Forum despre Lidl Romania

sery Marti, 9 Septembrie 2014
in legatura cu interviul as vrea sa comenteze doar cei care fac parte din interiorul companiei...nu cei care doar aud si vor sa si dea cu parerea....
varu Miercuri, 10 Septembrie 2014
@sery Sunt din interiorul firmei lidl si daca cineva vrea sa piarda in greutate din cauza stresului e cea mai buna firma pe care o recomand. La mine e o experienta pe care o regret, dar poate tu o sa fi mai norocos ca mine. Incearca! Nu peste tot e la fel, nici oamenii nu sunt. Interviul e foarte ok; nu trebuie sa zici nimic numai ca ai vointa, nimic mai mult... si sa ai rabdare. In legatura cu limbile straine - nu se cer mari pretentii, dar se fac deplasari si la alte magazine lidl in tara si in afara. Cred ca de asta iti trebuie o limba straina. Interviul e usor, ca mai mult iti explica si la sfarsit iti pune 2 intrebari la care oricine stie raspunde, asa ca nu iti face griji. Sal!
sery Vineri, 12 Septembrie 2014

eu am terminat ASE recent si vreau sa mi caut de munca ,si am bagat cv si la lidl si d aia eram curios in ce consta interviul..pentru moment imi caut un loc de munca..ce o fi pe viitor o sa vad..macar sa ma angajez ca sa stiu de ce sa ma vait dupa ;))

Andrei Sambata, 20 Septembrie 2014
Imi poate spune cineva cam pe unde se invarte salariul pentru pozitia de sef de magazin?
Multumesc.
Alex Sambata, 20 Septembrie 2014
Buna ziua, a lucrat cineva la Lidl ul de pe Baba Novac din Constanta ? Multumesc !
TriTzu Luni, 22 Septembrie 2014
Buna ziua,

Imi poate spune si mie cineva ce trebuie sa faca un SEF de ZONA la LIDL?
Avantaje / Dezavantaje - salariul / conditii de munca etc.

Multumesc frumos!
maria Marti, 23 Septembrie 2014

Un sef de zona la lidl,nu face nimic se plimba intru-un loc in altul,salariul ft.mare.

TriTzu Vineri, 26 Septembrie 2014
Buna ziua,

Multumesc pentru info!
Joburile gen Sef de zona sau Sef Magazin se obtin prin interviu sau numai cu pile si relatii?
sac Vineri, 26 Septembrie 2014
@TriTzu

Tu chiar astepti raspuns la asa aberatie?
Sper ca nu vei face parte din colectivul Lidl.
ferm Vineri, 26 Septembrie 2014
Va rog sa-mi spuneti cat este salariul net pentru sef vanzari zona Bucuresti?
cate magazine sunt in Bucuresti?
Multumesc.
anonim3 Marti, 30 Septembrie 2014

buna,am si eu o intrebare merita sa pleci de la mega image unde atributiile sunt cam aceeleasi ca in lidle adica bagi marfa pe sala cand suna la casa trebuie sa fugi ca nalucu (nu conteaza daca esti pe wc),te fataie dupa un raion pe altul (paine,mezeluri,rotisor) pe u salariu de 900 ron plus 24 bonuri de 8,31?Am depus un cv la lidle si m au chemat la interviu.A si mai este si diferenta ca la lidle iti face contract determinat pe cand la mega ti l face nedeterminat.Astept un sfat

Angajat lidl Luni, 6 Octombrie 2014
Eu sunt sef adjunct la lidl,muncesc doar eu si inca un casier pe tura si fac de toate,coc,pun marfa la raft fac curtenie ,stau pe casa si fac si treaba de birou, si vine un sv si nu-i convine nimic ca nu iese eficienta care e din ce in ce mai mare,ca cica nu facem nimic ne vorbeste urat,mai stam si nepontati, e de rahat la lidl,m-am saturat pana peste cap de lidl dar ce sa fac stau intr-un oras mic si nu prea sunt locuri de munca,
Angajat lidl Luni, 6 Octombrie 2014
Am uitat sa spun ca sv vine in magazin o data pe luna si atunci nimic nu este bun,suntem doar 6 si muncim cu 1 liber pe saptamana,nu mai avem ore pe minus avem pe plus si trebuie sa le recuperam ca sa nu le plateasca, de cand a venit el au plecat 4 Oameni numai la noi in magazin
auras Duminica, 12 Octombrie 2014
Poate cineva sa imi zica daca la Galati tot asa stau lucrurile am vazut ca angajeaza
a1219 Vineri, 17 Octombrie 2014
Salut !
De curand am apicat pentru functia de Sef Vanzari, si evident am primit si acea formulare standar din partea celor de la LIDl, ca nu am fost selectat pentru a ma prezenta la interviu.
In conditiile in care eu am terminat Controlul si expertiza produselor alimentare, si am un curs de Auditor al calitatii si unul de Manager al sistemului de management al calitatii, iar la actualul loc de munca lucrez ca auditor pe domeniul calitatii pe standardul IFS Food care este folosit si de cei de la LIDL, si recent m-am apucat si de un curs de Inspector resurse uman, sunt curios ce fel de oameni cauta cei de la LIDL pentru acest post de Sef Vanzari? Ce experienta trebuie sa ai? Ce pregatire trebuie sa ai? As dori sa aflu mai multe detalii in legatura cu acest job...poate ma poate ajuta cineva cu informatii ( altele decat cele de la descrierea job-ului).
Multumesc
andu Marti, 4 Noiembrie 2014
O intrebare, cat are salariu un sef adjunct magazin?
alina Joi, 6 Noiembrie 2014
eu nu inteleg cum se fac angajarile in iasi.....pe site nu apare nici un job liber dar in magazine mereu se iveste cate un baiat/fata noua cu tricoul lor specific....
ion24 Vineri, 7 Noiembrie 2014
Stiti cumva cand au loc interviurile pentru postul de vanzator? Azi, vineri, 07.11 am primit un mail in care mi se spune ca au primit c.v. ul meu si ca sa le acord un ragaz ca sa treaca prin toate c.v. urile. E posibil sa ma cheme la interviu pe neanuntate, de exemplu maine sau duminica si sa mispuna sa fiu gata intr o juma de ora? Eu sambata seara is plecat din oras si ajung duminica pe la 12. Multumesc.
calin Duminica, 9 Noiembrie 2014
pt andu
salariul unui adjunct sef este la inceput 2500 ron brut , teoretic dupa un an creste cu 205 , asta daca mai rezisti si esti inca acolo ! uneori , suma poate sa varieze , in functie de sv , cifra de vanzari , judetul unde ste magazinul si cea mai importanta chestie : in functie de ce parere are sv despre tine !
ion24 Marti, 11 Noiembrie 2014
Am aplicat de pe site.