Forum despre Linea Directa Communications - Studio Moderna Fashion Group (Top Shop)

iulia Marti, 5 Februarie 2013
Buna,am si eu o intrebare,maine trebuie sa incep un training la cei de la Studio Moderna si am auzti ca daca nu treci de testul final trebuie platit,este adevarat?
a Joi, 7 Februarie 2013
am si eu interviu la ei si vreau sa stiu exact, sa nu pierd timpu de pomana. Deci salariu pt 8 ore e de 800 ron? + bonuri de masa? din ce am citit pe aici am inteles ca se dau si bonusuri in functie de vanzari. Care e procentul exact din vanzari? Sau cum se calculeaza acel bonus?
MLD Vineri, 15 Februarie 2013
Am fost ieri la interviul firmei studio moderna..nu conteaza cat a durat cum ne au aburit..problema este dk se vor tine de cuvant in privinta salariului si altele ...eu am o singura problema semnarea contractului de munca gandesc k dk nu o sa fiu pt asta si vor decide k dupa 3luni sau 6luni sa plec voi mai plati bani pt calificarea pe care o vom face incepand de pe20feb(ne au spus k dk plecam dupa3luni platim200E sau dupa6luni150e).Poate cineva sa mi raspunde va rog???multumesct anticipat
LMLD Vineri, 22 Februarie 2013

Pana acum nu am avut probleme cu superrvizorii, m-am inteles de minune cu ei.

ana Vineri, 15 Martie 2013
buna! Din lipsa de bani m am angajat si eu la acest job, numai ca nu mi place deloc, vreau sa plec insa sunt conditionata de clauza cu 200 de euro. Intrebarea mea este urmatoarea: Este cineva care a semnat contractul in martie1 2013, a plecat dupa teste si a fost obligat sa plateasca cei 200 de euro?
Dori Miercuri, 27 Martie 2013

Am lucrat si eu aproximativ 2 luni acolo, intr-adevar este stres, oamenii sunt foarte greu de convins. Banii i-au dat la timp, nu am ce sa zic dar sunt putini.Nu ti se explica nimic, iar atunci cand doreste clientul ceva produsul nu mai este pe stoc.De supervizoarea mea nu am ce sa zic de rau,a fost draguta, nu a tipat niciodata.Eu am fost foarte aproape de intrarea in target, mi-au dat mereu un feedback pozitiv, m-am straduit din rasputeri, dar intr-o zi pe nepusa masa, dupa 2 ore de munca, am fost chemata in sedinta si culmea nu de catre supervizoarea mea ci de catre o alta, sedinta in care mi-au spus ca nu mai putem continua ca nu am decat 4 euro pe ora.De fapt aveam aproape 8.Asta este, am plecat cu fruntea sus si poate nu sunt eu facuta pentru vanzari, dar nici ei nu sunt in totalitate transparenti.Bafta in continuare celor care se angajeaza si sa aiba mai mult noroc decat mine.

alex Marti, 2 Aprilie 2013

Buna, in legatura cu asa zisa specializare si plata ei in caz de demisie, eu stiu ca ti se pot cere astfel de despagubiri doar daca trainingul ti se face de catre persoane acreditate ( nu persoanele fin companie) nu de catre cineva care a ajuns supervisor.( as vrea sa vad pe cineva dat in judecat ca nu se potriveste cu jobul, c'mon!!!) Eu am avut clauza asta pe 400 de euro la valoris si am plecat fara sa stau pe ganduri, precizez ca a fost in urma cu 2 ani si nu am patit nimic, chiar le-am zis sa-mi trimita factura pe email. Nu exista asa ceva!

mmm Joi, 25 Aprilie 2013
cam cat este salariul? ca m-au sunat si pe mine astazi sa ma duc la interviu...si nu stiu ce sa fac
elenis91 Miercuri, 8 Mai 2013
buna..deci daca am plecat pur si simplu fara sa semnez aceea demisie mai devreme de 3 luni sunt sau nu sanse sa ma trezesc data in judecata de ei??va rog raspundeti-mi daca ati fost in situatia asta sau ce credeti.multumesc!
Miki Vineri, 17 Mai 2013
Buna elenis91! am fost in aceeasi situatie ca si tine, am plecat fara nici o problema. Adica mi-au trimis niste hartii acasa dar asta a fost tot.
George Luni, 20 Mai 2013
Buna ziua,

