Forum despre Logistica Muncii Externe SRL

Zoli Sambata, 25 Octombrie 2014

Noi am facut contractul de 4 luni si inca NIMIC lam sunat de sute de ori si e greu sa iei legatura cu numarul de pe contract NU RASPUND si daca raspund spun numai minciun De la inceput am fost pacaliti Noi nu am citit Forumul si cu asta am GRESIT ca daca citeam NU neam fi dus pina la Arad de la Mercurea Ciuc. sa NU MAI FACETI CONTRACTE CU FIRME DE MEDIERE. Aveti grija de voi oameni bun

marian Luni, 27 Octombrie 2014
Aveti grija la termenul de depunere al plangerii, sa nu treaca 3 luni de la data comiterii faptei,dupa care faceti plangere penala la Parchetul Arad ptr.inselaciune,astfel nu mai platiti taxa de timbru judiciar pe cale civila ,numai daca ii dati pe cale civila in judecata.
Asa mai este o sansa pe penal.Nu aveti nimic de pierdut.
marian Marti, 28 Octombrie 2014
Am sunat din nou la firma si au inceput,iar sa ma abureasca precum ca dosarul nu a ajuns,in conditiile in care saptamana trecuta mi-au spus ca o sa-mi caute o alta oferta sa pot pleca mai repede.
ABUREALA TOTALA.
M-am apucat sa redactez plangerea penala pe care o voi inainta saptamana viitoare la Parchetul de pe langa Judecatoria Arad.
simplissima2008 Marti, 28 Octombrie 2014
Am fost si eu la Arad la o firma cu sediul in str Ghoerghe Sincai nr. 4 . Am facut un contract de mediere in data de 29 septembrie pentru obtinerea unui loc de munca in Gemania. M-i s-a spus ca plecarea e in data de 6 octombrie. Au fost atunci persoane din mai multe judete printre care Suceava, Gorj, Constanta Hunedoara. Am tinut legatura cu cativa dintre doritori si la fel ca si mine atunci cand suna si intreaba care mai e situatia cu contractul i se spune ca nu au sosit contractele de la angajator si ca trebuie sa mai asteptam.De plecat sunt sigura ca nu voi pleca deoarece este o mare teapa.Cine a mai fost la Arad in data de 29.09 2014 sa ma sune la nr. 0721528322
vulturu39 Joi, 30 Octombrie 2014
Interesant ca LME, din cauza contractului nu poate avea acreditarea din partea MMSS (Ministerul Muncii si Solidaritatii Sociale). Verificarea conditiilor cade in sarcina ITM Arad, urmand sa raporteze la MMSS ridicarea acreditarii. La baza celor afirmate sta Legea 156 din 2000 si Hotararea 384 din 2001 (metodologia de aplicare a L156/2000), unde exista anexa 2 care se depune la ITM. Anexa 2 contine informatii legate de activitate (nr. medieri, nr. plecari si alte informatii).
marian Joi, 30 Octombrie 2014
Am terminat de redactat plangerea,luni o inaintez prin posta Parchetului de pe langa Judecatoria Arad.M-am saturat de vrajelile lor,nemernicii dracului.Am pierdut trei oferte de angajare pana acum.
Aveti grija de voi.
marian Vineri, 31 Octombrie 2014
Mersi Vulturu 39,o sa folosesc si informatiile date de tine in msj anterior, in plangerea mea.
Multumesc
vincze Sambata, 1 Noiembrie 2014
Buna ziua suntem4 patru persoane si noi am semnat contract cu ei ,plecarea trebuia sa fie pe27 10 2014 .Am sunat la firma si mi au spus ca vom pleca pe 3 11 2014 .cu siguranta nu vom pleca .Trebuie sa chemam televiziunile pe capul lor,cel putin sa nu mai pateasca alti ce am patit noi .Bani cu siguranta nu ii vom mai recupera sunt tepari cu acte in regula
marian Sambata, 1 Noiembrie 2014
Ba o sa ne recuperam si banii,eu v-as sfatui sa va apucati sa redactati plangeriile penale si sa le trimiteti prin Posta, Parchetului de pe langa Judecatoria Arad.
Eu,Luni o trimit pe-a mea.
VALERYA Marti, 4 Noiembrie 2014
Buna ziua

