Forum despre La Fantana

icon Sambata, 2 Noiembrie 2013
Nu fiti rai! Forumul nu este pentru asta. Ce mai e prin laf, toate bune si frumoase?
salamdelacraiovaaliasVaru Vineri, 8 Noiembrie 2013
Ca tot se aproprie Mos Craciun :) cica circula zvonu prin tara , ca agentii , pardon adica colaboratorii LAF ...si-au cumparat solokituri ca sa isi atinga targetele .Daca aveti in plus , punetile pe tocmai.ro si Varu va ajuta sa va recuperati banii ..D..Poate cumpar si eu unu .!! dar aveti grja sa aveti si filtre ..dupa ce expira anu ! D.
SI , cica , circula zvonu (de la iepuras am auzit ) ca cica , dupa Pasti (2014) cei ce sunt supervizori (amatori sau nu) sau alte persoane de conducere - si din conducere -vor fi toti doar lapte si miere , nu va vor mai jigni , vor fi ca pita calda cu voi agentii(de 2 centi sau lei )pardon colaboratori ..D -pentru ca Doamne Doamne i-a avertizat in visele lor de oameni ""puternici" ca- c-am au uitat ce inseamna respectul fata de om .(.vorba aia ..cand ciobanu a ajuns in frunte te arunca si de pe munte ..

Om vedea si om trai ce o mai fi :)

PS: Mos Gerila , cica zice ca daca va jigneste vreun mare"deputat sau senator imperator "de la Laf , sa nu mai stati nici macar 1 zi - Pamantul e mare si llocuri de munca sunt destule, unde poti sa lucrezi pe bani suficienti si sa fi si respectat!!

ps 2- si mai circula zvonul ..ca , daca terminati colaborarea cu iei (scriu cu litere mici iei ) sunt in stare sa va bage contre in cazul in care aveti interviu de angajare la alte firme ! ptr simplu fapt ca i-ati contrat cand v-au jignit !!

OR FI SAU NU OR FI ZVONURI deci adevarate sau nu - asta nu mai stiu !! e alegerea voastra in a le descoperi ! D

Va doresc la toti numai bine si zille fara stres .!

Cu stima ... VARU :)
plm Vineri, 8 Noiembrie 2013
bah frate lasa metaforele si exprimarea practica... zi ce ai de zis... am citit de 3 ori ce ai scris si tu am senzatia de incoerenta a ta in exprimare... te rog reformuleaza clar si concis sa pricep mesajul de la prima citire.
Black Vineri, 8 Noiembrie 2013
Cica mai nou acum s-a infiintat din nou divizia Home, unde viitorii hunteri vor avea un target de cel putin 15 sk pe luna. Astia am impresia ca nu sunt sanatosi la cap daca ei cred ca un hunter va atinge un target de 15 sk pe luna, in conditiile in care atatia sk nu s-au vandut intr-un 1 an de zile cu o echipa intreaga. Auzi si tu....15 sk pe luna cel putin.....
Vb. aceea..."Mai taie din ele...da-le dreaqu"
Eu personal sunt pe POU-ri si tare ma bucur ca N-AM ajuns pe divizia nou creata. Abia astept sa plec, dar mai trag de mine cat pot, sa mai iau niste bani din aceasta hazna numita LAF.
asdasdaf Vineri, 8 Noiembrie 2013
Dubiosul ala care a scris mai sus a compus la 2 noaptea.era drogat saracu sau a baut apa la caine.Bn ca am scapat de "Haznaua" aia
Black Sambata, 9 Noiembrie 2013
@asdasdaf.....nu stiu la care dubios te referi, dar daca e vb de mine am spus ca "sa mai iau niste bani din aceasta hazna numita LAF" ....nu ca am scapat de "Haznaua" aia.
Deci....?
asdasdaf Sambata, 9 Noiembrie 2013
Nu prietene...nu de tn era vb.era vb de papagalu de salamdelasibiuVaru.de drogatu asta era vb.Am pus ghilimele la hasna ca am preluat termenul de la tn pt ca mi-a placut.nb
icon Duminica, 10 Noiembrie 2013
Ce varsta ai black? Eu te sfatuiesc sa o tai cat mai repede, eu am gasit in trei luni de lucru si m-a ajutat cineva. Asta fiindca laf nu te ajuta cu nimic la cv, angajatori au o parere ff proasta deapre cei care au lucrat aici, nu pot sa imi explic dar asta e realitatea!
Black Luni, 11 Noiembrie 2013
Icon....iti dai seama ca niciodata n-as fi trecut in CV jobul de la LAF.
Oricum am ultimatum pana la sf. acestei luni. Si eu care credeam ca pot sa mai trag de bani... :)
Oricum sa stii ca in perioada asta f. greu iti gasesti de munca. Angajarile incep din Martie incolo..... Chiar nu stiu ce o sa fac :(
Dix Luni, 11 Noiembrie 2013
Eu am avut si de ales dupa ce am plecat din Hazna.Cea mai buna alegere pe care o putam face.Cautati fratilor si nu va mai plangeti.Sigur o sa gasiti.Bafta!!!!
icon Vineri, 15 Noiembrie 2013
Ce si-au luat-o astia, au o imagine groaznica in piata. Oricine e sunat de Laf pentru un interviu intra pe forum si vede la ce sa se astepte si ii refuza! Culeg ce au semanat. Imi spunea un prieten ca acum ceva zile asm-ul nu mai putea de nervi ca a chemat 15 persoane la interviu si din 15 au venit 2 si alea fara experienta! Asa le trebuie ...
cristi butoiu Vineri, 15 Noiembrie 2013

