Forum despre Lidl Romania

ex-lidl Duminica, 4 August 2013

pt curiosul
salariul unui sef de vanzari poate sa ajunga pana la 7500 , depinde cat de multe magazine ai in subordine.

Emanuel Marti, 6 August 2013
Salut. Aveti idee cat poate ajunge salariu unui Responsabil Amenajari Magazine - Lidl?

Cum sunt tratati angajatii de la un sediu regional ?

Se sta peste program ? Se platesc orele suplimentare sau se dau libere in schimb?
Contact Marti, 6 August 2013

aveti cumva un nume si un contact telefonic/email al responsabilului cu securitatea in Lidl?

Multumesc frumos!
Eli Joi, 8 August 2013
Ce masini de serviciu au cei de la Lidl - Chiajna?
Emanuel Joi, 8 August 2013
Nu mai doreste nimeni sa dea info ref la cele 3 intrebari de mai sus?
ion Duminica, 11 August 2013
Din cate stiu eu orele se platesc iar despre masini :sunt nemti deci au vw sau/si skode
Gigik Joi, 22 August 2013

Buna ziua!
De Lidl-ul din Tl.stie cineva, ceva? Am fost contactata ca, in urma interviului, eu am fost aleasa! Practic, zilele de sambata si duminica , lucrate, se platesc dublu, sau nu?

ex-lidl Vineri, 23 August 2013
pt gigik
zilele de sambata sau duminica nu se platesc dublu , se considera ca fiind zile de munca normale , pt ca din 7 zile cate are o saptamana , lucrezi 5 , iar 2 sunt libere , deci lucrezi sambata si duminica , iar joi si marti esti liber . du-te sa vezi ce si cum ,oricum nu poti decat sa pierzi , caci de castigat nu prea sunt sanse !
Gigik Sambata, 24 August 2013
pt.ex-lild
Multumesc! Banuiam eu ca asa este! Deci, ore suplimentare lucrate, la greu, insa neplatite.
La interviu am inteles ca nu esti obligat sa ramai peste program, dar angajatii raman pt.ca au nevoie de bani! Care bani, daca nu sunt platite?
Oi vedea eu ce si cum!
Revin.....
@Gigik Marti, 27 August 2013
orele de sbt si duminica nu se considera duble si nici nu cred ca vreo firma le-ar plati dublu din moment ce legea din romania nu prevede asa ceva. se plateste un spor la salariu de 10 sau 15% din salariul brut al fiecaruia in parte (adica cam 1 leu, un leu si ceva) in plus pe ora fata de salariul brut fix. adica 2000 brut se imparte la 160/168/174 sau cate ore sunt norma in respectiva luna si rezulta 12,5 lei ora. si 10% din 12,5 ron = 1, 25lei in plus pe ora adica 13,75
minu Joi, 29 August 2013
salutare stie cineva cam care este salariu pentru un director de magazin?
anonim Sambata, 31 August 2013
STIE CINEVA DACA SE POATE TRECE DUPA O FUNCTIE DE SEF MAGAZIN PE O FUNCTIE DE ADJUNCT SEF MAGAZIN SAU CHIAR CASIER FARA A SE LUA MASURI ASUPRA ACELEI PERSOANE
ex-lidl Luni, 2 Septembrie 2013
pt minu
salariul unui sef de magazin este in jur de 5000 ron , brut , si variaza in functie de vanzari , numar de personal , eficienta si randamentul scos , plus cum iti iese inventarul . de asemenea , si seful de vanzari poate sa influenteze salariul unui sef de magazin .
thor Sambata, 7 Septembrie 2013
salutare!
am si eu o intrebare, imi puteti spune, va rog, cam care este procesul de recrutare pentru un director de zona si care este aproximativ salariul pentru aceasta functie?
multumesc
ex-lidl Duminica, 8 Septembrie 2013

pentu thor
un director de zona , inseamna minim 3 ani vechime intr-o pozitie similara , de preferat in comertul alimentar.
vei raspunde in medie de 3 sau 4 judete ,asta poate sa fie 10-14 magazine , zile libere doar teoretic ,telefonul suna de la 6 dimineata pana la 1 sau 2 noaptea , in functie de situatii, si crede-ma tot timpul sunt situatii , trebuie sa dai oameni afara , cu sau fara motiv , sa conduci inventare si sa ai cat mai putine pierderi , sa iti iasa eficienta si randamentul cerut , plus restul lucrurilor , adica mai pe romaneste totul !!!
mult succes , daca reusesti .

pt ex-lidl Luni, 9 Septembrie 2013
directorul de zona nu este acelasi lucru cu seful de vanzari!!!

eu nu am vazut vreun director de zona (director vanzari) la niciun inventar, oameni afara fara motiv iarasi nu am vazut. ca au demisionat pt ca nu ai timp sa termini returul si promo-ul la timp si stai nepontat e alta.
pt pt ex-lidl Luni, 9 Septembrie 2013
prietene drag nu ai timp sa termeni returul si promo-ul PT K NU AI ANGAJATI.... CU 2 ANGAJATI CE SA TERMINI.....poate pe tine care le ia apararea la acesti ANGAJATORI FARA SCRUPULE...si stai nepontat ca sa realizezi eficienta,nu ca vrei tu...
pt ex-lidl Marti, 10 Septembrie 2013
pai nu le lua nimeni apararea, dar spuneam ca isi dau oamenii demisia fara a mai fi dati afara pt ca s-au saturat sa stea mai mult de 50% din zi in magazin, uneori si nepontati pt a se ajunge la minunata eficienta.
curajosul Miercuri, 11 Septembrie 2013
Despre Lidl Alba Iulia ce stiti? Cand se deschide? Cine este director? Dar director adjunct?
raul12 Joi, 12 Septembrie 2013
nustiu din cate am inteles prin noiembrie , eu am fost angazat la lidl alba si astept sa ma sune sa plec sa ma specializeze !!