Se pare ca o sa raman cu acel contract , trebuia pentru data de 3.11.2014 plecare dar ...
traim intr-o tara in care cuvantul nu are nici o valoare ........praffffffff de toate
marian Marti, 4 Noiembrie 2014
Buna Valerya,
Astazi am fost invitat pentru un interviu care s-a incheiat cu succes pentru mine.
Maine,depun plangerea penala catre aceasta firma,ceea ce sfatuiesc si pe tine.Ai grija sa nu treaca trei luni de zile de la momentul in care ti-ai dat seama ca te-au inselat(de la data semnarii contractului de mediere).Daca depui plangere penala acum si Parchetul de pe langaJudecatoria Arad,trimite dosarul catre instanta,nu vei mai plati nicio taxa de timbru.Exista posibilitatea ca administratorul firmei se te contactacteze pentru impacare,intrucat indiferent de articolul pe care Parchetul dispune cercetatrea,inselaciune sau abuz de incredere,retragerea plangerii inlatura raspunderea penala.Nu ai nimic de pierdut.Cei care spun ca trebuie sa te deplasezi la AraD,pentru audierii sau alte acte procedurale se inseala,exista comisie rogatorie care se efectueaza la locul tau de domiciliu,iar pana la instanta,sper sa nu ajungem pana acolo,nu trebuie neaparat sa fi prezent,
Cand te decizi o sa-ti trimit un exemplar de plangere pe e.mail.Nu plati avocati in stadiul acesta,e pacat,deja am platit destul la acesti nemernici.
marian Marti, 4 Noiembrie 2014
Scuze pentru greselile gramaticale si modul de exprimare din postarea anterioara.
Multumesc ptr.intelegere
gabriel Miercuri, 5 Noiembrie 2014
marian e vrb de aceas firma din arad unde contractul iti face pe logistica muncii externe s.r.l si factura pe best personal solution asta e adresa unde iti face contractul s.r.l arad str gheorghe sincai, nr 2-6 etaj parter, ap.10 de e vrb de firma asta potzi sa ma ajutzi sa le fac plangere pt a recupera bani cei 490 si unde trebuie sa ma duc ce trebuie sa fac ca trebuia sa plec pe data de 03-11-2014 si nu am plecat mam convins ca nici nu voi mai pleca poti sa imi trimiti la gaba_marocico@hotmail.com ms mult
gabriel Miercuri, 5 Noiembrie 2014
sult marian trimitemi exemplarul de plangere gaba_marocico@hotmail.com
costi Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Pleaca cineva la munchen pe 10 acum?
valerya Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Buna Marian,

Multumesc , tot nu inteleg un lucru de ce este posibil ca aceasta firma de mediere sa continuie activitatea ....cum se poate ...??? Sincer acuma , politia si judecatoria din arad care cu siguranta a primit plangeri la adresa acestei firme de ce mai permite ca acesti oameni sa faca afacerea aceasta ilegala ....de ce permite ca altii oamenii sa mearga cu banii lor de buna voie pentru ca au credinta si spera la o viata mai buna

Adresa mea de email :avram_valerya@yahoo.com
pastram legatura acolo

multumesc
Valerya
gabriel Miercuri, 5 Noiembrie 2014
salut costi io trebuia sa plec pe data de 03-11-2014 pt ca nu leau ajuns contractul nu am mai plecat ieri (04-11-2014 )am vrb cu iei la tel si ca azi(05-11-2014) imi ajunge contractu si ca osa am plecare 10-11-2014 am incercat sa sun de o gramada de ori si nu mai rsp ce cred ca osa fie ca osa ramanem tot in tara asta e nr meu 0766246964
marian Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Salut Gabriel
In wekend-ul acesta o sa-ti trimit o copie la adresa de e.mail,asa cum am conceput-o eu.
marian Miercuri, 5 Noiembrie 2014
Buna Valerya,
Toti sunt corupti,eu am trimis prin alta persoana un poltist la aceasta firma sa se intereseze mai indeaproape,rezultatul,,,nu pot sa ma duc ca eu fac naveta,nu am timp,etc"asa ca trage tu concluziile.
Insa cum am spus ai sa-i bombardam cu plangerii penale la Parchet,pana la urma trebuie sa se sesizeze cineva.
Ne auzim
raluca Joi, 6 Noiembrie 2014
a facut cineva contract de mediere pt plecarea din 10noiembrie sau 17 noiembrie in germania la ambalat cereale? va rog scrieti....eu am facut azi un contract ,,cica plecarea va fi in 17. ghinionul meu am semnat deja contractul,am dat deja banii, abia acum citesc toate comentariile negative de aici, nu pot sa cred!