Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

marian Vineri, 21 Noiembrie 2014
M-ati omorat cu alea 250 de zile,nu intelegeti ca in momentul cand se apropie de expirarea termenului firma se dizolva sau mama dracului mai stiu ce face,acum trebuie inaintate plangeri penale la Parchetul de pe langa Judecatoria Arad si plus de asta cineva care se pricepe sa intocmeasca o plangere on line dupa care sa o trm la toate institutiile statului si mass mediei,cineva trebuie pana la urma sa se sesizeze din ofici
Terminati-va cu cele 250 zile,asa nu vom face nimic,v-a fi prea tarziu
Astept pareri si sa facem ceva concret ca vad ca toti postam fel de fel de comentarii in rest nimic
Intrebare:cati dintre voi a inaintat vreo plangere penala Parchetului sau alte institutii ?
mihai Sambata, 22 Noiembrie 2014
Buna eu trebuia sa plec acum 2 luni si nimik am trimis 3-4 faxuri pt rezilierea contractului si nimik daca va hotarati sa facem cv sunati-ma nr meu de tel 0736649887
marius Sambata, 22 Noiembrie 2014
Mai este cineva din Botosani care tre sa plece pe 24 noiembrie ca pe mine nu ma sunat nimeni deocamdata sa ma informeze despre plecare si nu am niciun raspuns sigur ca voi pleca. Nu m-am informat din timp ce se intimpla cu aceasta firma si mam dus ca prostu si am platit si eu taxele. Cred ca mam tapuit singur. Sunati-ma pe nr 0745 764 136 sa colaboram si sa vedem ce se mai intimpla. Normal ar trebui sa plec luni 24 noiembrie la o fabrica de ambalat braduti daca mai este cineva in cazul meu sunatima.
cosmin Sambata, 22 Noiembrie 2014

eu sunt deschis la orice parere aveti despre a ii da in judecata...sau sa mergem acolo dar e cu mult mai greu prin prisma faptului ca suntem din toate colturile tarii....nu mai stiu cum dar trebuie pedepsiti iar noi sa ne recuperam banii...

ioji Sambata, 22 Noiembrie 2014

haideti sa stabilim o zi in care sa ne adunam undeva in arad cu o televiziune presa orice si sa mergem la ei la parchet politie si unde mai trebuie..0733061165 lasati comentarii
o data in care sa ne adunam in arad si sa incercam sa facem ceva

ioji Duminica, 23 Noiembrie 2014

sigur cosmine asa ar trebui sa facem sa ne adunam cu totii si sa facem ceva sa plateasca.
am sa fac si o plangere penala sa vad poate poate

