Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

marian Marti, 2 Decembrie 2014
Faceti plangeri penale,sa vada ca suntem multi pacaliti in tara,si asa numai avem numic de pierdut
Nu bateti niciun drum la Arad.in faza de cercetare penala,se va constitui comisie rogatorie de cei de la Arad si ve-ti fi audiati la locul de domiciliu (Politia de la locul dvs de domiciliu)
Pana la instanta de judecata mai este drum lung,pana atunci faceti plangeri penale
Daca nu l-am citit contractul de mediere la momentul respectiv,draga dl.Alexandru,asta nu inseamna ca firma trebuia sa ne insele,asta este inselaciune
ioji Marti, 2 Decembrie 2014
se pare ca nu are nimeni de gand sa organizam o intalnire
haideti sa stabilim o data in care sa putem venii mai multi 9,10 11 din astea 3 care vi-ar fi cel mai bine? astept sa ma sunati si sa stabilim in care din cele 3 zile ar fi mai bine sa ne adunal si sa mergem la politie si la acesti excroci......0733061165
vulturu39 Miercuri, 3 Decembrie 2014
Oare cine are cel mai recent contract? Am nevoie de aceasta informatie pentru evaziune din partea LME. Si astept de la ITM Arad, anexa nr.2 din HG nr.384/2001 cu privire la situatia medierii din partea LME. Oricum pastrati documentele pentru restituirea banilor.
emilia Joi, 4 Decembrie 2014
am mai postat si am spus ca sotul meu a fost in data de 3.10.2014 la semnat contractul de mediere.trebuia sa plece in data de 13.10.2014 in Germania sa lucreze in constructii.cind am citit contractu de mediere am realizat ca e TEAPA si nu am sunat sa intrebam de ce nu pleaca sau cind pleaca.ne-am resemnat daca pot spune asa.astazi in data de 4.12.2014 sotul meu a primit o scrisoare de la LOGISTICA MUNCII EXTERNE ARAD In care i se spune ca a fost contactat telefonic dar nu sa putut lua legatura cu el.de asemenea firma cere un raspuns scris in care trebe sa specifice daca mai e interesat sau nu de postul de rigipsar.e adevarat ca si tel meu si al sotului sunt oprite pt portarea nr pe alta retea.o fi si asta o alta teapa de a lor.a mai primit cineva vreo veste ?
marian Joi, 4 Decembrie 2014
Eu,am semnat contractul de mediere in data de 11.09.2014 si nimic, in schimb le-am facut plangere penala
ioji Vineri, 12 Decembrie 2014
MARIAN spune si mie te rog are rost sa fac si eu plangere penala castig ceva?
ti-au dat ceva bani inapoi sau/? suna-ma te rog sa vorbim mai multe...0733061165
alina Miercuri, 17 Decembrie 2014
buna ma numesc catalina am depus contractul de mediere in septembrie si mia zis de fiecare data cand sunam ca nu mia ajuns contractu ..mam saturat sai mai sun sami zica asa dar acum o saptamana ma sunat ei ca mia gasit la altceva si daca sunt de acord si iam zis ca da si ieri ma sunat ca am plecare pe 6 ianuare eu si prietena mea tot asa si ca o sa ne sune cu doua zile inainte sami zica de unde si la ce ora
marian Joi, 18 Decembrie 2014

ioji
Si daca nu le faci ce castigi?cand o sa te decizi deja firma o sa fie dizolvata.Astept sa fiu contactat de cei ce se ocupa de sesizare,dupa sarbatori.
Alina,tu,pentru ce post ai accesat?dar acum ce ti-au oferit?

