Forum despre LMS International

Compania LMS International a fost achizionata de Siemens Industry Software Romania.

Va invitam sa continuam discutiile pe pagina dedicata companiei Siemens Industry.

Mihai Luni, 10 Martie 2014
Destul de vechi pe piata din Brasov. O firma serioasa, inca in crestere, parte a unui concern belgian achizitionat de Siemens acum ceva vreme. Domeniul de activitate este cred unic in Romania.
Mediul de lucru extrem de placut, colegii seriosi, managementul de calitate.
Salarii in jurul mediei pietei, cel putin in Brasov, iar pachetul aditional de compensatii foarte atragator.
linux4life Luni, 5 Mai 2014
O firma serioasa(cum nu stiu alta in bv) cu conditii bune de lucru.
Mihai descrie f bine realitatea.
Alex...probabil a gresit firma.

Recomand LMS oamenilor seriosi.
ODODODODO Marti, 10 Iunie 2014
Salutare!

Poate cineva sa ofere mai multe informatii despre un post de Product Development Engineer si despre LMS Brasov in general?

Ma intereseaza mult mediul de munca, atmosfera, managementul, timpul liber pe care ti-l permite (in ce masura trebuie sa lucrezi overtime si este platit overtime-ul?.

Care sunt beneficiile pe care le ofera persoanelor din afara Brasovului?

Multumesc anticipat!
Dorel Marti, 16 Septembrie 2014

Nu se fac angajari la LMS ( acum Siemens ).
Multe companii pun pe BestJobs anunturi ca sa faca colectie de CV-uri si sa creeze
presiune in plus pe cei care lucreaza deja la firma.
Trebuie cumva justificata activitatea si salariile celor de la HR.
In caz ca gasesc ceva gen "choix a la creme" care sa stie 5 limbi straine, 50 de programe si limbaje,
cu facultatea la Hardvard si care sa accepte salariul de 400 euro eventual poate atunci
o sa angajeze.
Eu nu inteleg de ce la HR sunt tot felul de persoane de la litere si pshihologie
care habar nu au de lumea IT.

fake Marti, 21 Octombrie 2014

Cum sa cheme la interviu un programator php pe un post de c++?
Oare persoanelede la hr iau salar in functie de numarul interviurilor si de numarul
anunturilor fake pe diferite site-uri ?