Forum despre La Fantana

George Duminica, 24 Martie 2013
in mod sigur cei din linia 1 pierd. si poate si cate un ASM...
perplex... Luni, 25 Martie 2013
am fost contactat de societatea de recrutari cu care colaborez , sa sustin un interviu pentru aceasta companie ... am intrat aici sa ma documentez si ...wawww !!! Cum sa iau de bun ceea ce spune un frustrat care foloseste termenul de " MITIC'' sau " PRETENAS" ... Oare cand ai plecat din catunul tau uitat de lume sa cuceresti "BUCALELE" cum sigur ai spune Tu ca orice taranus complexat , nu stiai ca viata inseamna mai mult decat miristia pe care mergeai cu vaca la pascut ? Daca o femeie de 1 BAN te poate umili oare nu ti-ai pus intrebarea normala si fireasca OARE CAT VALOREZI TU ? aveam dubii in a ma prezenta la interviu sau nu , acum sigur voi merge sa-mi satisfac curiozitatea de MITIC .
PS. pentru viitor rog pe cei care mai fac postari sa le faca simplu si la obiect cu date, detalii si nume ... ZOE , FII BARBAT !!!
bambooocea Luni, 25 Martie 2013

Nu este posibil ca cineva care se duce la un interviu sa fie asa de atacat.E clar cine esti si mesajele celor acre au scris au fost intelese.Era vorba de caracterul de 1 ban,dar nu face pe pro ca nu ai inteles.Valoarea celor care sunt umiliti o gasesti in performantele pe care firma le are,aceasta fiind lider desi nu au cele mai bune servicii de pe piata.O sa se scrie romane aici,noi notandu-ne pe caiet absolut orice ni s-a intamplat in firma ca asa de multe ce sunt e dificil sa le mai memorezi.
Cei care vor veni o sa inteleaga pe pielea lor.Fara agenti buni va mai dau 3-4 luni pana cadeti in cap definitiv,figurativ vorbind.

Bicu Marti, 26 Martie 2013
Perplex iti doresc din tot sufletul sa fi angajat. Este clar pentru mine ca nu vezi dincolo de fitele prezente in iubita capitala. Multe din comentarii erau din provincie de oameni care au fost acceptati de LAF . Din postarile anterioare fiecare ramane cu ce vrea insa tu esti superficial daca atat ai vrut sa vezi.
SRL Miercuri, 27 Martie 2013
Si eu vrea sa te angajezi perplex,deocamdata nu spun mai mult.
perplex Miercuri, 27 Martie 2013
Am revenit , mai documentat si decis . Documentandu-ma din alte surse am decis sa resping oferta . Apropos ... MITICI care va umilesc sunt la fel de MITICI ca si voi ... adica parveniti . Daca vreti sa ajutati pe cineva prin comentariile voastre faceti va rog comentarii pertinente si la obiect . Nu puteti ajuta prin comentariile de mai sus
Din Ardeal Miercuri, 27 Martie 2013
Esti cea mai slaba veriga din istoria formurilor.Vorbesti despre niste cuvinte fara sa ai habar ce inseamna.Esti un mitic(adica o neserioasa si superficiala )pentru ca desi nu cunosti situatia si problemele noastre nu ai de ce sa-ti dai cu parerea.Aici ne spunem ofurile si noi ca este singura modalitate sa fim "auzit".
Ar trebui sa te documentezi mai bine ce inseamna unele cuvinte din dexul romanesc pentru ca ne-ai facut parveniti pe noi,cei mai umiliti si cei care nu au postat nimic despre firma cand aveau macar si ei acolo o speranta de mai bine.
PARVENÍT, -A adj., s.m. si f. (Om) imbogatit, ajuns, inaltat la o treapta superioara fara a avea merite deosebite si adesea pe cai necinstite.
ESTI DOAR ...... PENBIL.Ne spunem si noi un off aici si nu ai niciun motiv sa intervii daca nu ai dat nas in nas cu situatiile din firma.Eu cred ca are dreptate bambucea ca esti doar un sef cu calitati de pupaza din tei.
Spune tu un pertinent.Ai fost la interviu?Cu cine?Ce ti s-a oferit?Ce functii aveau cei de la care te-ai documentat?De ce ai refuzat oferta?
Admin spunea "Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma La Fantana, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de firma La Fantana.