marian Luni, 24 Noiembrie 2014
Eu,asta incerc sa va spun,plangeri penale,ptr Arad cam greu ,distanta mare,eu cel putin,fac 14 ore de mers cu mijloacele de transport
dana b. Luni, 24 Noiembrie 2014
eu spun sa va adresati Oficiului de PROTECTIE A CONSUMATORULUI DIN ARAD , ptr cei care sunt din alt judet este indicat sa trimiteti un FAX cu RECLAMATIA facuta un fax cu copia de contract si chitanta pt cei 490 lei dar sa si sunati totodata !! sesizarea la OPC trebuie sa aiba nr de inregistrare !
tel .0257.0257.049
fax. 0257.257.047
- sa va adresati politiei din ARAD ,,, nu doar unul , ci toti care ati fost inselati -- cu contractul dat de la firma ,, cu chitanta pe care ati platit 490 lei ,, cu analizele care au costat 200 lei ! faceti copii si depuneti .le la dosarul politiei !
Este clar ca firma se ocupa de excrocherii si sarlatanii ,,, importanti sunt cei 490 lei pe care ii castiga de pe urma celor care se inscriu , aceasta este defapt afacerea lor sa va ia banii ! !
EU VA DAU UN SFAT , DECAT SA VA PLANGETI PE FORUM , MAI BINE ACTIONATI CAT MAI REPEDE ,DAR IN GRUP , , SUNATI-VA UNII PE ALTII, CAUTATI-VA SI SESIZATI ACEASTA HOTIE !! AM SA INTRU SA CITESC SA VAD DACA CINEVA DIN CEI INSELATI A FACUT MACAR UN PAS !
alex Marti, 25 Noiembrie 2014
Oameni buni trebuie sa facem ceva neaparat pentru ca este vorba de banii nostrii trebuie ca sa ii oprim odata eu si cu viitoarea mea nevasta trebuia sa plecam la ferme de animale in data de 17.11.2014 si nea amanat pe 24.11.2014 si nu nea anuntat nik pur si simplu refuza sa raspunda la telefon si o doamna de acolo a recunoscut ca nu exista acele numere de mobil si fax ....sunt si eu alaturi cu voi daca vreti cu adevarat ca sa ii distrugem pe nemernici...contactatima cand va adunati toti ca sa venim si noi 0733866459
FLORENTINA Marti, 25 Noiembrie 2014
Salut!Eu impreuna cu sotul meu am stabilit o intanlire cu aceasta firma pentru joi 27.11.2014-dorim sa plecam la lucru intr-o fabrica de dulciuri,speram sa nu fie teapa.Noi venim de la 500 km distanta,si trebuie sa fim increzatori.Iar in situatia in care nu se vor tine de cuvant vom chema televiziunea.Va tin la curent
marian Marti, 25 Noiembrie 2014
Florentina,tu chiar nu ai inteles numic din ce am postat noi?stati linistiti,cheltuiti-va banii in alt scop
ioji Joi, 27 Noiembrie 2014
oameni buni cel mai bun lucru e sa ne adunam si sa mergem la politia din arad ii vor lua la audieri ca si in oradea poate ati vazut si voi la stiri....trebuie sa ne adunam si noi sa ne sunam si sa organizam o intalnire 0733061165
ioji Joi, 27 Noiembrie 2014
FLORENTINA faceti o mare gresala daca va duceti si semnati acel contract....cu 1400 lei plus drumu mai bine va cumparati ceva in casa de cat sa ii donati acestei firme crede.ma
marian Sambata, 29 Noiembrie 2014
Eu,am trimis plangerea penala catre Parchetul de pe langa Judecatoria Arad
gabriel Sambata, 29 Noiembrie 2014
0766246964 sunatama si pe mine cand va hotarati sa mergetii in arad ms
alexus Sambata, 29 Noiembrie 2014

vorbe, vorbe, vorbe! pai hai sa ne adunam! cand, unde, cum?
chiar atat de prosti suntem? raspuns: da!

marian Duminica, 30 Noiembrie 2014

Am urmarit toate postarile ,ce aveti?va este frica?nu,nu va este frica,ati dat niste bani si traiiti cu impresia ca totusi va suna,nu se va intampla niciodata
Va doare mana sa faceti o planger penala?

marian Duminica, 30 Noiembrie 2014
Din punctul meu de vedere,este foarte greu,transportul,te intreb,ai facut plangere penala
emilia Duminica, 30 Noiembrie 2014
ai primit raspuns la plingerea ta Marian?eu cred ca sunt toti pe aceeasi mina.
Alexandru.N Luni, 1 Decembrie 2014
salutare , trebuia sa plec cu aceasta firma in germania la data de 17-11-204! sunt din bucuresti si am cheltuit pe drum 1400 lei 300 hotel 2 persoane ,pentru ca nu mai eram capabil sa conduc inapoi. Au trecut 30 de zile calendaristice de cand am semnat contractul fara sa il citesc pe tot , ajunga.nd la masina am citit , contract de mediere etc etc , vrajeala ....mi-am dat seama ca e teapa dar cum speranta moare ultima am lasat-o asa...acum o saplec in anglia la o spalatorie la cativa prieteni din bucuresti care sunt plecati de cca.1-2 ani , 35 lire /zi iar pe saptamana iti opreste 40 lire pentru chirie , 2 baieti in camera! dar , la cine ma duc , fiiind multi au inchiriat un apartament dragut cu 400 lire si stau numai ei , si voi locuii cu ei ! Ca sa nu ma abat de la subiect ,tin sa precizez ca nu veti rezolva nimic facand plangere ,este interzisa implicarea mass-media televiziune etc ,in caz ca ati apelat la aceste institutii o sa fiti amendati...nu cred ca merita , iar plangerea la parchet si opc privind contractul acela pe care l-ai semnat fara sa il citesti nu face decat sa va puna pe drumuri ...veti primi in caz de achitare 15% din valoarea achitata....cam 60 de lei ..bataie de joc ,,, totul e legal !!! v-am spus ce am aflat de la avocatul care s-a ocupat de divortul parintilor mei ! o zi buna si imi pare rau ca,datorita entuziasmului si saraciei acceptam sa semnam orice