Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

Sim Miercuri, 8 Octombrie 2014
Bine Emilia si ce facem cu astia , trecem peste? Face-ti reclamatii , eu am facut se dau amenzi . !! Nu au nici o hartie semnata pentru mediere, adica 390 lei. Cei de la OPC au amendat pentru asta. Urmatoarea am facut-o la ADMIN. JUD. A FINANTELOR ARAD, aici dureaza, cam prin Noiembrie primesc raspuns
emilia Miercuri, 8 Octombrie 2014
Sim as dori si eu ca si tine si poate ca majoritatea celor tepuiti sa ne recuperam bani.dar m-am interesat si nu se poate.am semnat de buna voie pt contractu de mediere si am platit benevol taxa de 100 lei.suma de 390 lei am platit-o tot benevol pentru PRESTARI SERVICII (verificare si intocmire dosar pt depunere acte la semnarea contractului de mediere,asistenta si consultanta pt CV depus,etc).pt astfel de PRESTARI SERVICII am platit 390 lei.nu se poate recupera nimic si spun toate astea dupa ce am discutat cu oameni competenti in a ne sfatui ce sa facem.
emilia Miercuri, 8 Octombrie 2014
mai mult daca vrem sa i dam in judecata toate procesele se vor tine la Arad pt ca ne-am dat acordul prin semnarea contractului.iar daca prin absurd va gasi un loc de munca pt cineva vor trebui platiti 825 RON.este un contract de mediere pus bine la punct,este legal si nu avem ce face pt a recupera bani.0742636851 e nr meu de tel.urmez ceva pasi sa facem ceva dar va tin la curent cind am mai multe informatii exacte.
rodica Miercuri, 8 Octombrie 2014
domnilor responsabili facetiva treaba paa la capat daca nu lasativa de smecherii duceti va la munca nu mai prostiti lumea au familii copii idiotilor va veti duce la puscarie am fost pacalita de voi am 4 copiisi am ramas si fara servici pe promisiunile false ale voastre lasati comentaru va rog sa nu mai pateasca si altii nenorocirea care am patit o eu nu mi mai pot trimite copii la scoala ca am datorii facute cu drumuri si plati la arad oameni luati aminte cu m va pacalesc cu acte in regula traim in romania se poate orice o sa vin si o sa va las copii in fata portii chem si televiziunea o sa fie ceva organizat si cu institutiile statului competente pentru a ne da banii la tot grupul care am fost nu stiu ce va iesi sau poate nici nu mai sunteti ati disprut ca numai raspundeti la tel sau inchideti
rodica Miercuri, 8 Octombrie 2014
daca nu imi publicati comentaru sa va fie rusine am facut plangeri peste tot sunt multi ca mine ,sa vedem de unde ne dati banii nostrii sunteti cu totii legati unii de altii nu aveti nici casa de marcat inregistrata asta e un exemplu doar stiu multe tot de la oameni de la vostrii cand vom veni vedeti toate minciunile voastre demascate sa va vada toata tara prieteni si rude cum fraieriti lumea o sa ie nasolde tot altfel nu scoatem banii de la voi decat asa cu circ asa cum vreti voi
rodica Miercuri, 8 Octombrie 2014

o sa scriu sa vada lumea cine sunteti va este rusine?de cea ce faceti?promiteti multe dar nu faceti nimic oricum eu tin legatura cu peste 40 de oameni care o sa venim cu totii asa cum am promis venim cu televiziune si institutii de la bucuresti stati linistiti daca aveti paza si nu mai avem noi acces ei au sigur asta si asteptam de stam asa linistiti ,daca am fi apelat la arad la institutii aveati cunostinte cum ati facut si vizita medicala daca nu se rezolva nici cu domnii de la bucuresti mergem mai departe pentru a ne cere drepturile multumim lasati comentariul va rog

emilia Joi, 9 Octombrie 2014
dDraga Rodica te inteleg perfect.si eu am 4 copii si stiu ce inseamna 700 lei.dar am platit pentru naivitatea noastra.ei sunt legali in ceea ce au facut.pe contractul sotului meu este nr.1335.si poate oameni tot mai cred minciunile lor.asta e.dar daca vrei sa pleci in germania la ingrijit batrini ith dau eu un nr dar iti trebuie sa sti germana
marian Joi, 9 Octombrie 2014

Pana la legalitatea contractului ar trebui sa ne prevalam de art 244 CP ,,INSELACIUNEA" sa le facem plangeri la politie,dna,opc,ministerul muncii,in cazul plangerilor la politie nu trebuie sa ne deplasam la Arad,intrucat se formeaza comisie rogatorie si poti fi audiat la locul de domiciliu.
Acum folosesc www.fortademuncagermania si chiar in urma cu 5 minute mi-au trimis o alta oferta de munca.Astia chiar isi bat joc de noi.

