Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

altul Joi, 28 August 2014

Tot la ambalat produse cosmetice in Germania astept,si mi-a raspuns ca sa astept iara o saptamana.Eu trebuia sa plec cam la 7-8 august.Suntem deja in 28.

LALA Miercuri, 3 Septembrie 2014
Buna, Cineva trebuie sa plece perioada 08.09-15.09 , in amenajarae spatii verzii?Stutgard Germania? Tel 0748981676
mirceatm Miercuri, 3 Septembrie 2014
eu am semnat contractul de mediere ieri adica 02 09 2014 ,aceeasi poveste ca suna cu doua zile inainte dar dupa tot ceea ce am citit aici se pare ca este o mare teapa.......dar totusi cam putina lume nemultumita pe site si pun pariu ca au facut cu sutele contracte de mediere,oare sa nu ii intereseze asa mult banii?eu sunt din tm decii aproape de arad,ieri a fost un tinar din tg mures sa semneze,saracul a venit cu ocazia de acolo si a plecat la fel.daca citeam mai repede despre ei sigur nu semnam dar na......entuziasmul
gogu Joi, 4 Septembrie 2014
eu trebuia sa plec acum 2 luni ca sofer si nici in ziua de azi nu ma sunat nimeni deci teapa pe fata__)))))))))))))))
Catalin Oprea Vineri, 5 Septembrie 2014
Este nedrept ca spune ca plecati imediat cand ei stiu ca poate dura mai mult cum a fost in cazul meu.Acum se pare ca tine de rabdare ca de sunat oricum te suna,dar dureaza ceva timp.
fritz de romania Vineri, 5 Septembrie 2014
cine mai pleaca cu mine la fabrica automotive in 15 setembrie
robert Vineri, 5 Septembrie 2014

cine pleaca an 15 septembrie?/?

fany Luni, 8 Septembrie 2014
Este pierdere de timp, au luat banii si de la mine.A sunat cineva vineri si cand vrei sa inchei contractul si sa iti ia banii iti spun ca plecarile sunt saptamanale si urmatoarea plcare este pe 15 septembrie. (stiu data la fix cand se face plecarea). Dupa ce inchei contractul cu ei, te trimit la alti colegi si iti spun ca ,contractul e pe drum. Azi am sunat si aceeasi poveste.Nu mai dati banii ca ii pierdeti cum am patit si eu. Contractul l-am incheiet pe data de 22.08.2014, cu plecarea pe 01.09.2014 si se pare ca nu a sosit contractul. In fiecare zi daca ii suni, iti spun aceeasi poveste. Daca vreti detalii puteti sa ma sunati la nr. 0741642380.
fany Luni, 8 Septembrie 2014
Am uitat sa va spun ca atunci cand intrebi de firma ,iti spun ca e pe piata de 3 ani si doamna care raspunde iritata la telefon ,cand vrei sa afli mai multe informatii iti spune ca sunt foarte seriosi. Am verificat si firma este infiintata anul acesta in 2014. Inca odata se confirma ca am fost inselati si ca banii nu ii mai vedem si nici contract nu o sa vedem .Va rog sa postati comentariul , fiindca este foarte real. Multumesc.
Alexandru Luni, 8 Septembrie 2014
Fany , cum ai aflat ca firma e infintata de anul acesta ?
Adrian Luni, 8 Septembrie 2014
Buna.Mi am facut si eu contract la aceasta firma pe o perioada de 3 luni la AUTOMOTIVE in data de 2.09.2014. Mi sa spus ca voi fi sunat pe 8 si plecarile sunt pe 10 sau 15, inca nu am fost sunat si ma gandesc ca nu au de gand sa sune...
gina Luni, 8 Septembrie 2014
Buna eu trebuie sa ma duc maine la ei.Am zis sa caut cate ceva despre ei inainte de a merge acolo.Acum dupa ce am citit cele postate ma intreb daca sa ma duc sau nu
Miki Marti, 9 Septembrie 2014
Eu iti recomand sa nu mergi.Firma este foarte neserioasa si acestia se numesc tepari cu acte.Stima!
Alexandru Miercuri, 10 Septembrie 2014
Miki , de unde sti ca aceasta firma este neserioasa , poti posta niste dovezi ?
sssi Miercuri, 10 Septembrie 2014

Am fost la SC LOGISTICA MUNCII EXTERNE ARAD, nu raspund la tel. sau te tin 7-8 min sa astepti , daca pui mai multe intrebari inchid. Sfatul meu este sa faceti reclamatii la POLITIE si OPC. Astfel fiind mai multi putem rezolva ceva.

Dan Miercuri, 10 Septembrie 2014

Sssi ai dreptate.Va trebui sa depunem toti reclamatii.

marian Miercuri, 17 Septembrie 2014
am semnat contractele de mediere cu LME Arad pe data de 11.09.2014,impreuna cu alte trei persoane(Targoviste,Buzau,Suceava),plecarea fiind pe data de 22.09.2014, la sediul firmei se mai aflau destule persoane, din discutiile purtate personalul de la firma, ne-au spus sa stam linistiti ca ne suna, iar de transport sa nu ne facem griji ca ne trimit transport la locul de domiciliu,care ne transporta pana in Arad ,iar de acolo ne preia autocarele spre Germania, interesant, oricum ii astept pana maine dupa care ii sun,iar dupa aceea le fac reclamatii, cred ca e o mare TZEAPA
marian Miercuri, 17 Septembrie 2014
Revin si arat ca am accesat un post la o fabrica de sortat legume-fructe in Hamburg,ceilalti un post de motostivuitorist,unul la pavaje celalalt la o fabrica de cablaje dar in orase diferite.In rest ca si voi care am luat tzeapa am platit taxele de mediere si cele medicale pe care le stiti 690 lei,drumul 210 lei plus o raceala crunta de aerul conditionat din tren asta pe timp de noapte adica 12 ore de mers.revin zilele ecestea dupa ce iau legatura cu ei.Aveti grija de voi,ca de mine a avut grija sc LME Arad.
SIM Miercuri, 17 Septembrie 2014
Buna! Si eu am luat teapa, insa va sugerez sa le faceti reclamatie la OPC ARAD si POLITIE, eu am facut am primit deja tel. de la ei , cei de la OPC erau acolo.Raspuns: D.na sefa se ocupa personal
marian Joi, 18 Septembrie 2014
Salut SIM, dupa cat timp le-ai facut reclamatii de la semnarea contractului de mediere, trm si mie modul de transmitere a reclamatiilor,posta,e-mail,etc.Ne auzim