Forum despre Lidl Romania

koki Vineri, 21 Martie 2014
Nicodata nu am citit atat de mult pe un forum dedicat unei companii, dar tot ce am citit aici imi pune mintea la incercare in 2 directii.
1- mai sunt oameni in Romania care stiu ce inseamna munca, efortul fizic?
2- toate nemultumirile vin din magazine, cei din centrala nu muncesc? sau ei percep altfel eforturile?
Chiar nu se intampla nimic bun in activitatea pe care o desfasurati?
PS: in alte companii se plang cei care nu fac nimic...
Lamuriti-ma daca intr-adevar este perceptia fiecaruia, sau veniti cu intamplari punctuale.
Multumesc, si asa sper ca voi lua o decizie buna :)
PS: am observat ca: daca doresti sa obtii o informatie ca si client, pe raion nu ai sanse...pentru ca nu e NIMENI!
Lidl Sambata, 22 Martie 2014
Nu intelegeti,noi cei din magazine nu ne plangem de munca,ca muncim cate-odada chiar si 2 oameni pe tura,problema nu este munca ci faptul ca sefii cei mari nu sunt niciodata multumiti,ei nu inteleg ca nu ai timp sa faci toata treaba in jumatate de ora,daca te apuci din timt ca sa termini treaba la timp nu e bine, daca stai peste program nu iese eficienta care e din ce in ce mai mare,niciodata nu este bine,daca iesi bine la audit ai luat nota pe pile daca iesi rau esti vazut ca un magazin rau,nu primim decat foarte rar o vorba buna
ang lidl Duminica, 23 Martie 2014
acum de paste ar trebui ca cei care au luat vaucere sa nu mai ia si prema bine asta daca se da asta a fost cea mai mare porcarie care s-a facut vreodata mie mi se pare discriminare . oare la cei care n-am luat o sa ni se mareasca salariile
NU Duminica, 23 Martie 2014
Bai, femeie, tu nu intelegi ca prima(PRIMA SE SCRIE, NU PREMA, TINE MINTE) sub forma de VOUCHERE(NU VAUCERE CUM SCRII TU) se acorda doare celor care in ultimul an nu au primit o marire de salariu. Intelegi sau trebuie sa-ti desenez?
Tu nu primesti pentru ca AI PRIMIT o marire de salariu in ultimul an.

Nici nu ma mir cand sefii isi pierd rabdarea cu voi cand vad ca nu bagati la cap si sunteti incapatanati. Unii isi merita soarta.
eniko Luni, 24 Martie 2014
eu nu ma refeream la bonurile cadou, era vb de bani efectiv , asa am auzit zvonuri ca din aprilie se mareste salariul cu 100 de ron!
ang Luni, 24 Martie 2014
acest forum ar trebui sa-l citeasca nemtii sa vada si ei ce se plange lumea . poate unul doi sant nebuni dar restul .pentru ca eu m-am crucit de ce poate sa spuna unii
Intelectual Luni, 24 Martie 2014
Observ ca pe forumul asta, la firme din comert gen METRO, Lidl, Cora, etc... se plang numai "palmasii", cei din posturi "de jos", care au cel mult studii medii si care nu si-au spart capul sa faca o facultate (PE BUNE, nu pe pile!) au preferat s-o frece aiurea si sa se distreze prin cluburi si acum au pretentii sa aiba salarii de management. Majoritatea dintre voi astia care va plangeti aici sunteti agramati si semianalfabeti da' pretentii aveti cat China frate! Cat vreti salariu ptr ca puneti niste marfa pe raft sau incasati niste bani?? Nici in Germania un palmas nu are salariu cat un manager!
un angajat lidl Luni, 24 Martie 2014
Domunule Intelectual nu ne plingem de salarii ,ci de modul de abordare a sefilor cu subalternii dar din pacate degeaba au facultati pe bune(unii) ca in afara sa tipe inutil si nu stiu sa se exprime fata de oameni nu stiu .Mizeaza ca au o functie care azi poti so ai maine nu ,eu cred ca conteaza educatia primita,civica si spiritul de echipa nu statutul de coleric .
Asa ca te rog un pic de respect ca si oamenii de jos au capacitatea sa se exprime si sa gindeasca .
clujeanul Marti, 25 Martie 2014
Daca brutul ii 1785 netul cat ii ?
indianu Marti, 25 Martie 2014
pentru clujeanul. uite aici poti sa-ti calculezi salariul net http://undelucram.ro/calculator-de-salarii

