Forum despre Loedige Machine SRL

ADMIN - undelucram.ro Sambata, 11 Mai 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Loedige Machine SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Loedige Machine.

Who Cares? Luni, 27 Mai 2013
Am lucrat destul de mult la aceasta firma. Pot spune si bune si rele despre ea.

Parti bune:
- Salariu platit la timp, cu citiva banuti mai maricel decit in alte locuri
- Ore suplimentare platite (personal n-am prestat nicio ora suplimentara)
- Program destul de normal
- Nu prea se lucreaza (ma refer la birouri) in weekend

Parti rele:
- Conducere primitiva, chiar daca majoritatea angajatilor sunt tineri, nu-i intereseaza deloc nevoile acestora: nu ai voie sa asculti muzica la birou, nu ai voie sa vii in sandale, directorul e deranjat daca este o atmosfera mai distinsa, chestii din astea tip comuniste.
- Promit mult, din care nu se concretizeaza nimic.
- Majorari de salariu inexistente. Cu cit te-ai angajat cu atit pleci. Eventual dupa 2-3 ani primesti o prima de citeva sute de lei
- Chiar daca este o firma mica nu duce lipsa de personal TESA parazit. Aici ma refer la directoare economica si la colega care se ocupa de secretariat/HR. Inainte sa plec a mai aparut un director din Germania, nevasta acestuia si inca un neamt. Nici astia nu fac mare lucru in firma dar toc banii fara nicio remuscare.
- Lipsa de dotare, atit la birouri cit si in hala, unde 4-5 muncitori impart o trusa de scule. In schimb directorul a primit recent masina noua, iar celalalt director, cel neamt, conduce un Tuareg.
- Directorii fumeaza peste tot, fara sa tina cont de restul angajatilor. Si de aici se vede respectul pe care ii acorda acestora. Practic ei sunt singurii fumatori, iar restul de 20 de oameni sufera din cauza lor.
- Daca va hotariti sa va angajati la aceasta firma aveti grija sa puna toate promisiunile pe hirtie si sa le semneze,

Cine mai direste detalii sa intrebe aici.
Byron Joi, 12 Iunie 2014
Salut, are cineva o persoana de contact si un mail ca sa imi incerc norocul la ei?mersi
who cares Sambata, 5 Iulie 2014
Incearca aici: romania[at]loedige.com
Sau poti sa duci CV personal si lasi la poarta.
Eu zic ca nu se merita. Dupa ce am plecat majoritatea angajatilor cu vechime s-au carat deoarece nu au vrut sa mareasca salariile. In schimb au angajat alti oameni, incepatori, pe salarii mai mari.
Intre timp a mai venit inca o directoare. S-a ajuns la cite un director la 2-3 angajati.
Maria Luni, 14 Iulie 2014
Care este programul pentru personalul tesa? Au transport catre firma?
who cares Duminica, 20 Iulie 2014
Program 8-16:30.Daca stai in mun BV asigura transportul.
Maria Marti, 2 Septembrie 2014
In weekend esti obligat sa lucrezi?
who cares Duminica, 21 Septembrie 2014
Cei din birouri lucreaza mai rar in weekend, muncitorii regulat.