Pe mn m-a ajutat experienta in laf.In 2 luni m-am calit asa de tare incat am ajuns la o firma unde cica e naspa,stres si jigniri si m-au intrebat cum fac de sunt asa de degajat..Le-am si zis la colegi ca aici e raiul pe pamant.Serviciile LAF sunt de proasta calitate.Concurenta o sa-i distruga cat de curand.

necunoscut Marti, 19 Noiembrie 2013
Am fost si eu la un interviu astazi la aceasta firma si mi-au umplut capul cu promisiuni ,poate imi dati un sfat sa stiu ce ar trebui sa fac inainte de a fi prea tarziu.Ca idee mi-au spus ca imi vor da un comision fix in valoare 470Euro si comisionul variabil care este in functie de cat vand .P.S astept rapunsurile voastre
POU Marti, 19 Noiembrie 2013
Pentru "necunoscut",cred ca ar fi o experienta buna sa accepti postul. Nu cunosc detalii despre ce divizie POU sau HC si despre zona. Acum , chiar daca multi o sa ma certe, bani se pot face in La Fantana, dar trebuie multa munca si sa acumulezi experienta personala . Cat despre stres, daca-ti faci treaba si ai noroc de un ASM mai cu bun simt e suportabil. SA nu te dezamageasca numai perioada urmatoare, pana in martie aprilie in care realizarile sunt greu de obtinut. Dar si presiunea e mai mica. SUCCES.
icon Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Necunoscut iti sugerez sa citesti cu atentie ce s-a scris pe acest site, sunt 14 pagini. Daca ai un job deja te sfatuiesc sa nu renunti la el, daca nu ai mai cauta. Fac petrecere de sfarsit de an pe care o platesc agentii de vanzari cum spunea un fost coleg " Cu 600 ron ma duc la petrecere si platesc si sk-ul pe luna in curs, mai bine stau acasa !".
dan Joi, 21 Noiembrie 2013
necunoscut,eu nu recomand.banii sunt putini.chiar daca iti dau multi bani,adica sute euro o ai cheltuieli enorme.pe cuvant de onoare ca au fost luni cand am iesit si pe minus,plus taxe la stat.o sa fi umilit cum nu te gandeai vreodata ca o sa se intample pe undeva.e trist cum vor sa-si vanda produsele.mai mult de jum din ele sunt cumparate de agenti.recomand sa iti vezi de treaba.
dincu Joi, 21 Noiembrie 2013
Eu cand am auzit ca trebuie sa-mi deschid firma m-am ridicat si am plecat de la interviu.Trebuie sa fi idiot sa te convinga cineva sa-ti deschizi pfa si sa lucrezi pt ei.Nu da 2 lei pe resursa umana.Niste nesimtiti care printr-o floricica contabila scapa de taxe si impozite.Angajeaza-ma cu contract individual de munca fratie si nu ma freca sa stau toata ziua pe la casieriile statului si pe la contabil.
opr Vineri, 22 Noiembrie 2013

Ati vazut ca au aparut in presa, au publicat ceva de genul ca oamenii sunt nemultumiti de program :-))))))))), la final ca salariile sunt mult peste media din piata. Atentie ca urmare a celor povestite de noi aici. Ce ziceti !?

angajat Vineri, 22 Noiembrie 2013
daca intra la povesti distributia plangeti agenti sunteti mici copii
angajat Vineri, 22 Noiembrie 2013
va plangeti voi de pe vanzari daca va scrie distributia va apucati de plans