am avut mai putin de 3450 RON.Am dovada extrasul de cont.Colegii din La Fantana sunt cei mai buni prieteni ai mei,in schimb subalternii tai se cearta pe transportatori si tu spui ca nu conteaza asta.Razi de o fata extraordinara ca e grasa,dar nu te uiti ce rinocer ai langa tine,razi de fata din dreapta ta cand nici macar o data nu te-a refuzat cand ai ceut ajutor.INCOMPETENTULE!Iti cere sefa de vanzari sa ii faci ceva si faci semn ca-i tralala.Doi bani nu dai pe colegii tai.Skipeul este pentru a munci,nu de barfa cu gagicata.Ipocritule,nu m-ai invatat nimic si am avut rezultate intr-o saptamana daca nu-mi FURAI trasporturile.Tie asta ti s-a parut normal :((( Doamne DUmnezeule.Incompetentule,DE CE M-AI DAT AFARA INAINTE SA SE TERMINE CONTRACTUL PENTRU A O BAGA PE GAGICATA IN LOCUL MEU? Nu m-ai contrazis cu nimic din ce am spus despre Konkret.Inseamna ca mi-ai dat dreptate si iti multumesc.Am stiut din prima clipa ca este ceva necurat cu tine.Am fost bugetar la ASE(facultate si master),Admitere luata cu 10 la universitate si sa nu crezi ca ma las calcat in picioare de nimeni.Cat de ipocriet ai fost cand m-ai pus sa fac profit de 150 euro la o cursa cand la ceilalti le cereai sa dea cursa si cu 50,desi fiind la inceput trebuia sa fiu ajutat,nu furat.Fa o competitie cu cel din fata ta intr-o luna si o sa vezi ca te surclaseaza.Daca o lalai mult ajung la acelasi nivel cu tine.ESTI PRAF PE MESERIE.Vreau doar ca cei care vin la voi sa nu se lase pacaliti cu 600 lei pe perioada determinata de o luna.Am fost deja mai multi prosti.
SARBATORI FERICITE TOTUROR!!!!!!!
MD Vineri, 13 Decembrie 2013
Am primit banii..
Ileana cosanzeana Luni, 20 Ianuarie 2014

Nu ati incetat cu magariile.Si acum angajati referenti contabili sa ii tineti 2 saptamani? o sa incep sa-mi dau si eu drumul la gura cat mai curand.Ii urasc pe astia cum nu-ti poti imagina.Mi-am dat toata silinta si spuneau ca nu am competenta necesara cand stiam mai multa meserie ca toti de pe acolo.RUSINE.