Cipri70 Vineri, 19 Decembrie 2014
Pentru vultur39. Am un contract din 5 decembrie crezi ca te poate ajuta la ceva?
mihai Vineri, 19 Decembrie 2014

salutare baieti am cel mai recent contract de pe forum este pentru astazi 19 decembrie 2014 sriu asta pentru cei care vor intra pe forum si au degand sa plece pt mai multe detalii 0747839532 mi sa spus ca ma suna cu 3 zile inainte si ieu am sunat incontinua pe 3 numere de telefon care le au cei care vb frumos de aceasta firma sunt pusi stati in banca voastra pentru mai multe detalii contactatima ieu unu mi-am luat un avocat si merg in instanta pentru doritori contactatima hai sa fim mai multi sa ne recuperam paguba si sa stopam aceasta excrocherie . nu ezitati contactatima ieri am vb si cu o televiziune sa faca o investigare

mihai Vineri, 19 Decembrie 2014
pentru cei interesati sa incercam sa recuperam prejudiciul contactatima va asigur ca avocatul meu va sunstine cu cat sunt mai multe plangeri cu atat mai bine 0747839532
vulturu39 Vineri, 19 Decembrie 2014
Pentru Mihai, adresa si id-meu vulturu39@yahoo.com, vulturu39@gmail.com
Legea 156 din 2000 Monitorul Oficial nr.364 din 4 august 2000 - Lege privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate
HG 384/2001 Monitorul Oficial nr.208 din 24 aprilie 2001 - H O T Ã R A R E
pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Legii nr. 156/2000
privind protecþia cetaþenilor romani care lucreaza in strainatate
HG 850/2002 Monitorul Oficial nr.628 din 23 august 2002 - H O T Ã R A R E
pentru modificarea si completarea Normelor metodologice de aplicare
a prevederilor Legii nr. 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate aprobate prin Hotararea Guvernului nr. 384/2001 - Adrian Nastase scoate de sub controlul statului aceste societati - anuleaza acreditarea si controlul ITM redus la minim, activitatea nu se mai poate opri.
alina Sambata, 20 Decembrie 2014
eu am postat pentru o fabrica de cosmetica si ma sunat ca mia ajuns contractu si ca am plecare pe 6 ianuare ...acum chiar vreau sa va daca plec
vulturu39 Sambata, 20 Decembrie 2014

Pentru Mihai, trimite-mi adresa de email ca sa-ti trimit fisierele cu legislatie.
Adrian Nastase prin HG850/2002 publicat in MO628 din 23 aug. 2002, scoate de sub controlul statului roman activitatea lor, deci nu au nici o obligatie fata de beneficiar, deci adio bani.

Eu Marti, 23 Decembrie 2014
Atata timp cat este valabil contractul nu pot fi actionati in judecata.LME POATE SA VA OFERE 50 lei oricand dar teapa este pe cealalta firma ,,,acolo este taxata consultanta vani care nu se recupereaza..atat ITM cat si OPC nu citesc obligatiile care le are firma de consultanta catre LME SI NICI NOI..
marian Vineri, 26 Decembrie 2014
Nu trebuie sa ii actionati in judecata, pe civil ve-ti plati o taxa de trimbu,actionatii in in penal nu ve-ti plati nimic
Tinem leatura
Sarbatori Fericite
ioji Duminica, 28 Decembrie 2014

eu unu am si uitat si de bani si de astia de acea nu imi mai bat capul merg inainte asta e am luat-o asta e am mai urmarit si am vazut ca nimeni nu a reusit sa le faca nimica la astia
daca ii suni ei nu stiu nimica te pune sa suni la alte numere da cand am facut contractul atunci au stiut ce trebuie sa faca acuma nu mai stiu.

cucu Duminica, 28 Decembrie 2014
mai stie cineva ceva de aceasta firma????? eu am trimis la parchet judecatoresc si mia venit comfirmarea acasa...acuma asteptam chemarea...
marian Luni, 29 Decembrie 2014
salut dragi colegi.am facut si eu un contract de mediere cu LME pentru Spania ca sofer mai este cineva care a facut pentru aceasta tara eu am facut contract pe 08-12-2014 cu plecare pe 5-01-2015 astept sa vad ce se intampla..astept un raspuns...sarbatori fericite.
adrian Luni, 29 Decembrie 2014
si eu am fost in data de 20 decembrie si am semnat contractu si au zis sa plec pe 27 dar am zis sa plec pe 5 ca nu pot si a ramas pe 5 ianuarie pt munchen germania ca si motostivuitorist
rog care sunt pt 5 sami lase mesaj