Forum despre Konkret Cargo SRL

franc Joi, 27 Februarie 2014
Ei as ma bucur ca cei de la ITM au demarat totul cu atata promtitudine,despre corectitudinea voastra stiu eu mai bine.sper ca acest control sa fie de bun augur pt firma voastra si sa deveniti si voi seriosi.Daca eram inteligent sau destept nu ajungeam sa lucrez nici macar 1ora pentru voi.Eu chiar am invatat ceva din aceasta experienta NEPLACUTA pt mine.Insa faptul ca imi pierd timpul postand aceste mesaje reale dealtfel,este ca imi doresc sa le arat celor care se indreapta cu sperante spre firma Konkret ca ceea ce li se va intampla este tactica voastra asupra tuturor nu in special asupra unui singur om.
franc Joi, 27 Februarie 2014

Asta da mesaj bravo ''imparatia",ce este corect este corec.Doamna a relatat foarte bine cine vrea sa mai vina la firma dansei sa vina cine nu NU.Corect nu va tine nimeni cu forta va trimite acasa mai repede decat visati.Apropo sa nu uit,dupa ce in prealabil va face sa credeti ca sunteti in varf....hop caderea.In speranta ca cei care isi cauta un loc de munca vor citii mesajele postate de "franc"...si vor intelege ce trebuie....va doresc sanatate si noroc tuturor.

robin hood Joi, 27 Februarie 2014
franc decat sa ti pierzi timpul pretios facand pe "bunul samaritean" mai bine citeste mesajul scurt adresat de catre "imparatie" catre toti cei care vor sa aplice la un job sau care deja sunt angajati. NIMENI NU ESTE ANGAJAT CU FORTA!!!
mergeti va rog la alte firme unde curge lapte si miere unde aveti salarii de mii de euro!!!! in afara de valoarea voastra nu va tine nimeni!!!!
ileana Joi, 27 Februarie 2014
Cat mai cer astia de la ITM sa para treaba in regula?
laura Joi, 27 Februarie 2014
Poti sa i intrebi pe inspectori cand te duci sa faci urmatoarea reclamatie. Cred ca iti vor raspunde cu o actiune in judecata.
ileana Joi, 27 Februarie 2014
Daca intr---adevar esti cine spui ca esti mai sus iti doresc mult succes si mai demonstreaza-le la penalii de colegi ai tai ca esti cea mai tare,mai talentata si mai profesionista dintre toti.Singurul mod in care firma sa iasa din praf este ca patroana sa-ti dea mana libera si sa conduci firma.Mult succes!
neculaura Vineri, 28 Februarie 2014
Hai lasa vrajeala ca nu pacaliti pe nimeni cu minunatul control de succes de la ITM. Stiti bine ca deocamdata nu a fost niciun control. Controlul ITM URMEAZA SA VINA ! si nu numai.
Ramane de vazut ce proces verbal vor incheia. In niciun caz in favoarea voastra, caci e greu sa nu observe cineva neregulile de acolo.
Este adevarat ca NIMENI NU NE TINE CU FORTA dar totodata este adevarat si ca fiecare este libera sa spuna adevarul despre firma voastra de 2 lei.
Cert este ca sunt multe adevaruri spuse de fosti sau chiar si actuali angajati. Prietenii stiu de ce. Este evident ca aceste persoane cunosc multe detalii din interiorul firmei.
NICIUN angajat nu regreta ca a plecat ci pur si simplu nu suporta umilinta la care a fost supus si simte nevoia sa le spuna si altora. Degeaba incearcati sub diferite nicknameuri sa ascundeti gunoiul sub pres. Este prea mult . mult prea mult si pute de la distanta.
MD Vineri, 28 Februarie 2014

Solidaritate fostei colegi de mai sus.Cel mai dedicat,profesionist si inteligent coleg pe care l-am avut in firma.Tu esti sg care m-a invatat ceva si ma bucur ca ai plecat.Meriti ceva mult mai bun decat tiriplicii astia.nu trebuie sa faca un control daca e mai desteapta decat voi.Voi sunteti prea prosty.Nu eu m-am obosit sa chem itmul,dar ma ocup in alte feluri de unii dintre voi.O sa va bat obrazul,figurat vorbind.

MD Luni, 3 Martie 2014

Credeam ca te referi la fata de mai sus,dar acum realizez ca te referi la mine.Cam greu ma prind...:))).Halal de conducatori.Ma simt penibil ca am fost in echipa cu oameni inferiori mie.Ma mai uit si eu periodic sa vad cat timp mai cautati un referent contabil sa-l angajati ca in vara faceti un an.Nu-i nimic dubios,stati linistiti.Succes! :D

xmen Marti, 4 Martie 2014
da da la fata de mai sus m am referit. sau la tine. cum vrei sa iti spui. crede ma ca iti vreau binele. mergi cat mai curand la medic.
xmen Marti, 11 Martie 2014
N ai rezistat prea mult nu? Ai si tu dreptate! De piatra sa fi ca sa rezisti sa nu scrii! Asta e doar incalzirea nu? Uite daca ma ascultai tu si mergeai la medic altfel stateau lucrurile....
negru13 Vineri, 11 Aprilie 2014