fat frumos Miercuri, 29 Ianuarie 2014
Cosanzeano te-a halit zmeul in doua saptamani??? Pe cat de frumoasa pe atat de capabila ai fost daca ai ajuns la recordul de doua saptamani in firma. Acolo sunt 30 de angajati si daca erai buna nu te dadea nimeni afara. RUSINE sa iti fie tie pentru ca arunci cu noroi intr-o firma de unde isi castiga painea 30 de oameni. Faptul ca tu nu ai ramas printre ei si ca nu poti accepta ca nu ai fost capabila sa iti pastrezi locul de munca nu te indreptateste cu nimic sa procedezi in felul acesta. RUSINE!!! LA MUNCA NU LA BARFA PE NET!!! Ce usor va e sa va ascundeti in spatele calculatorului!!!
ileana cosanzeana Joi, 30 Ianuarie 2014
:)))))))))))))))))). La o firma de 16 angajati,nu 30 cat vizezi tu,sunt deja 2 referenti contabili.Cum este posibil ca in 3 luni de cand aveti anunturi pe site-uri de joburi sa nu gasiti o persoana sau 2,cate aveti voi nevoie,desi ati tinut in 2 saptamani 30 interviuri si ati avut pe perioada determinata 10.La cata munca e acolo,unde mai mult se sta,nu este nevoie de 3 persoane si nu e nevoie de genii sa aseze dosare si sa vorbeasca cu transortatorii.A explicat cel de sus exaxt situatia voastra si ii multumesc ca mi-a deschis ochii,simtindu-ma prost ca nu intelegeam de ce m-ati dat afara.Cand o sa dati faliment,va rog frumos,sa va ganditi si la mine.
expeditor international Marti, 4 Februarie 2014
nu te invata absolut nimic,vor sa le sti pe toate chiar daca specifici ca nu ai experienta inchei cateva contracte le bagi ceva baunuti in cont dupa care iti dau demisia scrisa de ei in prealabil pe care tu doar o semnezi si pa.cel mult 2-3 saptamani.
fost coleg Vineri, 7 Februarie 2014
bataie de joc, munca de sclavie, colegi frustrati, cad e sa treci pe determinat te dau afara nu de alta dar asta inseamna ca trebuie sa-ti mareasca salariul de la 10 mil la 20 si nu le convine, prefera sa aduca un alt fraier in locul tau, nu e respect si e minciuna peste minciuna. si in plus una din sefe isi pierde vremea sa dea comentarii rautacioase pe acest site la pers care critica firma, de acolo stiu de acest site.
coleg Vineri, 7 Februarie 2014
Cum se face ca sunt oameni de peste 2 ani in firma care isi vad de treaba, castiga bine,sunt promovati, de exemplu eu si sunt si inadaptati care dupa ce sunt dati afara ce pot face,decat sa se ascunda in spatele unui pseudonim si sa arunce cu noroi. Eu va spun decat atat munca asta nu e pentru oricine, daca sunteti o persoana serioasa, care rezista la stres si careia ii place meseria aceasta de expeditioner aplicati pe bestjobs ca inca mai sunt posturi disponibile. Din cate am auzit au castigat cateva contracte internationale si vor sa mai ia o echipa din 4-5 oameni. Bafta!
robin hood Vineri, 7 Februarie 2014
Cati frecangii v-ati adunat!
Ce ar fi daca ati muncii? Incercati! Face bine munca, in schimb prostia dauneaza aproape intotdeauna!
Colegul lui MD Vineri, 7 Februarie 2014
Salut , l-am cunoscut pe MD si pot sa confirm ca a fost unul din colegii extrem de capabili , eficienti si cu o viziune extinsa .
Sammy Sambata, 8 Februarie 2014
Am citit cu atentie ce s-a scris pe aici si vad diferite pareri,unii o duc bine,altii nu.Nu stiu care este adevarul absolut,dar in cele 28 de ... ore :D state la ei am apucat sa imi fac o oarecare parere.Sunt o gasca de 10 persoane care se stiu de mult timp si care din lipsa de fonduri angajeaza pe perioada de maxim 1 luna,din cate vad nimeni nu a stat nici macar o luna,pe care le folosesc ca slugi pe bani putini.Eu nu ii vad pe ei vinovati.Eu una mi-am meritat soarta.Citisem forumul si m-am dus la interviu,ba chiar si la 2 zile de munca.Nu eram potrivita pentruce vroiau ei sa fac,adica sa ma duc la magazin,sa fac cafele,sa cumpar ciocolata,sa ma duc la posta.Sa angajeze un om de serviciu(am fost haioas,nu?)E o firma saraca si nu ai sanse sa faci cariera.Am tot auzit si eu discutii despre baiatu asta de mai sus.Au gresit si le pare rau ca l-au dat afara.
franc Sambata, 8 Februarie 2014
robin hood tu nici macar nu ai notiuni esentiale de IT si te poti numi team leader
ADMIN - undelucram.ro Sambata, 8 Februarie 2014

Va rugam sa pastrati un limbaj adecvat unui mediu public. De asemenea va rugam sa va exprimati opiniile astfel incat vizitatorii acestui topic sa poata avea un dialog coerent.

Nu in ultimul rand, va rugam ca persoanele care posteaza mai multe mesaje sa-si pastreze acelasi nume/nickname de fiecare data cand scriu un mesaj nou.

Nerespectarea acestor reguli de bun simt (incluzand regulile acestui forum) ne vor pune in situatia de a nu accepta anumite comentarii.

Multumim pentru intelegere !
ADMIN - undelucram.ro

CLAUDIA Luni, 10 Februarie 2014
EU ZIC SA MAI SI MUNCIM,VRETI BANI MULTI TOTI, DAR PE MUNCA PUTINA! aCUM SERIOS UNDE E BINE PT.TOATA LUMEA? aM LUCRAT LA EI 5 LUNI IN VANZARI, AM PLECAT CA AM GASIT IN DOMENIUL MEU SI CAM LA ACELASI SALARIU, SI AICI CA SI ACOLO SUNT SI PARTI BUNE SI PARTI RELE. SI AICI UNDE LUCREZ ACUM, CA PESTE TOT DE ALTFEL OAMENII VIN SI PLEACA.NORMAL FIECARE CAUTA CE ESTE MAI BUN PT.EL. E USOR SA NE ASCUNDEM DUPA UN USER NAME, TOTI SUNTEM CURAJOSI...EU ZIC SA FIM REALISTI SI SA NE VEDEM DE TREABA !
franc Luni, 10 Februarie 2014
noi cei care chiar am lucrat acolo stim despre ce vorbim,va rog publicati mesajele noastre pt ca vrem ca toti cei care isi cuta un loc de munca sa nu pateasca la fel....daca ar scrie toti cei care au stat 2-3 saptamani la acesta firma pe acest forum...nu ar mai pati si altii ceea ce am trait noi....
Chelu Luni, 10 Februarie 2014
La operational procedeaza in felul acesta ? (schimba des angajatii) si daca da imi puteti spune care sunt Gasca aceea care ramane neschimbata pentru a-mi face si eu o parere deoarece si eu am simtit ceva dubios in cadrul firmei. Multumesc