marian Joi, 9 Octombrie 2014
Revin,i-am sunat si mau aburit ca dosarul meu este validat de angajatorul german din data 15.09.2014 si trimis catre firma din Arad (de parca ar veni perpedes) urmand sa fiu contactat de catre un alt compartiment special din cadrul firmei.Pe voi ce va minte,la fel ca la mine sau foloseste alt tip.
EU Joi, 9 Octombrie 2014
DOMNILOR SI DOAMNELOR,HAIDETI SA STABILIM DE COMUN ACORD O ZI IN CARE SA NE DUCEM PESTE EI SI SA CHEMAM TOATA PRESA SI OFICIALITATILE ARADULUI SA VADA TOATE INSTITUTIILE ABILITATE CA NU ISI FAC TREABA.
CUCOANA DE ACOLO A ZIS : PUTETI SA FACETI CE VRETI NU AVETI CE NE FACE
dar eu pot sa afirm ca da ,dupa un proces de 2 ani poti sa soliciti daune.asa ca degeaba vorbim si nu facem nimic.
emilia Joi, 9 Octombrie 2014
ce putem face este sa i mediatizam intens si doar asa probabil organele competente se vor sesiza.toata saptamina am incercat sa iau legatura cu antena 3.dar nu am reusit.marian tot LME Arad ti-a oferit alta oferta?
emilia Joi, 9 Octombrie 2014
,EU ai sa mergi la Arad intr-un proces de 2 ani?si mai crezi in daune?fi realist.
marian Vineri, 10 Octombrie 2014
Apare sub diferite site-uri:www.plasaremuncagermaniaaustria,www.plasaregermania,www.plasaremunca.
Pe voi ce va minte in legatura cu contractul?ca este aprobat si trebuie sa ajunga la firma?
marian Sambata, 11 Octombrie 2014
Se poate face plangere pentru inselaciune la Politie (trm. prin scrisoare) nu trebuie neaparat sa te duci la Arad ptr.declaratie,Politia Arad poate constitui comisie rogatorie la locul tau de domiciliu,te vor audia politistii de la tine din localitate.La finalizarea cercetarilor dosarul va fi inaintat prin Parchetul Arad catre instanta,la instanta in momentul citarii vei vedea ca poti sa trimiti concluzii scrise si ceri in mod expres cauti pe net art.prin care doresti ca judecata sa se tina fara prezenta ta.Dar e posibil pana atunci sa fii contactat de administratorul firmei ptr.impacare,legea prevede aceasta masura.Eu,asa voi proceda.
emilia Sambata, 11 Octombrie 2014
marian te-ai informat si e asa?lasa un nr de tel si um sms cind te pot contacta sa imi dai mai multe informati.eu mam informat dar nu avem aceeasi parere.tot noi cadem si ne incadram la abuz de incredere.
marian Duminica, 12 Octombrie 2014
Mergem pe cele 2 infractiunii,inselaciune si abuzul de incredere,oricum la inregistrarea plangerii procurorul de caz pune rezolutia ptr.ce infractiune considera a se face cercetari.Asa ca nu este o problema ca soliciti in plangere a se face cercetari fata de administratorul firmei si ceilalti participanti la intocmirea contractului pentru cele 2 infractiunii ,procurorul dispune art. de lege.
marian Duminica, 12 Octombrie 2014
Nu avem nimic de pierdut,este posibil sa fi contactat de administrator ptr.impacare,legea prevede astfel.In acelasi timp daca tot ne apucam de treaba inaintam si catre DNA Arad,OPC Arad,Ministerul muncii,vz ca OPC-ul se ocupa doar daca se respecta termenii contractului si dupa cum stii acesta dureaza 240 zile.Plangerea care vrei sa o faci ptr.cele 2 infractiunii sa o faci catre Parchetul de pe langa Judecatoria Arad,se inregistreaza repede si o trm. spre soluionare Politiei Arad -Serviciul economic.Dupa cum ti-am spus nu ai nimic de pierdut.
22222 Luni, 13 Octombrie 2014

Buna tuturor pagubitilor.
In primul rand cand faceti o sesizare scrisa trebuie sa stiti ce solicitati la control ,pt ca organele competente sa verifice ....OPC -clauze abuzive pt ca ati platit 390 lei la o firma care nu va consiliat corespunzator pt intocmirea dosarului..motiv pt care solicitati restituirea banilor .
MINISTERUL MUNCII -ofertele clare de munca ale angajatorului care estre trecut pe contract..adresa tel mail obiect activitate cat si nr de oameni care au plecat prin ei.ei au obligatia de a avea pe contract mail pt corespondenta ..angajati fata ecusoane,ofertele trebuie sa fie la vedere si puse la dispozitia beneficiarului,
Se poate lua legatura cu un avocat care se ocupa de tot si puteti sa-l platiti la finalul procesului din daune ...
Politie inselatorie,,,,ministerul finantelor ,inspectia muncii,antifrauda,
Dar va puteti unii sa fiti mai multi pt ca atunci organele abilitate se sesizeaza,Pt ca ei sunt platitori de taxe si impozite si functioneaza ca sa vanda iluzii pe factura ...

Sim Luni, 20 Octombrie 2014
Daca este cineva care a facut o sesizare catre ITM Arad si a primit un raspuns, va rog sa-mi spuneti
111 Luni, 20 Octombrie 2014
DRAGI MEI CAMARAZI
VA SCRIU ACEST MESAJ SA VA AJUT PUTIN , TEAPA NU O DA LOGISTICA MUNCII EXTERNE CI BEST PERSONAL SOLUTION CARE VA FACTUREAZA FARA SA VA ADUCA LA CUNOSTINTA CE SEMNATI. PESTE 5 LUNI FIRMELE SUNT INCHISE SI NIMENI NU LE FACE NIMIC PT CA DISPAR , A SPUS CINEVA CA ACOLO UNDE FACETI ANALIZELE MEDICUL ARE 50% DIN PROFIT .
FACETI PLANGERE PT UNA DAR VA AFECTEAZA ALTA. EI AU 3 FIRME PE CARE FACTUREAZA 390 LEI SI CU ACESTI BANI EI CASTIGA PRIN INSELATORIE LEGALA MII DE EURO SAPTAMANAL.