Despre interviu: se desfasoara cu contabila sau cu patroana. Nu ii intereseaza ce pregatire ai, ci doar sa ai "papagal". Foarte multi au venit, au stat 3-4 zile degeaba pe langa oamenii mai vechi dupa care au fost dati afara.
Despre firma: fluctuatie incredibila de personal. Cauzele, mentionate mai sus. In piata din ce am inteles este vazuta ca o firma cu preturi mici spre foarte mici, precum si prosti platitori. La contabilitate au om angajat special sa amane platile la transportatori.
Despre mediul de lucru: colegii pareau ok, insa exista niste reguli absolut idioate pe care nu le-am mai auzit pana acum. Atmosfera stresanta cauzata in special de cei de la vanzari, care se pare au sustinere neconditionata. Cei de la operational sunt dispensabili.
Despre salarii: mici spre foarte mici. Am auzit discutii intre cei mai vechi care erau nemultumiti ca le fusesera taiate salariile. Pentru inceput primiti maxim 12 mil ceea ce e foarte putin.
Nu recomand koncret cargo. Stresul + regulile stupide nu merita in comparatie cu banii primiti. Exista o multime de alte joburi unde macar se castiga mai bine.

negru13 Joi, 17 Aprilie 2014
Va puteti da seama de "atmosfera placuta" de la aceasta firma citind comentariile anterioare unde actuali angajati se cearta cu asa zisa conducere prin intermediul acestui forum...Eu zic ca treaba asta spune totul despre ei :))))
xmen Luni, 21 Aprilie 2014

Gresit! O singura persoana se cearta aici. Ea intreaba, ea raspunde, ea isi jigneste colegii, sefii. Nu intelege nimeni de ce mai este inca in firma. In orice caz stiu din surse foarte sigure ca nu va mai fi tolerata mult.
In ceea ce priveste "atmosfera" cui nu i convine sa nu stea. Sunt atatia oameni seriosi care chiar au nevoie sa munceasca si nu stau sa citeasca ce se scrie.

xmen Luni, 21 Aprilie 2014

Daca ti s a parut salariul foarte mic de ce ai acceptat sa semnezi contractul? De ce nu mergi la altii care platesc mai mult? Si cine stabileste cat de mare sau mic, foarte mic e salariul? Tu? Eu stiu ca salariul mediu e mai mic decat cel oferit de ei. Deci....nu prea ai logica aici. Aaaaa esti doar rea....numai si numai rea.....am inteles. Si inca ceva...oare cum ti ai dat seama de atat de multe "lucruri negre" in numai cateva zile?

xmen Luni, 21 Aprilie 2014

Peste 30% din angajati au salarii intre 3000ron si 5000ron. Eu sunt unul dintre ei. Lucrez aici de peste un an. Firma este foarte ok pentru cei ce muncesc. Sigur ca pentru incapabili, lenesi si prosti totul este foarte greu si urat. Eu pot demonstra salariul meu. Voi cei care carcotiti nu faceti decat sa va demonstrati decat neputinta si lasitatea.

mitica pandaru Sambata, 26 Aprilie 2014
Nu e nici pe departe adevarata treaba cu salariile! Mintiti cu nerusinare! Din aproximativ 30 de persoane care erau prin ianuarie angajate daca 2 sau 3 au peste 2500 de lei...e bine, si aici includ si patroana si directoarea generala. In rest, angajatii au salarii de 1200-1500 de lei. Erau cativa cu salarii pe la 2000 de lei dar lor le-au fost taiate cu 3 milioane, stiu asta sigur ca auzeam mistouri facute de ei de genul "am semnat marirea de salariu", iar asta cred ca oricine o poate dovedi si confirma. In rest, atmosfera e de puscarie, de plantatie! Nu ai voie sa glumesti, nu ai voie sa folosesti diminutive cand te adresezi colegilor (!!!!!! daca ati mai auzit asa ceva pana acum !!!!!! ), trebuie non stop sa stai cu telefonul la ureche si sa suni. De fapt e un fel de call center acolo. Partea cea mai proasta e ca nu exista nicio idee de management, totul e de azi pe maine, nimic pe termen lung. Transportatorii nu sunt platiti cu lunile si astfel nu se pot crea niste legaturi cu ei, vanzarile urla si tipa mereu ca la mahala, oamenii sunt mutati prin biroul ala tot timpul fara vreo logica iar sefii sunt alesi dupa ureche, singura calitate necesara fiind aceea de a putea tipa si urla la subordonati.
xmen Sambata, 26 Aprilie 2014

Te plictisesti nu gluma! Cumva te tine cineva cu forta? Nu cred. Repet. Oricine este liber sa aleaga. Cui nu ii convine poate merge la alt angajator. Daca tie nu iti place sa muncesti aici lasa pe altii. Sunt destui oameni seriosi care chiar au nevoie de un loc de munca. Sunt oameni care vor sa munceasca si pentru un salariu minim pe economie. Deasemeni sunt si colegi carora le place si sunt multumiti ca lucreaza aici.
Inca o data, e chiar atat de mare plictiseala la tine? Chiar nu iti gasesti nimic interesant si constructiv de facut?

conu leonida Duminica, 27 Aprilie 2014
Daca e cum zici tu mitica, oare tu ai fost angajatu model? Inainte de a da cu noroi gandeste ca totul pe lumea asta are o cauza si un efect; efectul l ai descris dar care e cauza, poate esti chiar tu:fire indolenta,care nu doreste sa avanseze,care muncea doar impins de la spate etc. Aaaaaa si asa e tu bietu nu ai de unde stii ca sunt salarii cu mult peste 5000 pentru ca nu ai, au doar cei care isi vad de treaba si muncesc!
Ileana cosanzeana Luni, 28 Aprilie 2014
Am fost contabil la ei.Salariile sunt mult mai mici.Oameni mici,pitici cu salarii mici.arca nu aveam voie cu mai multe nicknameuri xman,conu leonida etc...De acum cine isi mai ia teapa cu astia isi merita soarta.