Forum despre Leoni Wiring Systems

tky Miercuri, 16 Ianuarie 2013
chiar nu e nimeni de lucreaza la Leoni???
tky Duminica, 3 Martie 2013
eu am participat la un interviu pt hardness engineer cu relocare in Germania.. erau 6 pozitii pe toata Romania..este un lung sir de interviuri si teste..merci de raspuns oricum. astept si alte pareri !
monica Duminica, 3 Martie 2013
@tky - te rog, detailezi putin in ce consta acest lung sir de interviuri si teste ? Totul se desfasoara intr-o singura zi ? Multumesc.
Zeno Duminica, 12 Mai 2013
Stie cineva ce salariu net are acolo un informatician / administrator retea ?
oprea Marti, 9 Iulie 2013
in jur de 3000 net
tky Joi, 26 Septembrie 2013
@monica scz de intarzierea raspunsului, dar oferta nu a fost una care sa ma incurajeze prea mult. eu doream ceva interactiv ei oferea ceva front desk ... 5 interviuri pe niveluri diferite, teste lb germana si engleza, test de cativa V5, test de cunostinte generale in industria automotive, test de abilitati comunicare in grup..toate cele 5 pozitii erau disponibile pt toata tara- adik se recrutau de la toate centrele Leoni, apoi se facea selectia grupului si incepeau testele , ca apoi prin elimincare sa fie gasiti cei 5 candidati! complicare multa
alfa Vineri, 11 Octombrie 2013
Buna, stie cineva ce salarii se ofera pentru economisti? Multumesc.
john Sambata, 7 Decembrie 2013
Dar la Pitesti nu lucreaza nimeni??As dori o parere obiectiva....Multumesc..
vali pitesti Luni, 10 Martie 2014

Eu personal am lucrat la Leoni 5luni apoi m-a mutat pe alta banda sefa unde nu stiam sa fac cablajul acela mia dat doar doua. zile sa lucrez de proba apoi vroia sa fac cat faceau ceilalti 245 de cablaje .vreau sa intreb pe cine stie daca ti-ai dat demisia de la Leoni si vrei sa te angajezi la ei din nou te mai angajeaza ast raspunsul vostru.multumesc

Costache Luni, 31 Martie 2014
Sunt salarii bune aici, eu ca inginer am 4000 de lei net.
tralala Marti, 22 Aprilie 2014
Am muncit ani buni acolo si am avut o functie dar eu am pornit de pe linie si am avansat fara sa depun nici macar o aplicatie .....pe ce am stiut si de ce am fost capabila ....nu ca altii rasarita peste noapte .....
Cristina Vineri, 2 Mai 2014
In ce consta un interviu pentru postul de inginer?
Bongo Luni, 5 Mai 2014
Ma intereseaza si pe mine in ce consta un interviu pentru postul de inginer si cam ce salarii sunt pentru acesta?
Mariana Duminica, 11 Mai 2014

Buna,ma numesc Mariana pavaloi si lucrez la leoni din anul 2012 si in prezent sunt tot acolo angajata.vreau sa va spun ca la leoni imi place ce fac'sunt f.f.f.f. seriosi cei de la personal,sa nu mai spun de salarii, nu am cuvinte.eu sunt multumita de tot ce tine leonoi.eu cred ca numai cine nu vrea servici nu sta la leoni.dupa cum v.am spus sunt angajata din ianoarie 2012 si un mi.asi da demisia sub nici o forma.multumesc intregului leoni!

SaiyaJiN Miercuri, 28 Octombrie 2015

-Firma serioasa
-Nu e asa stres
-Sanse mai mari de a promova
-Salarii(2015) :-operator 1035
-manipulant marfuri 1085
-tehnician mecanic(mentenanta) 1600-1700 / electronist undeva la 2500
-Team leader: 1800-2000
-Shift leader: spre 4000 de lei
-Bonus de productie 350 de lei. Astfel la incadrare de 1035 ramai cu 950 de lei plus bonurile in mana.
-Nu cer studii superioare pt sef de echipa si de schimb
-Cantina Ok
-Se pot face si ore suplimentare
-Maresc anual salariile. Cam 50 de lei pt operatori.

DEZAVANTAJE:
-Baile din productie nu sunt prea curate
-50% dintre sefii de aici nu sunt profesionisti.
-Daca lucrii sambata, duminica nu iti dau tichet de masa pe acele zile
-Sambata platita cu 175%. Duminica, cu 200%
-Daca iei concediu medical de la 1 la 10 zile iti taie 10 tichete (chiar si pt o zi de medical). Dar mergi la birouri si faci o cerere si ti le da inapoi.
-Daca lucrii intr-o zi data de stat ca fiind zi libera iti dau o alta zi libera cand vrei tu si nu doua cum ar fi normal.
-Nu e prea comod pe liniile de Carusel

*Dupa parerea mea e cea mai ok firma din Zona Industriala Vest Arad.

Florin52 Miercuri, 29 Iunie 2016
am si eu o intrebare dupa cat timp se face contract pe nedeterminat la leoni ????