Forum despre Lidl Romania

eficienta Marti, 11 Noiembrie 2014
fratilor dar nu ar fi aceasta eficienta colosala ar fi locul de munca perfect. uitati-va la kaufland cat de putini oameni discuta de companie chiar daca salariul e mai mic. sunt convins ca multi din lidl ar dorii sa castige mai putin pt o eficienta mai mica.
anonim Joi, 13 Noiembrie 2014
Pe langa salariul de 2500 ron mai au si prime de performanta? Stie cineva?
cautdemunca Miercuri, 19 Noiembrie 2014
am auzit ca lidl ar fi cumparat teren pt un nou magazin in Otopeni,stie cineva ceva concret se va face un magazin lidl in Otopeni?
flavius Vineri, 21 Noiembrie 2014
unde se afiseaza posturile vacante lidl? le posteaza pe un site undeva?
m-ar interesa. Multumesc
ion24 Vineri, 21 Noiembrie 2014
salut. am aplicat de pe site la un post de vanzator care e pe site de pe 30 octombrie. la o saptamana am primit un mail in care mi s a spus ca au primit cv ul meu si ca intai trebuie sa centralizeze toate cv urile si ca apoi ma vor contacta. e asta un mod politicos de a spune ca nu au nevoie de mine? cineva de aici a scris ca a primit un mail in care i s a spus ca nu corespunde cerintelor, ceea ce pe mine m a facut sa sper ca voi fi sunat pentru un interviu. sunt deja 3 saptamani de cand postul e pus pe site ...din experienta voastra, cat timp se aduna cv uri pentru un post de vanzator? nu de alta, da macar sa nu mai fac sperante. multumesc si o seara buna.
io Duminica, 23 Noiembrie 2014
Nico Joi, 27 Noiembrie 2014
E foarte rau la Lidl in tara la Bucuresti este bine
Thamy Duminica, 30 Noiembrie 2014
Sincer sa fiu la LIDL se cere enorm cu foarte putine resurse ( personal ) ...Daca vrei sa iei cele 30 de minute pauza la un program care rareori este de 8 ore ,in general se lucreaza 10-16 , esti privit ca si cum ai vrea sa ucizi si pe cineva .Dupa 6/7 ore incontinuu de stat pe casa trebuie sa insisti MULT la SM / Adjunct ca sa poti sa mergi la baie etc...salariul e bunicel ,dar dupa cum a spus cineva mai sus pentru acesti bani muncesti ...Sincer am ajuns la concluzia ca o filozofie de lucru , indiferent ca e engleza ,americana ,japoneza , nemteasca etc...daca este pusa in aplicare de romani e...praff...
People leave managers , not companies...nu ?
sorelo Marti, 2 Decembrie 2014
Ai dreptate THAMY....au o publicitate agresiva si costisitoare,dar la angajatii orice greseala,provocat de stres si de lipsa de timp,se pedepseste....vor sa faci si prospetime si cartonare si bk si reduceri si nf in 2 pe tura...pt k romanii din conducerea Lidl sa fie vazuti bine...
Adrian Marti, 9 Decembrie 2014
Buna ziua , am si eu o intrebare .. mai mult o curiozitate , ma numesc Adrian si sunt din galati , momentan lucrez in Italia ptr Lidl , intretinere .. adica : curatenie , reparatii, montaje banere reclame etc ... intrebarea este exista in Romania vreo echipa de genu asta ? adica sa lucreze la chemare cand sunt defectiuni curatenii etc .. aici se pune mare pret pe chestia asta care o fac eu aici si eram curios daca in Romania exista asemenea echipe care se ocupa de intretinerea lidl multumesc anticipat, o zi buna va doresc E-mail (Thunder_2k6@yahoo.com) ptr orice eventualitate .
Lidl Vineri, 12 Decembrie 2014

Daca se uita un sef mai mare pe aceasta pagina ,noi la lidl muncim un sef si un casier pe tura,4 oameni pe zi, la profi sunt 10 oameni pe tura, ce pretentii aveti de la noi , cum putem noi sa ne descurcam? Sa va fie rusine ,va ganditi numai la profit,la eficienta mare,la oameni nu va ganditi? Cat de eficienti putem fi fara sa mancam nimic toata ziua,fara sa bem apa,la toaleta nici nu se pune problema? Suntem oameni nu roboti,pana si robotii au pauza. Va multumim.

pyr Vineri, 19 Decembrie 2014
Sorello

cat ia un adjunct sef de magazin in mana?
Imi poti spune?
ion24 Luni, 22 Decembrie 2014
Salut. Cum pot ajunge la Sediul social
Sat Nedelea, comuna Aricestii Rahtivani D.N. 72, Crangul lui Bot km. 73+810, jud Prahova ?
Am inteles ca aici trebuie sa ajung pentru a participa la evenimentul de bun venit. A mai fost cineva? Eu vreau sa vin cu trenul pana in Poiesti insa de aici nu ma descurc. Multumesc si sarbatori fericite!
baiatu Luni, 22 Decembrie 2014
ce bun venit? Aricestii Rahtivani e aproape de soseaua Ploiesti - Tirgoviste..totusi ma indoiesc ca ati primit invitatie la un eveniment fara sa primiti si indicatii de orientare. e super-simplu de gasit pe googlemaps cum sa ajungi..
@ion24 Luni, 22 Decembrie 2014
cobori la gara......iei primul taxiu ce are stampila si stie sa te duca la nedelea la depozitul lidl.........si mai simplu de atat nu stiu ce ar putea fi....p.s. se deconteaza pana la ultimul banut
ion24 Luni, 22 Decembrie 2014
Multumesc de raspunsuri. Am primit ca indicatii de orientare tocmai ce am scris si eu mai sus, insa nefiind din zona si mergand undeva langa Ploiesti pentru prima data nu e chiar simplu, mai ales ca vin de la 250 de km departare si trebuie sa ajung dimineata si la timp. Am vazut si eu pe net unde e, dar ma gandeam ca poate e vreun autobuz din gara Ploiesti Vest sau de undeva din apropiere, care m-ar putea duce direct. Stie cineva cam cat ar costa un taxi din Ploiesti Vest pana la sediu? Asa , sa-mi fac si eu o idee.
@ion Marti, 23 Decembrie 2014
intre 15 si maxim 20 de lei......sa iei numarul taximetristului sa vina sa te si ia!
ion24 Miercuri, 24 Decembrie 2014
Multumesc si sarbatori fericite tuturor!
fost angajat Joi, 25 Decembrie 2014
e simplu,in spate la carrefour militari,e un depozit foarte mare
Iulius Marti, 20 Ianuarie 2015
Salariul de casier sau de agent comercial are idee cineva cat e ? Intentionez sa ma duc cu niste CV-uri pe la magazine . Oricum din cate vad e mai bine ca la Penny ... Daca mai are cineva ceva detalii recente despre salarizare sa-mi zica si mie va rog , gen salariul este negociabil la interviu sau iti propune si accepti sau nu ..?