Forum despre La Fantana

zz top Sambata, 30 Martie 2013

Pentru un ban in plus sunteti in stare sa ...si apoi sa va dati mari pe forumuri cu critici la adresa sefilor. Aveti portbagajele pline cu solo-kit-uri si le vindeti pe ascuns cu 200 lei sa va scoateti jumatate din parleala si apoi aveti pretentia sa vindeti pe bune cu pret dublu. O meritati!

jorj Sambata, 30 Martie 2013
Prea mult adevar zz top.
jorj Sambata, 30 Martie 2013
Eu sunt dintre aia care pleaca de aici...
SRL Sambata, 30 Martie 2013
Pentru datorii nu pentru un ban in plus si pentru speranta ca o sa se termine si sa ne lase sa ne ocupan de ce stim noi mai bn,adik sa vindem coolere.Activitatea este inimaginabil de grav afectata de ultimatumurile referitor la solo percutia.As vrea sa-ti dau o replica,dar din pacate nu am pentru ca ai dreptate.
Pai si daca ati plecat dati exemple referitor la activitatea voastra in "companie",nume...
X FILE Sambata, 30 Martie 2013
replica la zz top, ai uitat sa citesti ce scrie in paranteza cumva?
inainte sa aduci o jicnire altui coleg citeste printre randuri...
urat din partea ta sa te porti la fel ca si cloaca de sefi si sefuleti sau dai dovada de superficialitate?...
x file Sambata, 30 Martie 2013
traduc ce am scris mai sus
,, ceva inteligent,, se refera la faptul ca o sa cada cativa in plasa pentru a-si face compania target-ul
ce am scris in paranteza se referea la cei care aveau 5 solo si logic ca au luat unul ( gratis) deci avantaj ,,pasarica,,.= target indeplinit 600 solo
mihai Sambata, 30 Martie 2013
Daca nu ma insel x file tocmai si-a explicat achizitia de un SK...
dragilor Duminica, 31 Martie 2013

M-am omorat intotdeauna dupa apelativul asta... traducerea e "fraierilor", cu siguranta. A mai trecut o luna si ne-am mai luat cateva sk. Vine o luna noua si toata povestea se va repeta. A inceput toata povestea de pe forumul asta cu "stresul" din laf, cu presiunea care se pune pe oameni... Am tot urmarit discutiile si m-am hotarat sa scriu si eu ceva.
Nu, dragi colegi, nu e vorba de stres, presiune, etc. Stres si presiune gasesti la orice loc de munca! Este vorba despre lucruri mult mai grave! Lipsa de apreciere pentru munca. De dispretul aratat cu orice ocazie, citez "va pleca indiferent de istoria sa in laf" Am mai lucrat in companii mai mari sau mai mici decat laf dar nicaieri nu am vazut atata amatorism, lipsa de putere de motivatie (pozitiva) din partea sefilor, indiferenta pentru oamenii alaturi de care ei, sefii, si-au cladit imaginea de "manager" (vezi ASM care nu stie altceva decat sa improaste cu injurii si amenintari, constienta fiind ca daca pleaca de aici, cu siguranta, nicaieri, "metodele sale manageriale " nu vor fi tolerate si capacitatea ei manageriala nu este bazata decat pe injurii si amenintari cum am spus anterior).
Poate de aici vine marea noastra problema... Sefii nostri in frunte sunt incompetenti! Da se poate! Norocul lor de echipa buna! Partea proasta este ca trebuie sa stii sa tii o echipa alaturi de tine si ei habar nu au de asta! Si iata ca ajungem la situatia in care incepem sa ne uitam "in curtea altora!" Nici o grija domnilor Sefi, ne vom gasi la un moment dat un loc si o da va lasam cu dispretul si figurile voastre de doi bani!
La un moment dat am crezut ca in laf este locul meu.
Acum, ma simt lipsit de demnitate, injosit si ma rusinez ca ma tot imprumut sa mai cumpar cate un sk pentru ca nu am in acest moment unde sa plec. Ok domnilor sefi, platim sa lucram pt laf! Ganditi-va ca treaba asta nu duce la nesfarsit! Unul cate unul ne vom gasi drumul... Sigur, vor veni alti fraieri...
Am o deosebita apreciere pentru un om care a spus NU si care a plecat cu capul sus, mandru, dupa ani buni de Laf

gigi Duminica, 31 Martie 2013
Intr-adevar... C-am asta e situatia...
Batman Duminica, 31 Martie 2013

Cat despre voi dragilor frustrati sunt convins ca nu ati realizat nimic in viata. LaF e un loc de munca ptr cei care vor sa castige bani si sa isi faca o cariera . Solok a fost o solutie ptr a putea mentine salariile ridicate. V-a obligat sa le vindeti clientilor, nu sa le cumparati. Asta denota ca sunteti niste vanzatori de ... Cei ce vor o cariera in vanzari se pot angaja cu sufletul deschis in Laf. Aveti ce invata.

:D Duminica, 31 Martie 2013
"Intr-o emisiune radiofonica moderata de Robert Turcescu o ascultatoare a telefonat in direct pentru a-i lua apararea presedintelui Traian Basescu.

