Forum despre Lidl Romania

alexxxa Luni, 4 Iunie 2012
Ai dreptate Loly ,Lidl nu e pt toata lumea .
La lidl se munceste fff mult nu k la Cora unde stai jos sau Auchan ....
tzitzi Joi, 14 Iunie 2012
cum aplic la LIDL in Roman?
pt. tzitzi Vineri, 15 Iunie 2012

nu stiu daca au in Roman, m-am uitat pe situ lor.

vezi si tu aici: http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro/hs.xsl/4193.htm

Ii poti contacta si direct

adica jobs@lidl.ro

sunt curioasa daca iti raspund :P

laura m. Vineri, 15 Iunie 2012
sunt firma serioasa, raspund nu va faceti griji.
vasilee Duminica, 17 Iunie 2012
alexxxa nu pot sa iti spun la ce magazin lucrez.... stii cum e treaba cu lidl! pot spune ca diferenta dintre salariii e data si de locatia magazinului, oricum nivelul stresului si munca e la un nivel incomparabil cu oricare alta companie din domeniu!
antim Luni, 18 Iunie 2012
"pot spune ca diferenta dintre salariii e data si de locatia magazinului"

stie cineva ce salarii sunt prin Brasov la LIDL? :)
mirelutza Miercuri, 20 Iunie 2012
am optat si eu ptr un post de sef adjunct de magazin pe zona ploiesti pe 30 mai ,la citeva zile am primit un mesaj ca sa le acord un scurt ragaz ptr selectionarea cv de atunci nimic azi am sunat la ei si spun ca interviurile au fost facute si ca pe adresele de mail ale candidatilor au fost trimise mesaje ca nu corespunzi postului respectiv eu n-am primit nimic de acest gen iar daca te uiti pe site companiei la cariere jobul este activ oare cit de seriosi sant
unul Miercuri, 4 Iulie 2012
poate sa imi spuna si mie cineva, daca stie ceva despre noul depozit care se deschide la iernut? conditii, facilitati, program, etc....
flo Duminica, 26 August 2012
stie cineva cat castiga un sef adjunct la lidl???
radu Vineri, 31 August 2012
pot sa va spun din experienta ca salariile sunt dintre cele mai mari in retail la noi in tara, dar pentru asta trag si pielea de pe tine :)
Am fost angajat printre primii in 2010, inainte sa fie oficiala intrarea lidl in ro, cu scolarizare facuta in strainatate.
volumul de munca este mare, chiar foarte mare, conditiile ok, atmosfera depinde foarte mult de seful de magazin, dar mai mult de seful de vanzari si director.
despre salarii ... depinde de locatie, este diferenta intre oras mare si oras mic, cca 20% din salarul de baza, si trei nivele de salarizare - creste dupa fiecare an.
Salarii anul trecut: lucrator comercial 1000-1400, sef adjunct 1800-2200, sef magazin 2300-2800 net.
radu Vineri, 31 August 2012
ore suplimentare sunt, depinde si de magazin si de perioada anului. de platit nu se platesc, dar daca seful de magazin este corect, iti calculeaza orele si-ti da liber.
teoretic se lucreaza cu 2 zile libere/sapt. daca sunt in timpul sapt obligatoriu trebuie sa fie legate, daca una pica duminica, cealalta poate sa fie oricand in timpul sapt. - dar aceste detalii rar se respecta.
maria Marti, 4 Septembrie 2012
de acord cu radu.
mihaighita119@yahoo.com Miercuri, 5 Septembrie 2012
Domnilor parca politica firmei este sa fie angajati cei tineri care au o facultate , ce cauta cei in virsta de pe vremea Plusului in functii de directori zonali care fac regulile dupa bunul plac ? spaga la angajari si numai cunoscuti si prieteni ?
claudia Miercuri, 5 Septembrie 2012
mihaighita: la ce referi mai exact?
jan Joi, 6 Septembrie 2012
la galati se fac angajari?il mai deschid cand asta?
vlad alexandrescu Vineri, 7 Septembrie 2012
Deci am un prieten din ploiesti care lucreaza acolo si tot a povestit ca de 1 luna jumate de munca intensa nu a primit bani(el lucreaza la depozit) toti nu au primit bani cei de sus motivand:ca nu stiu ce probleme au, deci in alta parte sa mai intamplat sa nu primeasca salariul la timp ,acest prieten nu a primit nici in prezet salariul
critina Sambata, 29 Septembrie 2012
stie cineva unde se depun cv pt lidl galati
MM Duminica, 30 Septembrie 2012
poti trimite CV-ul la jobs@lidl.ro.

In Galati vor fi doua magazine, in cartierele Siderurgistilor Est (Intersectia Fara Rost, pe strada General Dragalina, numarul 1) si Micro 18 (strada Oltului, numarul 3).
MARIA Miercuri, 10 Octombrie 2012
daca stie cineva dintre cei care citesc aceste pareri va rog sa imi spuneti si mie daca mai exista si alte magazine in care sefii adjuncti se poarta urat cu casierii (jigniri in general si comportament neprofesionalist,mai simplu abuz in funtie)!
va multumesc !si astept parerile voastre!
mary Joi, 11 Octombrie 2012
cand se deschide lidl galati?mi-as dori sa ma angajez si eu!