Forum despre Lidl Romania

swetie Luni, 22 Octombrie 2012
buna tuturor!!!!! maine merg sa semnez contractul cu cei de la lidl.............sa speram ca v-a fii bine..........poop
Ionela Luni, 22 Octombrie 2012
care Lidl, din ce oras?
valy Vineri, 26 Octombrie 2012
buna,va rog sa imi spuneti si mie cand se deschide Lidl in Galati,si unde pot aplica un cv.multumesc
cia@ Sambata, 27 Octombrie 2012
da Mariana sunt sefi adj care se poarta ff urat cu angajatii. se antampla tot din cauza noastra ca nu avem curaj sa spunem inspectorului de zona, multi nu stiu ce se antampla an mag pe care le conduc.
miro Vineri, 2 Noiembrie 2012
Fratilor am citit ce scrie mai sus dar nu stiu cum sa va spun ca situatia este total alta programul de munca in magazinul in care lucrez eu este de dimineata de la ora 6 si pana la ora 15 schimbul 1 si de la ora 14 si pana nu mai stii de tine seara.
Daca nu termini treaba esti tras la raspundere si esti pus sa dai cu subsemnatul pe hartie de ce nu ti-ai terminat treaba .
De fiecare data cand se anunta ca trece cate un sef pe la magazin se dezlantuie iadul sefii de magazin sunt stresati de seful de vanzari care la randul lor erau stresati de alti sefi si asa mai departe insa toate aceste "stresuri" se rasfrangeau asupra noastra.
Este de cosmar
alex Sambata, 3 Noiembrie 2012

Luni trebuie sa semnez si eu contractul pentru casier! nu stiu ce sa fac.

vasi_cori Joi, 15 Noiembrie 2012
buna!a fost cineva recrutat pentru postul de casier ptr lidl care se va deschide la galati?
rares Vineri, 16 Noiembrie 2012

si eu lucrez in lidl barlad vaslui

xxx Miercuri, 21 Noiembrie 2012
mai sunt si magazine un care se lucreaza cu drag;)
maria Joi, 22 Noiembrie 2012
buna! stie cineva mai sant locuri libere la lidl galati si unde se pun cv-uri ?
simi Miercuri, 28 Noiembrie 2012
Buna ziua
As avea si eu de spus ceva, nu stiu salariul desi unii spun ceva altii spun altceva, ca nu se platesc orele suplimentare....... si eu lucrez in acest domeniu de 10 ani si nu am vazut nicio data un ban in plus pentru orele suplimentare pe care leam facut sau libere ca asa este la patron nu iti convide iti arata usa ca doar stau la coada candidatii.
La lidl din Galati am depus si eu un CV si am primit un raspuns foarte rece mentionez ca pentru post de casier (ca casier, gestionar lucrez de 10 ani) ca cica nu sunt apta pentru acest post si ce samai zic ca am facultate cu diploma si stiu si limba Germana,
Nu stiu ce trebiue ib ziua de astazi sa ai in CV pentru un simplu post de casier.
x Duminica, 2 Decembrie 2012
simi, acela este un raspuns standard pt toata lumea care nu a fost selectionata, depinde ce cauta seful de vanzari ce raspunde de acel magazin.
yyy Sambata, 8 Decembrie 2012
e mult stres si munca fizica,n-ar fi asta rau dar cand vezi ca mai vin sefii la tine si niciodata nu sunt multumiti si itit cer tot mai mult sau spun ca nu e bine si tot asa ti se face sile ptr. niste banuti cred ca nu merita sa ne slugarim la ei si ce e cel mai rau sunt sefii
yyy Sambata, 8 Decembrie 2012
s-au trezit sefi peste noapte si dau ordine dar altii nici ei nu stiu ce au de facut ,sunt dezorientati si nu stiu sa-si coordoneze echipa de aceea duce si la mai multe ore de munca,te hamalesc de te rup pe sala si apoi tre sa mai si zambesti la casa si sa fii rapid cand tu nici apa sau sa mananci nu apuci decat spre sf. programului .
mariana Joi, 20 Decembrie 2012
buna.
eu lucrez la un market unde se munceste mult si se plateste prost
mi-as dori un loc de munca unde se munceste tot asa de mult , dar se plateste mai bn.
sau cel putin ar fi apreciata munca.
sunt casier sef , am o multime de atributii, si responsabilitati , intr-un m,agazin cam .... dezorganizat.
conceptul german este departe de cel al romanilor, desi , poate sunt manageriate mag lidl tot de romani, este altceva. eu imi doresc de mult sa lucrez intr-un magazin lidl; imi plac aceste magazine , dar , desi am trimis cv , nu am reusit sa obtin un interviu. ma poate ajuta cineva? am si un baietel de crescut, deci , mi-ar fi de folos si un salariu mai bun fata de 668 lei. multumesc
mariana Joi, 20 Decembrie 2012
problema e , ca peste tot este asa, in ce priveste sm , adj , etc
eu sunt casier sef , sef de tura in lipsa sef mag si adj , preiau o parte din treburile lor , iar una dintre adj. nu stie sa faca ceea ce fac eu
dc ar trebui sa fac eu ce fac ei?
gaby Miercuri, 9 Ianuarie 2013
am terminat o facultate in 2008 in domeniul meu ca sa te angajezi trebuie sa dai spaga 5000 de euri nu am , inainte am lucrat ca vanzatoare la un chiosc am cursul de vanzator= lucrator comercial
vreau sa muncesc in lidl nou , cel care nu s-a deschis inca in galati
sunt o fata isteata ,,am greutati mari in familie;; '' vreau sa muncesc pe orice post in acest magazin din cartierul ICFRIMU , CEL CARE INCA NU E DESCHIS IN GALATI
VA ROG TELEF 0770 728 169
mary Joi, 10 Ianuarie 2013
sunt din Galati am inteles ca se m-ai deschide un lidl ,dupa opiniile voastre ,pe care vi le respect am ramas cu un gust amar ,eram si eu interesata de un post ,tot ce se petrece in hipermarketu- rile de la noi suntem tot noi romanii vinovati pentru ca ne mancam unii pe altii , la fel ca si in alte firme din Galati (Arcelor mitall) toata lumea vrea sa conduca... sa fie sef...
mary Joi, 10 Ianuarie 2013
vreau sa o intrb pe Gaby daca a aflat unde se depun cv.-urile pentru lidl din ICFRIMU
angela Sambata, 19 Ianuarie 2013
AM AUZIT CA SE DESCHIDE SI IN I.C .FRIMU LIDL DAR NIMENI NU SPUNE EXACT UNDE SE POT TRIMITE CV-URI.SE POT PUNE SI LA MAG.LIDL DIN MICRO 18 . CINE STIE VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI CU UN MIC RASPUNS.IMI DORESC SA LUCREZ INTR-UN SUPERMARKET MARE NU IMI ESTE FRICA DE MUNCA.