Intrebata de realizator daca nu cumva este chiar Elena Udrea, datorita asemanarii izbitoare a vocii, doamna a negat categoric, dar s-a declarat o admiratoare a acesteia.Vedeti vreo asemanare?"Respect D.T.
aladin Duminica, 31 Martie 2013

Ai o parere buna despre tine prietene Batman.

x file Duminica, 31 Martie 2013
replica Batman: Sef fiind, traia ca-n rai Dar avea un singur bai:Nu stia cum ca sefia
Nu tine cat vesnicia...
Diferenta intre un sef si un lider: seful spune "Treceti la treaba!", liderul spune "Sa trecem la treaba!".
se intampla in Romania Duminica, 31 Martie 2013

domnu' Batman, daca esti cine crede lumea ca esti, sa sti ca mai era unu' care avea senzatia ca el e cel mai bun si milostiv, l-au impuscat astia la revolutie,

Problema oamenilor astia de rand este cum sa avanseze daca nu au loc de SEFUTII care nu au tupeul sau bunul simt sa spuna in fata '' FRATE, RAHATUL ASTA DE SK NU SE VINDE'' , ei stiu decat ''da sefu, se face sefu'' si dupa le pica pe fraieri, cu heirupisme de doi lei, uite asa fraierii daca nu il pot vinde il cumpara pentru asi pastra locul de munca si asta nu pentru ca aici ar fi raiul pe pamant ci pentru ca nu au altceva in acest moment, dar sunt sigur ca oamenii vor pleca pe rand, indiferent de " istoria lui in LAF.'', asta ar trebui sa-i de-a de gandit chiar daca in rapoarte se arata cat de bine se vinde SK,
Ati facut si voi un curs despre cum trebuie vandut acest rahat, ati adus si voi pe cineva de la 3M sa explice agentilor ce poate face porcaria asta,
NU binenteles ca nu, pe site-ul altei companii se vinde acelasi rahat cu 360 ron, adica ne concurenta e in floare sau poate 3M-ul nici nu stie ca noi ii vindem produsul ???
In ceea ce priveste salariile (venitul) Pfa-urilor, cum poti spune asemenea aberatii, cand in 2009/2010 benzina era 3 lei, iar acum este 6 lei, fa si tu un calcul domnu' Batman,
Aveti grija sa repetati mereu aceeasi prostie " lasa-ti ca stiu eu cum va deduceti cheltuielile'' ,
prietene asta inseamna EVAZIUNE si fiecare isi asuma un risc, la un control de la fisc am pus-o de mamaliga si crede-ma nu doar PFA-urile si SRL-urile, ci si LAF. chiar daca au grija sa se acopere intodeauna, macar e jena aia ca a venit controlul,
Astea fiind spuse, eu sunt din cei care vor pleca din rahatul asta, insa voi face tot posibilul sa ii fac antireclama oriunde si oricum,
Sper din tot sufletul ca oamenii din subordine sa fie ascultati si poate aveti grija si de ei, nu doar de rapoarte si de buzunarul propriu,
Multa bafta !

x file Duminica, 31 Martie 2013

ce nu stii tu ,,draga Batman,, era o epigrama, iar atunci cand esti bun vanzator trebuie sa ai si cultura generala pe langa faptul ca stii compania, produsele,vanzarea si procedurile te confrunti cu diferite tipologii, nu numai cocalari( usor de vandut mai ales in anii 2001-2007 cand era o nisa de piata)acela nu era bun vanzator ci oportunist.
Stii puterea exemplului?Sa-l vedem cum vinde el singur 10 de solo kit/luna si Asm-i la fel, ei nu fac parte din echipa? Asa ca puneti mana si voi la treaba, nu numai sclavii (pfa sau srl) sa va aduca beneficiile...

george Duminica, 31 Martie 2013
X file si Se intampla in Romania a-ti pus, din nou, punctul pe "i".
3D Duminica, 31 Martie 2013
Pacat, ca e degeaba, ca nimeni din cei ce ar trebui sa auda..."nu aud". Stiu..., dar nu-i intereseaza ca mai mult decat jumatate din vanzarile de SK, sunt cumparate de noi, iar rezultatele sunt total false si raportate mai sus. CEO-ul e mintit si el, exacut cum era pe vremea lui Ceausescu, se raportau cifre unflate, nereale de lingaii Partidului, asa si aici, pana se va sparge balonul cu rahat si v-a cadea in capul lor, asa cum s-a intamplat si in '89.
Batman Duminica, 31 Martie 2013

Mai baieti, eu lucrez cu Graur de peste 7 ani. Credeti-ma ca poate vinde si 100 de sk/ luna. Tot ce trebuie sa faceti este ca unul din lasii care scrie pe acest site sa intre in biroul lui si sa ii spuna in fata tot ce scrieti voi aici. Eu daca locuiam in Buc, asa procedam. Sunt convins ca Graur o sa ii stranga mana "curajosului" . Si o sa ii arate si cum se vand sk. Din ce vad eu, nu o sa aveti acest curaj ptr ca va purtati ca niste fetite plangacioase si barfitoare.

john Duminica, 31 Martie 2013

Bai Batman prea zici ca ai oua cand de fapt tu esti eunuc. Decat sa-i iei tu apararea lui G. nu puteai face tu ce ne zici noua sa facem? Daca tu nu esti G. inseamna ca esti unul dintre oamenii lui de baza, asm-ii, care incearca sa ia castanele din foc cu mana altuia. Daca ar fi vre-unul dinoamenii din tara cu zeci.de.sk vandute, sau macar 15-20 as intelege avantul tau, insa pana una alta...

Batman Duminica, 31 Martie 2013

Diferenta dintre noi e ca eu sunt vanzator iar tu iti pierzi vremea pe site.