De asemenea, asteptam intrebarile voastre in speranta realizarii unui dialog constructiv."
PERTINENTA ESTE DE PARTEA NOASTRA.
se intampla in Romania Miercuri, 27 Martie 2013
perplex, imi pare rau ca ai refuzat oferta LAF., vedeai si tu realitatea din aceasta firma,
pariez ca in minim o luna erai prezent aici cu opinii nu tocmai optimiste,
Ceea ce nu intelegi tu este faptul ca acest forum sau cum vreti sa-l numiti a ramas ultima varianta de protest a celor din LAF., sau daca esti decat un sefut care se ascunde dupa un nickname probabil ai vazut mail-ul venit dimineata de G., pana maine seara toata lumea cate un SK, abia astept sa vad pe unde scoti camasa, poate ca oamenii vor cumpara pe ei, pentru asi pastra locul de munca si pentru asi proteja munca depusa toata luna, dar iti garantez ca nu va mai dura mult si toate aceste lucruri vor rabufni,
Mai grav este ca acesti ''sefuti'' nu au inteles nimic din tot ce se scrie aici, acum cateva zile am auzit exprimarea '' NU MAI SCRIETI ACOLO CA NU MAI VINE NIMENI LA INTERVIU'' , dureros,
Sper sa nu vina nimeni, chiar daca cu totii vrem sa muncim,
:D Miercuri, 27 Martie 2013
Imi pare rau sa te contrazic dar nu ai citit mailul bine.Pana maine 2 SK cate unu in fiecare zi.
perplex Miercuri, 27 Martie 2013
ma socati ... nici macar nu mai vreau sa stiu de firma voastra .am vrut doar sa vad daca merita sa accept participarea la interviu . apropos ardeal , cand mai copiezi ceva , roaga pe cineva mai inteligent decat tine ( asta daca ai astfel de cunostinte ) sa-ti citeasca ce doresti sa comunici . cuvantul parvenit a fost pus exact in contextul adecvat . Cred ca si tu tinzi la acest titlu ,,nobil'' ( inaltat la o treapta superioara fara a avea merite deosebite ) ... mai exact INTELIGENTA 0
Rusescu Miercuri, 27 Martie 2013
Perplex,daca esti om si ai un gram de omenie in tine lasa-ne in pace pe noi cei care am lucrat si cei care inca lucreaza deoarece e bine sa se stie mediul de lucru,mai ales pentru cei care o sa vina.Poti face efortul asta?Probabil esti vreun director care isi apara interesele,dar mai bine isi schimba atitudinea.
Apa chioara.. Miercuri, 27 Martie 2013
Solo kit-ul asta o sa ingroape La Fantana,nu inteleg de ce s-a recurs la rahatul asta de filtru, in curand clientii vor ajunge sa inteleaga ca asa se obtine apa din bidoane,o iau de la robinet si o filtreaza.....!E ca si cum astia de la Dacia ti-ar vinde piesele si ti-ar spune ca daca vrei iti asigura instalarea ,ca sa iti faci singur o dacie,daca vrei fara motor este mai ieftin..,si asa mai departe:)!!!!Sa fim seriosi....asta e produsul unui boss,care sigur isi umple buzunarele pe spatele agentilor.
sim Miercuri, 27 Martie 2013
Lasati baiatul sa comunice, doar de asta e forumul !? Ma eu nu mai cumpar, nu mai am bani, m-a sunat asm-ul, ca ma imprmuta el, dar pe data de cinci ii vrea inapoi! Au prins tupeu...
se intampla in Romania Miercuri, 27 Martie 2013
Ar trebui facut ceva gen sabotaj, nimeni nu baga nimic, nici Solo rahat nici aparate,
Deja nesimtirea este pe fata, sa cumpere ei sau sa incerce sa vanda clientilor mari,
nici macar facturile nu si le duc la clientii lor,
Magarie pe fata,
3D Joi, 28 Martie 2013
corect " se intampla in Romania", dar nu ai cu cine...sa ne unim?? de unde?? Niste lasi....eu nu am cumparat nici un SK si nici nu am sa cumpar. Spuneti tuturor sa nu mai cumpere!!
graur Joi, 28 Martie 2013
Sa va vad acum solidarotatea... As vrea sa vad daca da afara jumatate din oameni...
se intampla in Romania Joi, 28 Martie 2013

Nu este vorba de lasitate 3D, oamenii au nevoie de bani si de job, toata lumea a sperat ca se va termina la un moment dat, GRESIT, in rapoarte a iesit bine, oamenii (SEFUTII) si-au luat banii, fraerii au platit, au iesit in BAZA, basca platesc si rahatul ala de filtru',
Maine se pare ca ASM-eii au primit directiva direct de la ski din Austria sa arunce cativa afara,
Pb e ca de luni incepe o noua luna si va fi la fel,
Duca-se cu fabrica lor de apa

sim Vineri, 29 Martie 2013
Ati cumparat sk?
eu Vineri, 29 Martie 2013
Acum nu mai sunteti revoltati? V-a inchis gura cu 100 de euro? Va meritati soarta..
x file Sambata, 30 Martie 2013
macar au venit cu ceva in plus..amenintarile nu mai aveau efect, pentru ca riscau sa ramana fara jumatate de echipa nationala.
In sfarsit ceva inteligent, garnisit cu amenintari si un bonus ( chiar daca acest bonus este dat tot pentru ei...)