si vezi si ce taxe platesti la stat.
Oana Marti, 25 Martie 2014
La alexandria a fost sunat cineva in urma interviului?
Nick Miercuri, 26 Martie 2014
Am si eu o intrebare pentru angajatii actuali la Lidl, te lasa sa tii telefonul la tine sau ti-l ia cand intri in tura?
casier_lidl Miercuri, 26 Martie 2014
eu lucrez la lidl de ceva vreme...locul de munca e ok,colegii ok,dar cand ajungi la sefi de magazin sau sef de vanzari si zici ca ai ceva probleme ti se spune frumos sa iti dai demisia daca nu iti convine.referitor la salariu e bun fata de alte locuri de munca.salariul e undeva peste 1800 RON l casierii mai vechi de doi ani doar ca muncesti pt banii aia de iti sar fulgii.pe schimb esti cu un sef si inca un casier si trebuie sa le faci pe toate.sa arate magazinul ok,sa fie curat,sa nu fie coada la casa.faceti-va o idee:daca este multa lume si merg doua case de marcat clientii se cearta cu casierii normal si seful se ascunde in birou ca cica are treaba.programul de lucru este de 8 ore.pontarea se face la minut si la mine in magazinul unde sunt eu nu se munceste nepontat asta e clar.macar aici e de apreciat.nu se dau bonuri dar se iau bani frumosi.daca nu ar fi banii aia as pleca sa nu mai aud de lidl.eu va spun din proprie experienta ca daca vreti sa aveti o viata normala fara stress nu incercati la lidl ca sunt zile multe cand nici macar pauza de masa nu ai si dupa 8 ore jumate de munca nu iti mai arde de nimic.bafta multa
el Joi, 27 Martie 2014
un casier nu poate sa vina sa spuna ceva despre un sef pt ca nu este ascultat sau nu este crezut dar un sef este credibil vi se pare corect
@123 Joi, 10 Aprilie 2014
pareri despre sefii de la lidl-moinesti?strada moinesti!
anca s. Joi, 10 Aprilie 2014

buna
la Lidl in Sfantu Gheorghe in ultimii 6 ani am mers an de an si am depus cv-ul la Lidl si nu am fost contactata nici macar pentru un interviu.

@anca s. Vineri, 11 Aprilie 2014
la sfantu gheorghe sunt foarte putine locuri de munca in primul rand si in al doilea pt a angaja pe altcineva ar insemna ca un angajat sa isi dea demisia si angajarea sa aiba loc dupa cateva luni bune. probabil ca se angajeaza prin cunostinte deoarece cei recomandati stiu cu ce se mananca a lucra la lidl de la cei deja angajati si nu s-ar perinda pe acolo zeci de persoane deoarece la prima greutate isi dau demisia.
miki Miercuri, 16 Aprilie 2014
Foarte urat din partea firmei ca nu acorda angajatilor prima de Paste. La cat se munceste in Lidl erau meritate si ziua libera si o prima in bani sau bonuri valorice! Dar degeaba scrie toata lumea aici ca oricum nu se intampla nimic! Nu isi pierd ei timpul lor pretios sa citeasca asa ceva !
Off Miercuri, 16 Aprilie 2014
Nu se dau bonuri pentru ca s-ar pierde puncte importante de eficienta cu primirea, distribuirea, semnarea pentru bonuri, asa ca mai bine s-a renuntat.
@off Joi, 17 Aprilie 2014
plus comandarea lor, gramajul pe tir...prea mult timp irosit, dar nu se mai pune ca stai si pierzi ore asezand marfa dupa gura sv-ului si apoi schimb-o dupa indicatiile srv-ului care este, insa, neaprobata de directorul sediului regional. Estebine ca au timp sa calculeze cate minute se pierd pe ora, pe tura, pe zi, pe saptamana, pe luna si pe an daca asezi banii cu susul sau cu dosul in jos. Este de-a dreptul penibil.....unii se plictisesc pe la birouri pe mii de euro si altii modifica rafturi la luna pentru ca nu mai dau bine prin calculatoare.