Forum despre Lidl Romania

io Miercuri, 18 Iunie 2014
daca stie cineva un sef vanzari pe oras ce salariu primeste si cum este atmosfera:)?
@io Miercuri, 18 Iunie 2014
nu exista pe oras ci pe zona, adica cel putin 2 orase, de regula, dar pot fi si 4!!!

asta iti poate spune doar un sef de vanzari ceea ce nu prea cred sa fie pe aici!!!

cum salariul unui casier este o treime din cel al sefului de magazin e posibil ca cel al unui sef de vanzari sa fie de 3 ori mai mare ca al unui sef de magazin, deci undeva la maxim 18000 lei brut.
io Joi, 19 Iunie 2014
multumesc pentru raspuns
INFO Joi, 19 Iunie 2014
Este cineva care a fost la interviu pentru Management Trainee? Daca poate ajuta cu ceva detalii!!! Sau daca este vreun absolvent al acestui program si ne poate da cateva detalii.
As fi foarte recunoscator.
Sunt putin sceptic. E adevarat ca angajeaza pe acest post de Management Trainee sau este doar reclama si vor sa isi faca un capital de imagine? Nu am auzit pe nimeni care sa mearga la interviu sau care sa treaca prin programu asta si sa ramana in companie.
Orice informatie ajuta si este bine venita!
Multumesc.
mirelutza Miercuri, 25 Iunie 2014
Cine ma poate ajuta cu o informatie cat are salariu un stivuitorist la LIdl
LIV Sambata, 28 Iunie 2014

M-am angajat si eu la lidl....sper sa nu fie bine.

@LIV Luni, 30 Iunie 2014
asteptam impresii ulterioare!!!
marko Marti, 1 Iulie 2014
despre magazinul lidl din targoviste stie cineva ceva? ..am fost chemat la un interviu...
EU Miercuri, 2 Iulie 2014
Ce salariu are un stivuitorist??
curios Vineri, 4 Iulie 2014
Stiti cat ia un specialist comenzi legume, fructe?
intrebare Vineri, 4 Iulie 2014
rapunsul catre @io este corect? ca nu se intelege?15000 sau 1500 Ron si este brut sau net?
Salarii Duminica, 20 Iulie 2014
Salariile in mana sunt asa:
Casier 1100 ron
Adjunct sef magazin 2000 ron
Sef magazin 3000 ron
Sef vanzari 5000 ron
Director 9500 ron

Astea sunt grilele 1. Ulterior, de la an la an ajungeti pana la grila 4.

Salariile pot sa difere in orasele mari fata de cele mai mici!
cristina Marti, 22 Iulie 2014
cand se deschide lidl in bragadiru ilfov?
blondy Marti, 12 August 2014
Buna. aveti idee cat dureaza procesul de recrutare la lidl pentru un post administratic ( nu in magazin)?
cretu Joi, 14 August 2014
CE se intanpla cu orele pe minus daca nu pot fi recuperate , se poate ajunge la desfacerea contractului de munca?
zuzu Duminica, 17 August 2014
@cretu.
1. Te pot trimite sa lucrezi in alte filiale( sunt filiale unde angajatii au ore pe +) pentru a recupera orele
2. Iti vor trage din salar orele pe - (pana acum acest lucru nu s-a intamplat, s-a folosit varianta 1)
3. Daca situatia persista timp de cateva luni, se vor desfinta locurile de munca in +.
La ce eficienta se cere, in unele magazine se lucreaza "unul la unul" si nu se atinge eficienta.
De ex: la mine in magazin ca sa ating eficienta, ar trebui sa lucrez doar eu si cu paznicul.
Eu i-as invita pe cei din conducere (sefii cei mari) sa vina si sa munceasca ei in conditiile astea, iar daca si ating eficienta ceruta, iar magazinul va arata "ca la carte", eu imi voi da demisia si imi voi pleca capul in fata lor.
alex Miercuri, 20 August 2014

am fost si eu la interviu pentru Management Trainee...si am primit mail ca cica am fost acceptat. Cred ca o sa merg si la urmatorul interviu, chiar sunt curios sa vad ce propun.

gis Luni, 25 August 2014
cine ma ajuta cu niste informatii?in ce consta interviul pentru sef adjunct magazin?cate interviuri se sustin?ce salarii sunt ptr postul asta?si interviul este pe bune sau cei cu pile au prioritate?
Dana Marti, 26 August 2014
Stie cineva daca au inceput interviurile pentru Lidl Brasov? Pt cel care se va deschide in Tractoru'
Multumesc
sery Marti, 9 Septembrie 2014
Buna ziua..mi am depus cv ul la un lidl din orasul meu..nu dau numele orasului..am inteles ca fac recrutari din 3 in 3 luni..si odata la 3 luni ar angaja in jur de 10 persoane .La astea 10 le face un contract pe 3 luni.Daca nu sunt multumiti de tine ,nu ti ar mai prelungi contractul.pare intortocheata povestea..Din ce am mai intrebat si eu astea sunt informatiile pe care le am auzit...?LA INTERVIU CE S AR INTREBA?cam ce pretentii ar avea de la tine in legatura cu limbile straine ? sunt proaspat absolvent de ASE si licentiat . imi caut de munca,si astept de la LIDL o parere..am citit postarile ,par conditii grele,dar sa vedem ce o fi pe viitor.