Am fost invitat la un interviu pentru postul Senior Logistic Coordinator.
Stie careva care sunt salariile cu aproximatie? In vanzari am vazut cum sta treaba. Merci,
GICU Vineri, 24 Mai 2013
Salut,
Si pe mine m-au chemat tot pentru postul de Senior Logistics Coordinator. Stie cineva ce salarii sunt si cum e la acest departament ? Banuiesc ca trebuie sa fie pus la punct departamentul dat fiind numarul de reclamatii....
Multumesc
Ileana Vineri, 31 Mai 2013
Ar trebui sa se inteleaga ca Studio Moderna angajeaza persoane dornice sa-si dezvolte un traseu in domeniul vanzarilor. Ca si etapa de inceput, pentru cei care nu au ales sa vina la interviu, pot incerca , si de abia apoi isi pot forma o opinie corecta. Ca si companie multinationala avem valori si principii bine inradacinate, credem ca oamenii sunt baza noastra reala! .Eu sunt angajata la Studio Moderna si cred ca atunci cand esti motivat si dornic sa te dezvolti din punct de vedere profesional constant, lucrurile vor merge in directia pe care ti-o doresti. Mult succes tuturor. Eu, personal, va sfatuiesc sa incercati, Nu aveti nimic de pierdut!!!
marius Vineri, 31 Mai 2013
Poti sa te duci la un interviu pentru a cunoaste cu adevarat compania..parerile sunt impartite ..oamani diferiti cu experiente diferite
Maria Miercuri, 3 Iulie 2013
Buna. Stie cineva detalii salariale si conditii de munca pentru postul de back office asistent?
yo_nr1 Luni, 8 Iulie 2013

am citit comentariile de aici si ceea ce pot sa va spun ca azi am fost chemat la interviu si ne-a aratat istoricul comaniei STUDIO MODERNA (TOP-SHOP) , despre salariile care sunt,bonusurile, programul flexibil si cam atat la prima etapa.La etapa a doua cei care au ramas (eram intr-o sala vreo 7 insi) ne-am intrebat date personale(nume, prenume, daca ai mai lucrat in asa domeniu ca consultant vanzari, cum trebuie sa fie o un angajat pt ca firma sa aiba succes si la final mi-au zis daca am aspirator acasa si sa le vand aspiratoru cat mai convingator..Dupa asta am plecat si am asteptat apelul lor cu felicitarile de rigoare ca am trecut etapa a doua.Maine urmeaza prima zi de trainning si o sa revin..

dianaaaa Vineri, 12 Iulie 2013

Salut,
Si eu lucrez la studio moderna...ma impiedica sa plec doar clauza aceea cu 200 de euro daca pleci mai devreme de 3 luni,si 150 euro daca pleci mai dereme de 6 luni...a plecat cinea de curand din firma...si daca da,a platit clauza?mersi pt raspunsuri

Nikky Duminica, 4 August 2013
Buna ! Am fost sunata pt un interviu pe postul de operator call-center , dar mi s-a spus ca interviul va dura 3 ore . De ce atat si in ce consta ?? Daca imi poate raspunde cineva , as fi recunoscatoare ! Sunt putin sceptica in privinta firmei...Merci !
Moi Duminica, 4 August 2013

@Nikky

Buna...Esti "putin sceptica"? Ai idee cu ce se ocupa Studio Moderna ? Ai idee despre trecutul companiei ? ......
Ideea e ca , mai bine mergi la interviu si vezi exact ce se intampla. Ca o informatie suplimentara pentru tine , interviul dureaza 3 ore din cauza unor "proceduri" care cred ei ca ii ajuta foarte mult in gasirea unui angajat "perfect". Eu cred ca ar trebui sa incerci, si vezi ce iese.

anonim Luni, 12 August 2013
Buna Dragilor,
Timp de 4 ani jumatate am lucrat in acaesta firma, am pornit de jos - operator vanzari prin telefon. Ca sa faci fata conditiilor de munca iti trebuie nervi de otel taticule, clientii- oameni diferiti, supervisori trasi la raspundere pt activitatea de call center.
Btw nu TOP-SHOP minte clientii, voi ii mintiti facand din produse Dumnezeul pe pamant, stiu cum este sa fi agent 1 jumatate asta am fost.
Colaborarea mea cu SM a fost una exceptionala, oameni extraordinari de la colegi pana la superiori.
SM m-a invatat ce inseamna prietenia, munca in echipa, atitudinea, cand sa vorbesc, cand sa tac, m-a invatat ce inseamna standardul de performanta si PROFESIONALISMUL.
Asadar eu recomand Studio Moderna si fara ipocrizii, ca nu este firma lu` mama. cu atitudine, perseverenta, optimism si calm poti catiga si cate 2000-3000 de lei pe luna si nu ma refer la top performeri!